Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Aki sokszor együtt volt a...

Aki sokszor együtt volt a férjével terhesség alatt, az hogy élte meg a 6 hetes szünetet a szülés után?

Figyelt kérdés

Terhességem alatt is, szerencsére maradt a napi együttlét a férjemmel. Tisztában vagyok vele, hogy a magyar protokollnak része a 6 hetes eltiltás a szülés után (császármetszésem lesz).


Felmerült bennem, hogy vajon az első 6 hét annyira megterhelő és minden új és félelmetes, hogy eszünkbe sem jut majd az intimitás ezen formája?


Ti hogy éltétek meg, ha előtte gyakori volt az összebújás?


31 hkm



2016. jan. 8. 16:34
 1/10 anonim ***** válasza:
85%
Reméljük, hogy nem lesz félelmetes az a 6 hét, de hogy új és nagyon fárasztó lesz az biztos, így könnyen lehet egyikőtöknek sem jut annyira eszébe a szex. Ha a férjednek eszébe jut, akkor van kezed, szád, szerintem megoldható, ennyi időt normál szex nélkül neki is ki kell bírnia a gyerek miatt.
2016. jan. 8. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
88%

Ülni se tudtam (mondjuk én több komplikációt is benyaltam), hót fáradt voltam, úgyhogy nem volt túl megterhelő a 6 hét kihagyás. Az utolsó egy héten már lett volna hangulatom, de azért vagyunk emberek, hogy tudjunk uralkodni magunkon.

A vágykésletetés pszichológiai képessége jó esetben már 5-7 éves korra kialakul, felnőttkorra végképp.


Császárral nem szültem, de volt hasi műtétem, akkor is 1-2 hétig elég nehéz a mozgás, akrobatikára végképp nem vágyik az ember.

2016. jan. 8. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
44%
Első szülés után 4 héttel, második után 6 héttel voltunk együtt. Eddig bírtuk. A szülésznőmet mindkétszer megkérdeztem, azt mondta, hogy ha úgy érzem, készen állunk rá, akkor lehet, a testünk tudja, hogy meddig lehet elmenni. Nagyon hiányzott mindkettőnknek, de fontos, hogy nagyon odafigyelj magadra, ismerd a tested jelzéseit, meddig és ne tovább.
2016. jan. 8. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
84%
Az elso 3hetben egyatalan nem jutott eszunkbe.Annyira uj volt a helyzet es h ott a baba,az ejszakazasok,pelenkazas,hasfajas miatti uvoltes,aludni abszolut nem akart...Aztan 3het elteltevel mar kezdett hianyozni az osszebujas es jolesett oromet okkzni a ferjemnek.En mindenkepp megvartam a 6hetes kontrolt mig a nodoki rabolint(elfertozesek,sebek...stb) De elotte 4-5heten osszebujas,csokolozas,egymas simogatasa(engem bugyin keresztul) ezek nagyon jolestek.Igy is siman volt orgazmusom.Mondjuk az orgazmus es a mehosszehuzodas amit okkz jot tesz.En sokkal jobban vagytam az intimitasra,szexre szules utan(valoszinuleg a hormonok) Mikor rabolintottva doki hazajottunk es egymasnak estunk,hat nem volt olyan jo.Nagyon fajt es szuk lettem nagyon kb 5honap volt mire nem fajt a behatolas.En termeszetes uton szultem
2016. jan. 8. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
57%

4 hétig bírtam :-)

akkor neki estem, igaz behatolás nem, volt csak petting a javából :-)- ez a sima szülés után

császár után szintén 4 hét de akkor már behatolás is volt

nálam a vágy felülírta azt a pici kellemetlen érzést ami akkor volt


de nekem szerencsém volt a gyerekekkel - jól teltek az éjszakák nem kellet sokat fent lenni velük és én aludtam délben is egy keveset mindig

így elég hamar a régi lettem :-)

2016. jan. 8. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Szex 4-5 hét utan volt. De egy kis simisimi meg ez meg az volt hamarabb is 😊
2016. jan. 8. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
nagyon köszönöm, hogy válaszoltatok:) folyton azt olvasom itt, hogy a nő/a férfi nem kívánja terhesség alatt, ezért nincsenek együtt. Már kezdtem feladni, hogy azért valaki csak...:)
2016. jan. 8. 20:36
 8/10 anonim ***** válasza:
75%

Borzalmas volt. 5 hétig bírtam, de szerencsére gátvédelemmel szültem, így addigra a picike repedésem begyógyult, vérzésem se volt, nem is fájt, a legelső alkalom is fantasztikus volt.

Mi is nagyon aktívak voltunk mindig is, még a szülés előtti napon is szexeltünk.

Én még a kórházban voltam szülés után mikor már célozgattam a férjemnek erre-arra... :))

De az én szülésem nagyon könnyű volt, 5 óra alatt meglett a baba, ha a szülésznő bele nem parancsol a tolószékbe, saját lábamon mentem volna fel a szülőszobából a kórterembe, csak nem engedte.

Szóval én nagyon nehezen bírtam, de addig is más módszerekkel elégítettem ki a férjem ( szájjal, mellek közt, fenékre élvezés stb.), valamilyen szinten ez is kielégített lelkileg, bár persze az igazi az volt mikor már együtt élveztünk.

2016. jan. 8. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
63%

Hát... A harmadik várandósságom alatt, főleg a végén, annyira kívántam a szexet, hogy (okulva az előző két gyerek születése utáni hosszú szünetből) mondtam a férjemnek, hogy most ürítse ki a tárat, ki tudja, mikor lesz újra kedvem. Volt hogy az esti szeretkezés után még éjjel is kétszer felébresztettem :D :D.

Most 15 hónapos a kicsi, és eddig összesen 5-ször voltunk együtt. Necces, de majd ez is helyreáll.


Azt akarom ezzel mondani, hogy nem tudhatod, szülés után mit művel majd veled a tested, nálam borzasztóan lefogja a nemi vágyat a prolaktin (rengeteget szopik még mindig a kicsi), van ismerősöm aki szülés után 4 nappal már újra gyűrte a lepedőt...

2016. jan. 8. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
9: igen, a hormonok ki tudja, mit művelnek az emberrel...Bár én nem szoptatok (gyógyszer miatt), de akkor is ott lesz ezernyi más dolog, ami majd felszabadul:)
2016. jan. 9. 07:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!