Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Császár után szülhetek hüvelyi...

Császár után szülhetek hüvelyi uton?

Figyelt kérdés
kislányom most 10 hónapos szeretnénk kistesót neki. de nem szeretnék semmi féle képpen császárral szülni. nagyon rossz élményeim vannak :( ha most teherbe esnék szülhetnék rendesen? vagy tul korai még? esetleg tapasztalat szült valaki már császár után rendesen? melyik korházban? mennyi idő után?
2016. jan. 12. 12:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Ezt az orvosoddal kellene megbeszélned,, ő ismer téged, ő tudja mennyire gyógyult a sebed.


Mindenki más, van aki gyorsan regenerálódik, van aki nagyon lassan.

2016. jan. 12. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Két császáros ismerősömből az egyikük a másodiknál hüvelyi úton szült közel 4 év után, a másikuk is megpróbálta de végül császár lett 2 és fél év után. Mindkettőjüknél meg kellett várni legalább a császár utáni 1 évet a következő terhesség előtt.
2016. jan. 12. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Nem írtad miért kellett a császár, vajúdtál-e előtte, mi volt rossz élmény. Pl ha túl szűk a medencéd akkor a második is az lesz. Egyébként minél rövidebb idő telik el a két terhesség között annál valószínűbb az újabb műtét, de nem kizárt.
2016. jan. 12. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Attól is függ, hogy az első milyen okból lett császár. Nekem annyi volt a gond, hogy a rövid köldökzsinór mindig visszahúzta a babát kitolásnál, de minden más adott volt a természetes szüléshez, így simán nekifuthatunk annak a következő gyerkőcnél. Azonban az orvosom azt javasolta, hogy a heg miatt min. 2 év teljen el a két szülés között.

Egy barátnőm 3 év különbséggel szült először császárral, majd simán.

2016. jan. 12. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Faros volt a kislányom és a köldökzsinór is rá volt tekeredve programozott császár volt a 39ik héten mert ráadásul nem is fejlődött az utolsó két hétben így sajnos még a vajúdásig sem jutottunk el 😞 rossz volt az egész császár és nagyon depis voltam utána hogy nem szulhettem rendesen de jó hogy minden rendben volt a kislányomommal végül is ez a lényeg de nem akarom feladni a reményt hogy szülhetnek rendesen.
2016. jan. 12. 13:28
 6/11 anonim ***** válasza:
mivel nem miattad lett a császár, mindenképp megpróbálhatod megszülni. de azt hogy mikor azt az orvosoddal beszéld meg. nekem 3 év van a két gyerkőc között, de sajnos nekem nem sikerült, így mindkettő császáros lett
2016. jan. 12. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Az a baj hogy nem Magyarországon szültem az elsőt de a másodikat tuti ott fogom ezért is lennék kíváncsi hogy melyik kórház vállal esetleg ilyen szülést persze ha nem lesz a második is faros
2016. jan. 12. 13:42
 8/11 anonim ***** válasza:
Ha a második is faros szerintem egy szülész sem fogja vállalni a kockázatot egy hüvelyi szüléssel. A közhiedelemmel ellentétben a legtöbb szülész császár után is engedi a hüvelyi szülést, csaképp a legtöbb per ellenük indul, így a legkisebb gond esetén már visznek is a műtőbe.
2016. jan. 12. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
SOTE szülésre felk tanfolyamán nekünk azt mondták, elviekben lehetne ha megfelelő mennyiségű idő eltelik, de rutinból az a gyakori h ha már az első császár volt, akkor utána is az lesz... sztm ez ilyen orvosi protokoll aminek nincs mindig létjogosultsága csak annyian és olyan régóta így csinálják h nem kopik ki a gyakorlatból. Érdemes addig kajtatni egy jó doki után amíg vkit találsz aki egészségesebben áll a témához. Én védőnő vagyok és tök változó, de hallottam már olyan astorykat h a következő baba hüvelyi úton született.
2016. jan. 13. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Nekem van ismerősöm, aki a másodikat hüvelyi úton szülte. A vicc az, hogy az első azért lett császár, mert az ügyeletes orvos szerint téraránytalanság miatt nem tudta volna megszülni. A második gyerek simán megszületett hüvelyi úton, pedig még nagyobb is volt, mint a nővére!


Az első szülés után kifejezetten így keresett orvost, hogy természetes úton akar szülni.

2016. jan. 13. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!