Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Rooming-inn rendszerű kórházba...

Rooming-inn rendszerű kórházban ha a szülés utáni első éjszakán el akarják vinni a picit, mondhatom, hogy ne tegyék?

Figyelt kérdés
Ha amúgy el tudom látni indokolja valami, hogy ne legyen velem?
2013. szept. 21. 19:05
 1/8 anonim ***** válasza:
64%

Hát attól is függ, mikor szülsz. Én este 10 után kerültem fel a gyermekágyas osztályra, és meg sem kérdezték, hogy mit szeretnék...de őszintén, örültem, hogy tudok pihenni kicsit :)

De volt olyan anyuka, aki délután szült, és benn volt vele/velünk a babája már első éjszaka. Sok értelmét mondjuk nem láttam, mert nem volt még teje, úgyhogy egész éjszaka üvöltött a baba, így másnap könyörögtem az orvosnak, hogy engedjen haza, mert még egy ilyen éjszakát nem bírok ki benn...

Viszont szintén egyik szobatársamnak nem engedték, hogy benn legyen a baba, pedig reggel szült, de sok vért vesztett, és kellett neki vérátömlesztés, infúzió...

2013. szept. 21. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
81%
Nálunk változó, hogy ott maradhat e a baba vagy sem. Ha császár volt vagy altatás akkor nem maradhatott, és talán ha EDA volt akkor sem, de ebben nem vagyok biztos. Nekem 2 kor jött ki és maradhatott, sima szülés volt nem kéretem semmit. De volt akitől elvitték. szerintem ha eltudod látni és a dokid is rendes akkor azért meglehet kérni, hogy maradjon a baba.
2013. szept. 21. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
85%
én este szültem, kérdés nélkül elvitték, hogy tudjak pihenni . Ha nagyon erősködök, lehet, hogy maradhatott volna, nálunk mondjuk doki a közelben sem volt már ekkor, a csecsemősökkel kellett konzultálni
2013. szept. 21. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
81%
én hajnalban szültem,kérnem sem kellett,maradjatott.
2013. szept. 21. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
59%

Én olyan éjjel fél 3 kor kerültem fel az osztályra. Tőlem megkérdezték mit szeretnék. A csecsemős tanácsára mondtam h vigyék el.

Aludni persze nem tudtam az adrenalintol ami a szülés közben felszabadult így alig vártam h reggel jöjjön már valaki akinek szólhatok h hozzák már a picikemet! :-)

2013. szept. 21. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
58%
Du.fél 4-kor szültem, de őszintén mondom nem bántam, hogy kicsit pihenhettem (2 napja nem aludtam már), sok vért vesztettem, WC-re is alig bírtam kimenni, féltem volna, hogy elejtem a babát. Éjjel azért hozták szopizni és reggeltől nem volt megállás (tehát csak ennyi volt a pihi). 5-kor lázmérés és 6-tól már ott volt a baba (onnantól már egy zuhanyzás is logisztikai kérdés volt).
2013. szept. 22. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
37%

Éjféltől délig tartott a szülés. Varrás, pihenés. Utána 3 körül toltak ki a szobába, fél 4-kor kihozták a lányomat. És mondta a csecsemős nővér, hogy akkor este elviszi. Nem bántam, 8 körül feküdtem is le aludni. Egy ilyen ejszaka után nem tudtam volna ellátni rendesen a kicsit.

De ha mások a körülmények, szerintem simán lehet kérni, hogy maradjon a baba.

2013. szept. 22. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Este 8-kor szültem, 10 után kerültem gyermekágyas osztályra addig a babával voltam az őrzőben. szóltam hogy kérem maga mellé, éjfélkor hozták, addig vizsgálat, megfigyelés volt. szóltam, hogy pótlást, vizet nem engedek, ki is írták a falra (minden babáról a fontos infók ott voltak), és be is tartották. Második baba, elsőnél nem tudtam még mit lehet, de tanultam belőle (elvitték, tápszerezték, szopni így nem akart, a tej emiatt lassabban indult be, hetekig szenvedtünk mire beállt)
2013. szept. 22. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!