Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mikortól lehet elkezdeni...

Mikortól lehet elkezdeni ismét sportolni szülés után?

Figyelt kérdés
Terhesség alatt alig csinálhattam valamit, sétálni is csak keveset lehetett. Előtte mindig sportoltam vmit, aerobik, futás ilyesmi, és már nagyon hiányzik. Ti mikortól tudtatok?
2016. jan. 20. 16:44
 1/6 anonim ***** válasza:
Császárral szültem, kb. 3 hónapos volt a fiam, mikor újra mozogtam.
2016. jan. 20. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szülés után is lehet csak ki kell ugye várni azt a 6 hetet.

Meg szülés alatt is lehetett volna ha nem voltál veszélyeztetett terhes, csak ugye más fajta testmozgást ajánlanak olyankor.

Igazándiból ami kérdés az az hogy szoptatsz-e?

Ha igen akkor a tejtermelődés miatt oda kell figyelni a megfelelő folyadékpótlásról, étkezésről, meg ugye ha igény szerint szoptatsz arra hogy mindig meg tudd etetni a picit, de elég hamar újra lehet kezdeni ezeket, én két három hónappal a szülés után kezdtem futni kétnaponta, előtte jógáztam csak..

2016. jan. 20. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Veszélyeztetett terhesként, semmit nem lehetett csinálnom, örültem ha már nem kellett feküdnöm. Csak már borzasztóan hiányzik a mozgás.
2016. jan. 20. 16:51
 4/6 anonim ***** válasza:
Egy dologra érdemes figyelni: az izomláz megváltoztatja a tej ízét, és lehet, hogy a babának már nem fog ízleni... én így jártam: 8 hónapos volt a lányom, mikor elkezdtem sportolni, és onnantól fokozatosan csökkentette a cicizést, 9 hónapos korára pedig teljesen elfordult.
2016. jan. 20. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ha természetesen szültél és nem volt komplikáció, akkor szerintem a 6 hetes kontroll után - fokozatosan - el lehet kezdeni a sportolást.

Császár esetén én lehet hogy várnék pár hónapot, hogy a seb begyógyuljon rendesen, orvossal egyeztetve.

2016. jan. 20. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én a 6. heti vizsgálatom kérdeztem a dokit. Azt mondta, hogy kezdjem tempósabb sétával, bemelegítő gyakorlatokkal, gimnasztikával. Aztán ha ezt csináltam már 1 hétig, és nem okoz panaszt, fokozatosan rátérhetek a futásra és a kondira. Kb. 2 hónapos volt a kisfiam, mikor elkezdtem újra heti 4x edzőterembe járni, és talán 3 hónapos, mikor újra a régi intenzitással csináltam a gyakorlatokat.
2016. jan. 21. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!