Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ti éreztétek amikor a magzatbu...

Ti éreztétek amikor a magzatburok megrepedt? Akár pici fájdalommal vagy "repedő szövet" érzéssel érezhető?

Figyelt kérdés

A minap ismeretlen forrású folyadékvesztés miatt a magzatburok megrepedésére gyanakodtunk. A folyadék többé nem jelent meg, de gyakori méhösszehúzódások és hasi fájdalom követte. Ezt gyógyszerekkel és magnéziummal próbálták leállítani, eddig azt hiszem sikeresen. A magzatburok repedést nem látták. Otthoni ágynyugalmat javasoltak a következő vizsgálatig.


Ehhez a korábbi kérdésemhez kapcolódik a kérdésem.

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__szules..


Tegnap és ma arra lettem figyelmes, hogy egy helyen a hasamon, ha tüsszentek, ásítok, igénybe veszem a hasam stb. repedő szövet érzésem van, mindemelett picit fáj is ott. Lehet érezni a magzatburkot vagy érzéketlen szerv? Azt olvastam, hogy vérerek nem nagyon szövik át.


2015. nov. 8. 17:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Én semmit nem éreztem, sőt abban sem voltam biztos, hogy az a kis folyadék ami folydogált egész nap magzatvíz lenne, bár már mindennapos voltam.


Aztán, amikor megindult a "Niagara", rájöttem, hogy ez mégiscsak magzatvíz lesz :)

2015. nov. 8. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 2* is ugy indult a szules,hogy megrepedt a magzatburok csucs .Fiammal annyi volt,hogy oldalamra fordultam az agyban es minta bepisiltem volna.Nem sok jott..Lanyomnal ultem epp vacsiztam es jott egy erosebb fajas es hirtelen megemeltem magam a szekrol es mar folyt is kicsit.Ha leultem nem jott csak ha alltam.De semmilyen hangot nem hallatott :D Mindketszer korhazban betetet tettek hogy folyik-e.Folyt+fajast is mertek.
2015. nov. 8. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!

Elfelejtettem beírni, hogy csak 28 hetes vagyok, így nekem nagyon nem mindegy. Keddre hívtak uh-ra, akkor rákérdeznék, de addig is jó lenne tudni, hogy érezhető-e egyáltalán az ilyesmi.

Amúgy a méhszájtól távol, a burok felsőbb részén érzem.

2015. nov. 8. 17:42
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem anno megrepedt a magzatburok és szivárgott a magzatvíz, hát semmit nem éreztem belőle, csak magát a szivárgást, de én akkor már kórházban voltam toxémia miatt és úgy kellett burkot repeszteni, de azt sem éreztem. Szóval azt nem érzed.
2015. nov. 8. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Én sem éreztem semmi kellemetlent.Egy halk pukkanást viszont hallottam és már folyt is a vizem.
2015. nov. 8. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!

Kicsit megnyugtattatok, hogy az egy érzéketlen szerv. Nagyon rossz ez a bizonytalanság: azóta nincs szivárgó folyadék, de a vele egyidőben kezdődő folyamatos méhösszehúzódások és fájások semmi jót nem jelentenek. Így már mindenre figyelek. Szörnyű lenne 28 hetesen szülni.

A szülésznőm annyit mondott, hogy a burok ugyan nem regenerálódik, de behegesedhet és a víz újratermelődhet, különösen ha a méhszájtól távol reped és fent.

2015. nov. 8. 17:57
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, én is voltam így ahogy te, szintén nem láttak erre utaló tünetet (34 hetes voltam) de továbbra is nyugtalan voltam így vettem betétet, szerencsére nem volt gond.

A burok nekem a vajúdás legvégén repedt meg, őszintén szólva és csak azt vettem észre, hogy nagyon vizes lettem. De a majdnem folyamatos fájások mellett más nem tűnt fel.

2015. nov. 8. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Én is kaptam/vettem betétet, de az nem adott egyértelmű választ és szülésznőm szerint elég megbízhatatlan. Meg is nyugodtam volna, ha az összehúzódások és fájások nem lettek volna folyamatosak, amit mostanra a gyógyszerekkel és magnéziummal sikerült nagyon szépen lecsökkenteni.
2015. nov. 8. 18:05
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
De be sem fektettek? Egyébként a burokban nincsenek érző idegek, így nem fáj az sem, ha magától reped és az sem, ha orvos repeszti.
2015. nov. 8. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Nem, de én külföldön vagyok, itt lazább a protokoll, mint Magyarországon.
2015. nov. 8. 18:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!