Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Császáros vajúdás közben a...

Császáros vajúdás közben a hüvely is tágul? Császár után szülhetek hüvelyi úton?

Figyelt kérdés
40 éves vagyok,első babámmal nem vajúdtam,fájásaim voltak,de nem nagyon éreztem,a vajúdás teljesen kimaradt,nagyon szerettem volna elkerülni a hüvelyi szülést,mert attól féltem,hogy korom miatt hüvelyem kitágul,babám az utolsó napokban,hol faros volt,hol a keze volt a szülőcsatornában,hol forgott,ezért az orvosom a császár mellett döntött.Márciusban szülöm a második babám.Másodszor is szeretném,ha ilyen könnyen menne,ugyan fájt a seb,de mégsem viselt meg annyira,mint barátnőmet a hüvelyi szülés...a felépülésem sokkal rövidebb volt.Kicsit félek a vajúdástól is,és attól,hogy másodszorra hüvelyi úton kell szülnöm,pedig én inkább a császárt választanám.Sajnos ebből a szempontból önző vagyok,és mivel már nem vagyok fiatal más szempontokat is nézek,nemcsak a szülés élményét...Első babánál délig az intenzíven feküdtem,utána kaptam meg a babát,de estére így is teljesen kikészültem,az első napok rosszak voltak,de utána már ugyanolyan volt majdnem minden,mint szülés előtt....
2012. dec. 18. 06:33
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Természetesen szülheted a 2. babát simán,nem zárja ki az hogy az 1. császárral jött a világra.Barátnőm az 1. babáját császárral szülte,a másodikat hüvelyi úton.Ha a baba úgy fekszik,ahogy kell,nem lép fel komplikáció egyikőtöknél sem; tehát orvosilag nem indokolt,nem fognak műteni.

Te is tudod,hogy ez nem kívánságműsor és azt gondolom,hogy egy gyermek születése esetében eltörpülnek azok a hiúsági dolgok,hogy pl. mennyire tágulsz ki,stb.

egy édesanya

2012. dec. 18. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Megoszlanak a vélemények én azt tapasztalom,ismerősi körömben is,és a "hiúsági kérdések" igenis foglalkoztatják az embert,mert szülés után is nő szeretne maradni,én a korom miatt aggódom,40 évesen már nem annyira rugalmasak a szövetek,mint 20 évesen.Én a hasi sebet leszámítva rövid ideig tartó fájdalommal "kézbe kaptam" az első babám,és így nagyon jól eltudtam látni,én magam és a házasságom is ugyanolyan jó maradt,mint előtte,nagyon jól érezzük magunkat hárman a fiammal,azért is vállaltam még egy babát,mert boldogok vagyunk,de kicsit félek,mi lesz,ha a másodiknál másként alakul,(én beismerem önzőbb és hiúbb vagyok,mint az átlag) és nem tudok majd megbírkózni ezzel a részével.A császárt már ismerem,mert az a biztos,de félek,mert az első túl könnyű volt,ennél csak rosszabb lehet.Amúgy 2. számú női klinikán szültem.
2012. dec. 18. 06:52
 3/16 anonim ***** válasza:
50%
Általában császár után nehezebb felépülni.Ezt írja minden könyv is.Barátnőd vagy kamuzott a szülését illetően vagy nagyon szerencsétlen volt.Szerintem egy kis pénzzel lelehet zsírozni hogy tuti császárod legyen .A fogadott orvosoddal beszéld meg.Ismerőseim körében is elterjedt ez pedig fiatalok.
2012. dec. 18. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Vagy szimplán mondd az orvosodnak, hogy feszül a heged és mond el őszintén, hogy te mitől tartasz. Hátha ő megtud nyugtatni illetve megtud erősíteni ebben. múgy is ha már volt előző császára az embernek akkor 50% hogy a következő is az lesz.
2012. dec. 18. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Köszi a választ,megbeszélem a dokimmal,barátnőm biztos nem kamuzott,ő nem panaszkodott,én láttam rajta,9 héten mikor a varratok szívódtak fel,szinte sántított,elég ijesztő volt,meg rettenetesen sápadt volt,beesett az arca,sokat fogyott...azért ő mégiscsak vajúdott és kitolt egy gyereket a hüvelyén gátmetszéssel,igaz nekem a hasamon volt a seb,de nem fáradtam ki sem a vajúdásban,sem a szülésben.
2012. dec. 18. 07:47
 6/16 A kérdező kommentje:
Tényleg 50% esély,hogy a második is császáros lesz,de ez nem a baba miatt,hanem akkor a heg miatt van,ha jól értem,nem szeretném,ha a babának bármi baja lenne,jó lenne,ha nem lenne farfekvéses,és így lehetne császár.Amúgy én is úgy látom,hogy meglehet beszélni,pénzzel,hogy mi legyen...
2012. dec. 18. 07:50
 7/16 anonim ***** válasza:
0%

Ennyi idossen siman bele lehet halni a csaszarba hiszen az erek sem fiatalok mar.Kaphatsz emboliat a mutet miatt es az halalos lehet ill elverzehetsz vagy agytrobozist is kaphatsz a korod miatt.

A korod miatt a huvelyi szules sokkal jobb valasztas marmint ha valasztani lehetne.

Egy mutet nem jatek nem kivansagmusor a hiussag miatt nem akarsz gondolom meghalni szep szuken.

Kulonben ez az egesz szuk huvely gatseb stb mind mind kezelheto dolog es a terhesseg alatt mar kitagul a hormonoktol a huvelyed igy nem sokat valtozik a szules utan a korodnak ehez semmi koze ez mese. Vannak nok akiknek eleve rossz a szovetuk akarhany evesek.Pont az idosebb kismamak szovete kevesbe reped szakad lasd terhessegi csik minnel fiatalabb valaki annal nagyobb az eselye hogy kialakul nala.

2012. dec. 18. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Nekem volt már mindkét fajta szülésem. Harmadikat várom. Nekem a hüvelyi szülés jobb volt - ha lehet így fogalmazni. A felépülés talán mindkét esetben ugyanannyi ideig tartott.
2012. dec. 18. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Mikor szülted az első babát? Csak mert ha nem olyan régen, akkor általában automatikusan császároznak megint, legalább is ez a gyakoribb. Amúgy most tényleg ne haragudj meg, de 40 évesen pont nem ilyesmivel kellene foglalkoznod, hogy mennyire leszel tág szülés után. Amúgy meg egyáltalán nem biztos, hogy tág leszel, intimtornázni is tudsz.
2012. dec. 18. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Igen ha a heggel csak a legkisebb gyanuja is fenáll, hogy baj van akkor az orvosok általában nem kockáztatnak, hanem műtenek.
2012. dec. 18. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!