Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Akik homeopátiás szereket...

Akik homeopátiás szereket használtak szülés előtt/alatt/után, mik a tapasztalatotok, véleményetek, élményetek?

Figyelt kérdés
37.héttől málnalevél teát fogyasztok 2csésze/nap, illetve a caulophillum ch9-et napi 2x5 golyót. kíváncsi vagyok, akik szintén homeopátiás segítséggel szültek, mennyit vajúdtatok, hogy szültetek, utána hogyan regenerálódtatok.Nemsoká itt a mi időnk is.. :-) Köszönöm!
2010. márc. 28. 14:02
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

szia! A szülésznőm nekem cimicifuga-t és caulofilium-ot javasolt mindkettőből 9 vagy 12 ch-at. Én otthon tudtam sokáig vajúdni (Este 11kor kezdődött 10percesekkel és másnap délig vártam az 5percesekkel) és már 4újjnyi tágulással mentem be a kórházba. Akkor mondta a szülésznőm, hogy 20 percenként kezdjem el szedni felváltva 5-5 bogyót. Meg is lett az eredménye, mert a következő 2 órában teljesen kitágultam. Ehhez hozzá kell tennem, hogy a gyerek feje nem szállt le teljesen, a vajúdás során volt egy iszonyatos fájásom és akkor egy pillanat alatt már bent is volt a szülőcsatornában a feje. Most vagy attól tágultam ki olyan gyorsan, vagy a bogyóktól tudott beilleszkedni a baba. Ezt nem tudom, de inkább az utóbbira tenném le a voksomat. Azért is mert szedek, tejserkentő homeopátiás bogyót is és szerencsére bőven van tejem. A regenerálódás nálam egész gyorsan ment, 3 hete szültem és teljesen jól érzem magam, a szülés során semmilyen fájdalomcsillapítót nem kaptam és csak egy kis gátvarrásom volt. Az kellemetlen az első napokban a szoptatás miatt. Egyébként a Szent Istvánban szültem, ahol szülés után 4 órával mennem kellett a gyerekemért, mert nem tudták odahozni és őrizni sem tudták. Onnantól végig velem volt a pici, nem volt lehetőség pihenni. :(

Sok sikert kívánok nektek és nagyon kellemes szülést!

2010. márc. 28. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Szia!

Én ugyanúgy ittam a málnalevél teát és szedtem a cauliphillumot és a cimicifugát felváltva. Jóslókkal kezdtem, azok 24 órán át tartottak, nem fájt, majdhogynem kellemes volt, mert tudtam, hogy megindult a baba. A szülőszoba vajúdójában további öt órát voltam, ott se volt vészes, teljesen rendszeres fájások voltak, mégis kaptam oxitocint- ez itt sajnos rutin. Innentől felpörögtek az események, két óra alatt meg is lett a lányom.

Szülőszobán már nem szedtem a bogyókat, inkább folyamatosan ittam, júliusi hőség volt.


A szülés napján arnica ch 15-öt vettem be a gátseb gyógyulás támogatására, ezt egy hétig szedtem, valamint tejserkentésre urtica urens ch5-öt, ebből fontos a nagy higítási arány, mert a ch30-cal elapasztani szoktak!

Könnyű szülésem volt, a gátsebem hamar teljesen rendbejött, tejem is volt szépen.

Nem tudom, hogy ebben mennyi szerepe volt a homeopátiának, de nekem a tudat, hogy valamit tettem a gördülékeny szülésért, nagyon sokat segített. Lehet, hogy placebo.


Sok sikert neked!

2010. márc. 28. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Második vagyok, ami lemaradt: 40+0-ra szültem, talán ebben segített a homeopátia
2010. márc. 28. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Igen én használtam, nekem a szülésznőm javasolta őket. Nem tudom, hogy ennek köszönhetően-e, de burokrepesztéstől(túlhordtam a picit) számított 4 óra múlva meglett a kisfiam. Pedig előtte semmilyen fájást nem mutatott ki még a CTG sem és burokrepesztés után sem nagyon akartak megindulni, de ahogy használtam, ripsz-ropsz beindultak. Mondjuk elég rossz, hogy fél, sőt negyed óránként azt az édes bogyót kell szopogatni (már szinte összeragadt a szám és inni meg nem lehetett), de megérte! :)

Szerintem nyugodtan kérdezd meg az orvosod véleményét, és ha van szülésznőd őt is.


Én ezeket használtam:

Málnalevél tea: 36. héttől napi 2 csészével. Segít a tágulásban.

Caulophyllum CH5: 36. héttől 2x5 golyó. Ez a méhnyak izomzatának puhítására van, előkészíti a könnyebb vajúdást.

Cimicifuga CH5: ha elkezdődnek a fájások. Erősíti azokat.

Pulsatilla CH5: ha elfolyik a magzatvíz, de nincsenek fájások.

Az utolsó kettőt én majdnem végig szedtem szülés közben, azt hiszem fél óránként (volt mikor negyedóránként) 5-5 golyót.


Könnyű szülést!

2010. márc. 28. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Én 3 órát vajúdtam (!!!) Én ezt teljesen a homeopátiának tudom be. Caulophyllum-ot és Cimicifugát szedtem. 3 tolással kint volt a baba és az Arnica-nak köszönhetően 4 hét alatt regenerálódtam! Csak ajánlani tudom! Ugyanolyan szülést kívánok neked, mint amilyen az enyém volt! :)
2010. márc. 28. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

szuper válaszokat kaptam, köszönöm szépen!

egy kérdés még! a cimicifugát mikor kezdjem szedni (vajúdástól vagy már most a terhesség utsó heteiben/napjaiban?

várom a további tapasztalatokat és élményeket!!

:-)

2010. márc. 28. 18:00
 7/14 anonim ***** válasza:
Alig merek ideírni, mert én vagyok az ellenpélda. Én is ittam a málnalevélteát, szedtem a bogyókat, még vajudás közben is, és egész egyszerűen nem tágultam. Még oxitocint is kaptam! Így császár lett belőle. Viszont a tejserkentésnél nekem bevált. Úgyhogy nem tudom, akkor miért nem használtak a bogyók...
2010. márc. 28. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

gondolom, nem vagyunk egyformák, így ezek sem hatnak egyformán! talán a többségnek azért jók...

azért örülök, hogy mégis írtál!

köszi! :-) további szép estét!

2010. márc. 28. 20:30
 9/14 anonim ***** válasza:

Szia!

Én is ellenpélda vagyok.

Ittam a málnalevél teát és szedtem a bogyókat. 42 hetesen semmi jele nem volt a szülésnek, oxitocin infúzió mellett sem voltak fájásaim és nem is tágultam 1 ujjnyinál többre. Császár lett.

Arra is készültem bogyókkal, és azt gondolom, hogy gyorsan regenerálódtam. Hogy ettől-e? Nem tudom.

2010. márc. 28. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Tudna nekem valaki esetleg árakat írni,és hogy miből mennyit érdemes venni?Bocsi a belekérdezésért.

Köszi

G

2010. márc. 29. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!