Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mikor szülök meg végre? Mit...

Mikor szülök meg végre? Mit tennétek a helyembe?

Figyelt kérdés
Január 19-re vagyok kiírva,13-án voltam nőgyógyásznál,aki csinált ctg-t,uh-t,és megvizsgál kézzel,ami kicsit fájt... Na erre este,mikor a párom haza jött a munkából pont,akkor kezdem el érezni,hogy valami nagyobb mennyiségű folyik odalent... elmentem wc-re vizes állagú volt,mutattam a páromnak,ő azonnal mentőt hívott :) jó ráértünk volna bemenni,de ő ragaszkodott a mentőhöz...bevittek,megvizsgáltak kézzel (iszonyatosan fájt a vizsgálat,szóltam is) aztán ctg... ami mutatott fájást..de mondtam,hogy ez nekem nem fáj,annyira... ilyen otthon is szokott lenni... jó haza engedtek...egy ujjnyi méhszáj,és megrövidült nyakcsatorna,és nem magzatvíz,hanem hüvelyi folyás... a vizsgálat szerint...mert a burok nem repedt meg... Haza jöttünk,éjjel 1.30-3.00-ig fájdalmaim voltak,nem rendszeres... kimentem wc-re véres volt a pisim... vissza aludtam,reggel 6 körül keltünk a párommal,pont mentünk volna el... erre mentem wc-re megint véres volt a pisim,a wc papíron alvadt vér darab... na újra kórház,ugyanazok a vizsgálatok ctg,tapintásos vizsgálat... annyi,hogy most erősebbek voltak a fájásaim amit a ctg mutatott is,de a szülész szerint ez még mindig nem az... és a vérzés a vizsgálat miatt. volt.. Haza engedtek... Azóta rendszertelen fájásaim vannak... gyengébbek,de azért fáj...a vérzés elmúlt szép lassan... egyre halványabb nyúlós folyásként talán a nyákdugó távozott... Azóta is betétet kell használnom,mert bő vizes folyásom van ( szerintem felül repedt meg a burok) és rendszertelen fájásaim vannak... Kb itthon tudok feküdni csak... Szerintetek mi lesz ebből? Jogosan küldtek haza? Most "üt ki" az,hogy nincs fogadott orvosom? MIt tennétek a helyembe? Várnátok?

2016. jan. 15. 08:45
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
27%

Nem fog megnyugtatni, de ha lenne fogadott orvosod, akkor is pont ilyen .... lenne a szakmájához, mint aki megvizsgált. Annyira nem kotorászhatnak fel, hogy így fájjon, de ez egyfajta "orvosi műfogás", úgy megpiszkálnak, hogy egy-két napon belül tuti beindul a szülés. Nálam is ezt alkalmazta a doki, igaz én akkor már túlhordtam egy héttel.

A víz szerű szivárgás, ha betét is kell hozzá, az magzatvíz lesz, nem hüvelyi folyás. Az soha nem vízszerű ennyire.

A rendszertelen fájások miatt küldtek haza, csúnyán szólva ne foglald az ágyat még egy-két napig, ha nem muszáj. Velem a fogadott orvos közölte anno, hogy "nem szoktunk örülni, ha az anyuka túl korán jön be, majd akkor tessék elindulni, ha már 5 perces fájások vannak". Ehhez a beszélgetéshez képest egy órára megvolt a baba, öt perces fájásokkal nem értem volna be.

Sajnos ez van. Dönthetsz, hogy elfogadod vagy elutasítod az orvosi ellátást, de nem tudod kikövetelni az ellátást, ha az orvosok szerint nem indokolt.

Ne legyél már egyedül, mindegy mit maszatolnak, ez már az lesz. Elkezdődött a vajúdás, de még az elején jársz. Párod legyen melletted, mert bármikor erősödhetnek a fájások, és akkor indulni kell.


A helyedben bemennék a kórházba, hogy egyre erősödő fájásaim vannak, egyre több vizes "hüvelyi folyásom" van.

Ebből már hamarosan baba lesz.

2016. jan. 15. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Küldj el valakit magzatvízjelző betétért, ha az megnyugtat.

Amikor a magzatvizem folyt, számomra egyértelmű volt, mert meleg volt, nem úgy, mint egy hüvelyváladék.

A lényeget egyébként nem írtad, hogy hányadik héten jársz.

2016. jan. 15. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
*bocs, de írtad.
2016. jan. 15. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat,csináltak a kórházba zöld lepedős tesztet...ők ezt így hívják,be kellett rakni egy vastagabb zöld lepedőt... míg a ctg rajtam volt addig volt bent a lepedő,de akkor épp nem volt rajta semmi... szóval negatív lett.. a szülésznő azt mondta,hogy ennek el kéne áznia... aztán még azt tanácsolta,hogy a betétre rakjak,wc papírt és ha az elázik akkor az magzatvíz... de ha már kétszer azt mondták,hogy nem magzatvíz,én hiába mondogatom,hogy de szerintem az... gondolom a gyógyszertárba lehet venni.olyan magzatvíz mutató betétet!?
2016. jan. 15. 09:16
 5/14 anonim ***** válasza:

Szia, nekem ez azért fura, mert nekem is ilyen szivárgással kezdődött, a burok nekem sem lent volt megrepedve, és folyamatosan szivárgott, de engem haza sem engedtek a kórházból, pedig valódi fájásim nekem sem voltak! Sőt, elmondták, hogy a protokoll szerint x órával a szivárgás megkezdődése után meg kell indítani a szülést, mert mittudomén. Szerintem egyébként elég nehéz összekeverni a folyást a magzatvízzel. A magzatvíz egy kicsit kocsonyás de víztiszta valami, a folyás, ha vízszerű is, valamivel ragacsosabb. Nem tudom, melyik kórházba tartozol de engem már akkor is csak saját felelősségre engedtek haza, amikor napokkal korábban volt egy erősebb görcsöm, de egyébként semmi más tünet.

Szerintem is vegyél ilyen jelző betétet, hogy egyértelmű legyen, ezt minél előbb derítsétek ki, nehogy baj legyen. (Sajnos a kórházakban tudnak nagyon nemtörődöm módon hozzáállni az emberhez...)

Könnyű szülést!

2016. jan. 15. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Igen, a gyógyszertárban.
2016. jan. 15. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

1: nem feltétlen, nekem fogadott orvosom volt, és szépen ki állt mellettem a főorvos ellen, amikor a szülés után szövődményem volt, azt ugyan nem tudta elintézni hogy kiengedjenek, a protokollt felrúgva, de kiállt értem és itt ez a lényeg.

szerintem egy magánorvosnak sokkal több veszteni valója van mint az ügyeletesnek (hírnév, vendég kor) biztos hogy sokkal precízebbek, arról nem beszélve hogy a magánrendelőikben kb. 15-ször jobb felszereléssel tudnak dolgozni mint a korházi...


ettől független én általában igyekszem a legjobbat feltételezni mindenkiről, ezért szerintem kérdező, nyugodj meg, biztosan bent tartottak volna ha indokolt. De én pl ezért is vagyok magánorvos párti mert az embert így is annyi viszontagság éri a terhesség során, bizony nem jó hogy kétségek közt éli meg az utolsó pár napot. Nyilván mint ahogy van bunkó/felszínes eladó, postás, ugyanúgy van felszínes magánorvos is, de ezt legalább lehet tudni ha az ember kicsit utána néz az illetőnek mielőtt felkéri a szülésre

2016. jan. 15. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Dél-Pestibe tartozok,orvos nem vizsgált,szülésznők vizsgáltak,azok elmondták az éppen ott lévő orvosnak,hogy mi a helyzet velem,és a doki mondta,hogy jó akkor menyjen haza... másnap a szülésznő engedett haza... amúgy egész rendesek voltak... Csak hát igen én is azt vártam,hogy vagy maradok bent...vagy rásegítenek,hogy beinduljon a szülés,igaz még nem vagyok a 40-ik hétbe,de ha már úgy megpiszkált,hogy vérzésem lett,és fájt... akkor már igazán bent tarthattak volna!
2016. jan. 15. 09:59
 9/14 anonim ***** válasza:

De minek?

Ha nem indul magától és az értékei közben jók, akkor egészen egyszerűen nem kész még rá!

Az indított szülés sose jó.

2016. jan. 15. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Az igaz,hogy jobb ha természetesen indul meg a szülés! Csak nagyon rossz érzés itthon kétségek közt lenni... Amióta erősen megvizsgáltak,folyamatosan folyik valami alulról,most pl megint rózsaszínes nyákos akármi folyik... és a fájások most erősebbek mint tegnap... De hiába mérem,8-5-4-9-12-18 percesek teűt össze vissza... de az erősség hatűrozottan erősödött...
2016. jan. 15. 13:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!