Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Létezik olyan, hogy a terhessé...

Apa lennék kérdése:

Létezik olyan, hogy a terhesség időszakában azt mondják egy várandós nőnek, hogy annyira tágul a medencecsontja, hogy azt a szülés után esetleg műtéti úton kell helyreállítani? Ezzel együtt egy bő hónappal a szülés időpontja előtt is dolgozhat?

Figyelt kérdés

2013. jan. 22. 16:32
 1/4 anonim ***** válasza:

Én csak azt tudom, hogy a természet ezt jól intézi.

A medencecsont visszamegy a helyére szülés után, még ha nem is 100%-osan, de szépen visszamegy.


Én az első szülésem után azt hittem, hogy sosem fogom tudni felvenni a régi nadrágjaimat (kilóra hiába voltam ugyanannyi, mint előtte), aztán a gyerekem fél éves korára csodák-csodájára visszajött.

És ugyanez történt a második és harmadik szülés után is.


Persze nyilván alkati kérdés is.


Amúgy szerintem amikor még csak terhes a nő, akkor ezt nem lehet tudni előre, hogy mi lesz utána.


Dolgozni addig dolgozhat egy terhes nő, amíg még jól érzi magát, vagy amíg az orvos nem tiltja el.

2013. jan. 24. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod.

Magam is így tudom, és soha nem hallottam még a környezetemben vagy történetként bárhol ilyet, hogy műteni kellett volna.

Biztosan nem mindenki tudja visszanyerni csípőben a régi alakját, de ennyire szélsőséges esetet még nem hallottam...egészen addig míg most leendő gyermekem anyukája nem állt elő... Azt gondolom, ha valami túlzott rendellenesség lenne ennek kapcsán akkor nem dolgozhatna.

2013. jan. 24. 10:31
 3/4 anonim ***** válasza:
Én ilyet még nem hallottam. Azt igen, hogy jóval szélesebb marad utána, sőtt azt is, hogy akinek terhesség előtt medencecsont törése volt császározni kellett. Én beszélnék a dokijával mert kamu szaga van :) De ilyet miért találna ki valaki? Logikátlan..
2013. jan. 24. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a reagálásod... magam is azt gondolom, ha ilyen valaha is megesett volna, egyik vagy másik ismerős - bárki hallott volna már ilyenről. Ezért tettem fel a kérdést, mert nekem érzelmi zsarolás íze van, ami az előzményeket tekintve kissé fars is...

Kimaradt a kérdésfeltevésemnél az előzmény : [link]

2013. jan. 25. 12:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!