Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Érdemes laptopot és ebook...

Érdemes laptopot és ebook olvasót vinni a kórházba, vagy az első napokban úgysem tudjuk majd, hol áll a fejünk?

Figyelt kérdés

Még sosem szültem, ezért a kérdés.:) Olyan kórházban szülök, ahol a férjemmel együtt leszünk egy szobában wifivel 3-4 napig, és a gyermekünk is velünk lesz, külön ágyban, de egy szobában velünk.


A férjem családja külföldön él. Szerintetek érdemes lenne a kisebb laptopunkat bevinni, hogy azon könnyebben tudjunk a családdal skype-olni, megmutatni nekik a babát? Amiatt is gondoltunk rá, hogy esetleg lágy zenét hallgatni néha halkan, vagy ilyesmi.


Az ebook olvasót a férjemnek gondoltam bevinni, hogy amíg esetleg egyszerre alszunk a babával, és ő ébren van, tudjon mivel foglalkozni.


(Nem lesz nagy pakkunk, mert a kórházban mindent adnak nekünk, de feleslegesen nem vinnénk el ezeket.)


Nem tudom, mennyire megy gyorsan a felépülés, csak annyit tudok egyelőre, hogy 6 órával a műtét után már óvatos sétálgatás van a gyógytornász hölggyel.


Ti tudtatok volna energiát és időt szánni ezekre szülés után? Vagy a férjetek?


30hkm



2016. jan. 4. 10:08
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a férjem nem volt benn állandóan, csak ahogy látogatni jött így erre a részére nem tudok válaszolni :) Viszont nekem nem lett volna szükségem ezekre én egyfolytában aludtam amikor a kicsi aludt vagy nem volt kinn éppen velem :D
2016. jan. 4. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

én mondjuk belázasodtam és 10 napot töltöttem bent, így jó lett volna ha van, de nem volt..

de ha kell ilyesmi neked (ne legyen rá szükség...) majd beviszi a férjed..

egyébként nálunk is az a rendszer hogy éjjel nappal veled a baba ráadásul éjjel nappal szopizik szinte, nekem nem volt időm az első 3-4 napban ilyesmire, amikor épp nem szopizott próbáltam aludni mert az nagyon fontos a tejnek, ezért nem is javaslom hogy olvass, inkább aludj amennyit csak lehet. a férjednek persze vihetsz.

2016. jan. 4. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

A férjem biztos tudott volna időt és energiát szánni rá - ha tartósan bent lett volna velünk.Így, hogy csak látogatni jöhetett be, nyilván nem netezgetett addig. A babát mi csak lefotóztuk és úgy küldtük a családnak.

De szerintem őt kérdezd meg inkább, mit szeretne, akar-e egyáltalán ebook-ot guberálni, vagy könyvet hoz, vagy telózni akar stb.

Meg hát az is számít, h te mit akarsz. Az újszülöttek azért elég jókat tudnak még aludni, úgyhogy biztos lesz alkalmad gépezni, ha akarsz. Én inkább könyvpárti vagyok :), de leginkább amikor csak tudtam, szunyáltam.

2016. jan. 4. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Lehet hogy tudtam volna energiát fordítani rá de valahogy eszemben sem volt, vagy a babát szoptattam, nézegettem vagy aludtam. Ha a férjednek kellenez ezek,hogy ne unatkozzon vihettek be.
2016. jan. 4. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Nálunk lehet választani, hogy elvigyék-e a kicsit a szobánkból, és nem mondok előre semmit, de most úgy érzem, szeretném, ha velünk lenne.:)


Szoptatni nem fogok (olyan gyógyszert szedek), de a tápszerkészítést sem akarom állandó a csecsemős nővérekre testálni, mégiscsak mi vagyunk a gyerek szülei.:)

2016. jan. 4. 10:19
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
A kórházban töltött napokban a szoptatás a legidőigényesebb és legkimerítőbb elfoglaltság. Így hogy az neked kiesik, lehet bőven lesz időd másra. A tápszert bekeverni 1 perc sincs. Ha nem lesz módod a szobában fertőtleníteni a cumit, jobb, ha azt is a nővérekre hagyod (eleve a kórházakban előre bekeverik az egész napi tápszeradagot).
2016. jan. 4. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
68%

a tápszert a csecsemősök fogják szerintem kikeverni mert a kórházakban általában csak meghatározott formában és meghatározott szabályok szerint lehet tárolni készíteni és a babának adni...szerintem te csak az üveget fogod tartani neki, ők fogják sterilizálni bekeverni stb..

nálunk is le lehetett passzolni a csecsemősöknek de én csak fürdetésre adtam át, nyugodt baba volt, nem volt rá szükség hogy a pihenés érdekében átadjam..

szerintem aki szoptat, és a gyereke pl hasfájós, inkább adja át hogy 1-1 órát aludhasson, mert különben veszélybe sodorhatja a belövellést, és az sokkal rosszabb, mint hogy nem 24 órában gondoskodik a babájáról 12 órávala szülés után. ebben nincs kivetni való, ha a babám sírós lett volna lehet hogy én is átadom 1-2 órácskára a tejellátás érdekében.


de ha nem szoptatsz mindez lényegtelen, egyetlen dolgod lesz: megetetni...altatás különösebben nem igényelnek, szinte alszanak egész nap amúgy. ebben az esetben javaslom a laptopot.

2016. jan. 4. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
68%
A laptopot behozattam. Neteztem,filmeztem,gyerekekkel skype-oltam stb stb 1 ágyasba voltam. 3. baba és az első fájástól 1 óra se telt el mire meglett így mondhatni totál friss voltam :) Az első gyereknél azért más volt a helyzet mert eléggé elhúzódott a dolog meg a szülés se volt egyszerű így amikor csak lehetett akkor aludtam.
2016. jan. 4. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
44%
Igen, érdemes, akár laptopot, akár könyvet, bármit bevinni, főleg a férjednek, mert halálra fogja unni magát.
2016. jan. 4. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

nagyon rendesek vagytok, hogy válaszoltatok!:)


egy napig lesz bennem az infúzió (ha jól értettem a dokit), addig nyilván nem laptopozgatok, vagy nem tudom, az mennyire kényelmetlen.


igen, valószínűleg a nővérek fogják kikeverni az ételét, a marketingmenedzser azt mondta, amikor megmutatta a szobánkat, hogy azért szokták tanácsolni, hogy minden eseményen legyünk jelen (fürdetés, etetés, stb.), mert így sok mozdulatot el tudunk lesni. ezt én is így gondolom.:)

2016. jan. 4. 10:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!