Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Aki nem ker erzestelenitest a...

Aki nem ker erzestelenitest a szulesnel vagy elore elhatarozza h nem fog kerni (aztan meg is), annak ki az oka?

Figyelt kérdés
Gondolom, h nem az h szeret szenvedni... De van vmi velemenye h atmegy a bababa vagy megis miert nem ugy all hozza hogy ker?
2016. jan. 14. 17:13
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
37%
Biztos velem van a baj, de nem értem a kérdést???
2016. jan. 14. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
51%

A szülést a baba is megszenvedi, ő mindenképp. Ha neki ki kell bírni, akkor nekem is. Ez az etikai okom.

A racionális pedig az, hogy az érzéstelenítés gyakran okoz fájásgyengeséget, és emiatt császármetszéshez vezet.

Az egyetlen mód, ahogyan esetleg kérnék érzéstelenítést, ha CSAK a vajúdás alatt adják, a kitolási szakaszban nem. Ennek látom értelmét, mert akkor a kitolásra tudnám tartogatni az erőm, addig "pihenhetnék".

De szerintem nem fogok kérni, pedig szültem már, és rettenetesen fájt. Kibírtam.

2016. jan. 14. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
81%
én azért nem kértem, mert túl akartam már lenni az egészen, a fájdalomcsillapító meg lassítja a vajúdást. legalábbis a szülésznő ezt mondta, mondjuk tényleg megvolt 1,5 óra múlva :)
2016. jan. 14. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Egyes, ugy tunik h veled van a baj, a tobbieknek vilagos volt. Koszonom a valaszt a tobbieknek. Kezdem erteni.
2016. jan. 14. 18:07
 5/18 anonim ***** válasza:
65%
Nálunk sima szülésnél csak max gázra van lehetőség az meg kellett volna a fenének :S 3szor szültem és mindegyiknél eljött az a pillanat amikor kifejezetten örültem volna ha lett volna érzéstelenítés :(
2016. jan. 14. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
76%
Nem terveztem érzéstelenítést, eda-t a legnehezebb részben sem kértem volta, de valami enyhébb fájdalomcsillapítóról kérdeztem az orvosom, azt mondta bem ajánlja, mert lassítja a dolgot, maximálisan bíztam benne, hallgattam rá, ki lehetett bírni nélküle is.
2016. jan. 14. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
75%
Nekem is azt mondta a szülésznőm, hogy gyakoribb a műtéti befejezés érzéstelenítés esetén, ezért nem is foglalkoztam vele. A poén, hogy a kitolásnál tartottam már, amikor vittek császározni, mert a rövid köldökzsinór mindig visszahúzta a babát. Ha előre tudom, akkor azért megspóroltam volna a fájásokat. :)
2016. jan. 14. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
76%

Nem szeretek szenvedni, de szülésnél pl. kimondottan kìvàncsi voltam, hogy bìrom-e fàjdalomcsillapìtàs nélkül. Úgy voltam vele, hogy talàn majd ha màr kibìrhatatlan, akkor majd talàn kérek. Mire oda jutottunk, hogy ezen gondolkozzak, màr jött a kitolàs, nem lett volna idő semmire. Amúgy meg kifejezetten frusztràlna, ha a hàtamat bökdösnék.

Összegezve: 1: félek, 2: kemény vagyok, kibìrom, 3: alig volt 3 óra az egész az első fàjàstól, ìgy nem is lett volna indokolt, mert nem fàjt annyira.

2016. jan. 14. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Az elsőnél kértem, mert emelt adag oxit kaptam és egyszerűen nem bírtam azt a borzalmas fájdalmat.

A másodiknál nem kértem, ott nem is keleltt oxi meg semmi, bírtam a fájdalmat, viszonylag jól.

2016. jan. 14. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
43%
En is emelt oxitocint kaptam,nem is momdtak,h kerhetnek fajdalomcsillapitast,de meg se birtam volna szolalni h kerek...Baromira fajt,kibirtam.Kb mukk nelkul szultem,megdicsertek.Visszagondolva nagyon jo erzes volt,h fajdalomcsillapitas nelkul vegig tudtam csinalni...Es meg ugy jottem ki h ennyi volt?Marmint sokkal,de sokkal eroteljesebb fajdalomra szamitottam,ezert meglepodtem.En nekem talan ez segitegg a szulesben h vegig valami sokkal erosebb fajdalomra vartam...aztan amiklr mondtak h nyomhatok megkonnyebbultem,h itt mar nagyobb fajdalom nem johet!Aztan amikor odaert a medencecsonthoz es elfogyott a fajas az eleg kellemetlen volt,fajdalmasnak nem mondanam.Varras,mehlepeny kijovetele egyatalan nem fajt.
2016. jan. 14. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!