Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Relatív téraránytalanság -...

Relatív téraránytalanság - lehet akár korfüggő is?

Figyelt kérdés

Úgy értem, hogy a medence belső kerülete minden korban ugyanolyan, ugyanazon személyen belül, vagy létezhet olyan, hogy valaki pl. 30 fölött már csak császárral tudna szülni, míg ugyanez a személy, ha mondjuk húszas éveiben szül, a medencéje képes lenne jobban tágulni, és tudna simán szülni?

Szóval mennyire rugalmas a medence belső kerülete, kérdezhetném úgy is, korfüggő- szülés szempontjából, úgy értem?



2016. jan. 12. 21:17
 1/7 anonim ***** válasza:
Hááát... Nem tudom. Nincs semmilyen ismeretem ezzel kapcsolatban, de szerintem alkati kérdés inkább. Mondjuk eszembe jut, hogy mondják, az ember "összemegy" idővel. Nem tudom, de nem hiszem hogy ilyen szinten befolyásolná pusztán a kor.
2016. jan. 12. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Császárod volt? Ezt írták a papírodra?

Mikor én szültem a szülésznő "megsúgta", mivel aggódtam, mert nálunk családi vonás a császár, hogy az esetek 90%-ban ezt irják a papírra, mert úgy egyszerübb és "mosom kezeimet" történet. Nekem nem fordult be a baba, meg se indult a szülés, szóval nincs az az orvos aki megmondaná kifért volna-e a pici. Mégis ott van a papírjaimon.


Ha már szültél, kár ezen filózni. Ha még nem akkor meg azért kár, mert senki nem tudja megjosolni, hogy mi lesz 100%-osan.

2016. jan. 13. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nálam befordult a baba és már a kitolási szakasz kapujában tartott a vajúdás, mikor szülésznő tapintásos vizsgálattal közölte, hogy lehetetlen, hogy hüvelyi módon szüljek, mert a medencém túl szűk belül, kizárólag ekkor merült fel a császár gondolata.
2016. jan. 13. 14:37
 4/7 anonim ***** válasza:
Kérdező én hasonlóképpen jártam mint te. 23 óra vajúdás (víz is elfolyt) után mondta az orvos hogy ez a baba bizony nem fér ki. Nem tágultam szinte semmit pedig kaptam infúziót kézzel is tágított a szülésznő, már jöttek a tolófájások mikor sürgősségi császárra lett szükség. Hála az égnek a lányom jól viselte végig jó volt a szívhang is. Most pedig holnap kezdem a 29 hete és hát a doki már mondta hogy program császáros leszek. Igazából nem bánom a lényeg hogy a huginak semmi baja ne legyen.
2016. jan. 13. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Persze, ugyanígy vagyok én is, hogy ne legyen baja a babának, nem bánom én sem a császárt, ha nem fért ki a baba, akkor nem fért ki, ezen nincs mit filózni, csak érdekességképpen kérdeztem, hogy vajon lehetséges-e ilyen, hogy csak azért, mert valaki fiatalabb korban szül, a medencéje rugalmasabb úgymond.


Én teljesen kitágultam amúgy, engem is tágítottak kézzel is (borzalmas volt), a baba feje már szinte be volt ékelődve, de nálunk esett a szívhang is, csak ezzel fura módon mintha senki sem törődött volna :( Pedig szerintem ez már alapból előrevetíti a császárt, ha esik a baba szívhangja. Csak gondolj bele, mi lett volna, ha elhúzódik a kitolás: ott hal meg bennem kitolás közben a baba, ott állt volna le a szíve? :( Félelmetes, hogy mik meg nem történnek szülészeten..szerencsére teljesen egészséges lett a baba, remélem, a totojázásnak nem lesz később se következménye, amiről most esetleg még nem tudunk...

2016. jan. 13. 15:53
 6/7 anonim ***** válasza:

2-es vagyok. Azért a kérdésre válaszoljak, ha valakinek szűk a medencéje az mindegy hány éves, akkor is szűk lesz. Anyukám a nővéremet 20 évesen szűlte, mázlia volt a tesomnak, hogy pont akkor romlott el a vákum, mert nem fért volna ki. Anyunak szūk a medencéje.


Tesom is így járt, 35 évesen szülte az elsőt, fél napig szószerint kínozták, a hasara is ráfeküdtek, miután megcsászározták a baba fején lszabájosan látszott milyen kicsi volt a nyilás, ugymond gyürü volt rajta.


En tavaly szültem 23 órát vártak a csodára, de se tágulás, se fájás, se befordult gyerek. Kaptam 3 ballont, 3 órányi csöpögös oxit, burkot repesztettek, DE a baba szívhangját senki se nézte. Aztán végre jött 1 orvos aki nem vállalta a felelősséget, és megműtött, lehet neki köszönhetem, hogy a fiam egészséges. Engem nem érdekel mások véleménye a császárról, nem agyalok a miérteken. Minek? Elmúlt! Kiderülni ugyse fog az ok. Élvezem a picivel töltött napokat. Előre nézek, nem hátra.

2016. jan. 13. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Utolsó, igazad van, csak a leendő várandósságom / aimmal kapcsolatban fontos ez, mert a relatív téraránytalanságnál van, hogy második szülésnél sem császároznak egyből, hanem még kísérleteznek hüvelyi szüléssel, ami akár végzetes is lehet. Több orvos is mondta, hogy ilyen esetben nem feltétlen lesz egyből újabb császár.
2016. jan. 13. 17:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!