Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Bepanikoltatok/megijedtetek...

Bepanikoltatok/megijedtetek amikor rajotettek h megindult a szules? Akar rendszeres fajasokkal, akar a magzatviz elfolyasaval.

Figyelt kérdés
38 hkm vagyok es vhogy ugy tudom elkepzelni h nagyon be fogok panikolni. Elmeselnetek h nektek hogy volt? Hogy lehet nyugodtnak maradni ilyen szituban? Elso baba lesz...
2016. jan. 19. 21:46
 1/9 anonim ***** válasza:
Én attól pánikoltam, hogy megpróbáltam "helyesen" lélegezni ( orron be szájon ki) de ettől csak elzsibbadt az arcom és szédültem. A fájásoktól nem, inkább csak izgatottan vàrtam a melegzuhany eredményét, vajon jóslók vagy igaziak a fájások? Mikor kiderült, hogy igaziak, akkor is csak izgatott voltam, sírtam a boldogságtól, és mondogattam a hasamnak, hogy ma megszületel! 😁
2016. jan. 19. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Én nem pánikoltam be, igazából tök lazán álltam hozzá, egészen addig a pillanatig, amíg rá nem jöttem, hogy ez bizony cseszettül fáj, de akkor meg már a kórházban voltam :D

Amúgy annyi volt, hogy reggel felébredtem, félálomban még gondoltam is rá, hogy "na basszus, megjött, ki kell mennem tamponért, mielőtt csupa vér lesz minden". Aztán rájöttem, hogy bakker, nem jött meg, hát terhes vagyok, nem azért fáj a hasam :D Aztán még telefonon lemondtam az aznapra tervezett programjaimat, és bementünk a kórházba, rendszeres, de nem túl fájdalmas fájásokkal. Persze, picit izgultam, mert nem tudtam, mi vár rám, de örültem, hogy végre meglátom a kisbabámat.

Na, amikor már tényleg fájt (ez már a tolófájásoknál volt), akkor kész voltam, hogy hát én nem erre számítottam, én ezt nem csinálom tovább, de akkor már szerencsére nem sok volt vissza.

2016. jan. 19. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Én is izgatott lettem miután zuhany után erősödtek a fájások, annyi jóslóm volt, hogy már kicsit se hittem bennük. Zuhany is csak mert jól esett, nem ennek eldöntésére volt. Szóval nagyon örültem és izgultam. Nem pánikoltam egyáltalán csak amikor először pelenkáztam a fiam.
2016. jan. 19. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nem volt egyáltalán fájások, egyszerűen elkezdett szivárogni a víz. Akkor még fel sem fogtam, hogy most szülni fogok, hisz semmit nem éreztem. Izgatott voltam. Aztán amikor már kórházban voltam a vajúdóban, és erősödtek-sűrűsödtek a fájások, akkor már féltem, hogy ez piszkosul fájni fog, és nem élem túl...

De túléltem. Lassan 3 évvel már.


Kitartás! És könnyű szülést kívánok!

2016. jan. 19. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
En bepanikoltam es elkezdtem bogni a dokino elott,amikor mondta,hogy ma meglesz a baba.De amint jottek a fajasok nyugalom szallt meg es csak arra koncentraltam...Szerintem ez automatikusan igy van beallitva a szervezetunkbe,h akkor nyugodt vagy!
2016. jan. 20. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nem pánikoltam, inkább szomorú voltam, mert nem akartam még szülni, olyan jó volt kismamának lenni.Még egy hetem lett volna hátra.Amúgy azt hittem csak joslók, de nem azok voltak.Mikor jött egy kis vér, akkor mentünk be a kórházba, rá két órára meglett a babám.
2016. jan. 20. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nálam alvás közben elfolyt a magzatvíz, amire felébredtem, rögtön tudtam, hogy menni kell. Igazából csak izgatott voltam, s igyekeztem összeszedni a gondolataim a maradék holmi bepakolásához. Nem pánikoltam egy percig sem. Csak egyszer ijedtem meg, amikor egy másik szobából kiáltozó nőt hallottam.
2016. jan. 20. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én nem akartam felfeküdni a szülőágyra, mikor jöttek a tolófájások, hanem haza akartam menni.
2016. jan. 20. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Első babánál azért mentem kórházba mert nagyon görcsölt a gyomrom. Anyukám kaposztajara fogtam hogy attól. Bementem. Megvizsgált akkor az orvos. Rám nézett majd közölte : szülni fogok. Kb 20 perc múlva már sírt a kislányom. Pánikra idő sem lett volna. A 2. gyermeknél kontrollra mentem. Meg vizsgált az orvos majd megkert hogy menjek be a kórházba nem sokára jön Ő is. Nem mondott semmit. Bementunk. Kb 1 óra múlva meg jött az orvosom. Meg vizsgált és mondta hogy azért kellett bejonni mert 4 ujjnyira nyitva vagyok és meg kell forditani a babát még szülés előtt. Na amíg ezen gondolkoztam hogy hogy fogja megoldani eltelt kb egy óra és amíg én filoztam meg született a lányom. A 3. lanyommal elkezdtem vérezni. Megijedtem és bementunk az ügyeletre megvizsgaltak kaptam kúpot és haza engedtek hogy fekudjek. Ettől a kuptol elmulik a vérzés. Este kontroll. 35 hetes voltam. Este vissza mentünk. Megnezett az orvos és közölte h nagyon rossz a szivhang a babának azonnal indítják a szülés t. Mire észbe kaptam sírt a lányom. 4.kislannyal nagyon megszenvedtem ott pánikba estem nagyon. 14 óra vajúdás után nagy nehezen megszuletett. Ott minden féle frász rám tört. Plusz szülési sokkot kaptam. Vérnyomásom az ideg től 170/130 volt. Ez volt a legnehezebb szulesem. 5.lanyommal mosolyogva vidáman indultam be. A fajasok között is nevettem. Szülés közben is jöttek a poénok de honnan azt nem tudom. Nagyon nagyon könnyen és nagyon hamar megszuletett. 8:15 kor mondta az orvos hogy ad egy kisebb adag oxitocint mert nem elég erősek a fajasok. 8:25 kor a kezemben tartottam a csajszimat.😊. Hát röviden ennyit tudtam panikolni stresszelni😊.
2016. jan. 20. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!