Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ti hogyan éltétek meg a...

Ti hogyan éltétek meg a szülést? Vissza gondolva szép szülésetek volt? Vicces? Melletted volt a párod? Hány óráig vajúdtál? Hányszor csináltad végig, mennyivel volt másabb mint az előzőek?

Figyelt kérdés

Nos én max.3órát vajúdtam,7perces fájások jöttek először 1órán keresztül aztán szivárogni kezdett a magzatvíz,szóltam a nővérnek hogy már 5perces fájások jönnek,lifttel lementünk ,megvizsgáltak.

1,5óráig voltak 5perceseim beöntés után már perces volt közben hánytam is,6.nyomásra kijött a drága szép fiam pontosan 3:45kor 3300g és 54cm.el:)

Lényegében vissza gondolva számomra gyönyörű szülésem volt és végig csinálnám 1000x is a kis picikémért aki nemsokára 9hónapos! :)



2016. jan. 29. 14:07
 1/8 anonim ***** válasza:
A kiírt napon befektettek a kórházba, következő nap megindították volna. Reggel lementem a boltba ami a kórház területén volt, vettem egy kis pogit, 2 üveg ásványvizet. Amikor visszaértem elküldtek Nst-re, a gép kimutatta, hogy beindult. Akkor semmit nem éreztem, egyáltalán nem voltak fájásaim. Jött a dokim, burkot repesztett 7.30-kor, azután egyből lettek fájások is, délután 15.10-re lett meg a baba. Nehezen bújt ki, nagyon repedtem, sokat varrtak. A párom ott volt, segített a jelenléte, csodás volt, hogy mellettem volt. Összességében pozitív élmény volt, bár rettentően kimerültem a végére. 3700 grammal, 51 centivel született.
2016. jan. 29. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Stílusra olyan volt, mintha egy durvább jelenet lenne a Texasi láncfűrészesből. Érzéstelenítés nélkül.


A férjem is bent volt, másnap mesélte, hogy a doki, meg körülötte a fal is véres volt.

Lassan két éve történt, férjem(!!) nemrég révedezve mondta, hogy idővel hogy megszépült neki a szülés élménye... Nem kicsit kaptam röhögőgörcsöt rajta.

2016. jan. 29. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

az első szülésnek indult. elfolyt a mvízem és egyből 3 perces fájások.aztán leesett a pici szívhangja. műtő, érzéstelenitő nem hat, mondják hogy nem tudnak várni vágni kell, miközben vágnak, aközben elkábítottak. az őrzőben tértem észhez. szóval nem emlékszem a sírására, vagy magára a fiamra.


második császáromnál nem indultak be a fájások, csak a víz folyt el a 35héten. ekkor észnél voltam megmutatták a picit, emlékszem is :)

de mire végeztek közölték hogy a pici a picen van és lélegeztetőn. 2 hetet voltunk bent.


tervben van a harmadik baba, remélem nála minden rendben lesz :):)

2016. jan. 29. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

1. Hosszú vajúdás, de teljesen szabályos, egyre erősödő fájásokkal, viszont nem tágultam, császár lett. Végig ott volt a párom, jó volt. Egyáltalán nem éltem meg veszteségként, inkább megkönnyebbülés volt. Tolófájásokkal érzéstelenítettek, szóval sokmindent átéltem, semmi hiányérzetem nincs, csak hogy rendben a gyerek. :)

2. Akkor is velem volt, csakhogy semmire nem volt idő, mert életmentő műtét lett. Nem tudtuk, életben van-e a babánk, rögtön bevittek a műtőbe. Nagyon rosszul éltem meg, traumatikus élmény volt. De nagyon hálás vagyok a szuper személyzetnek a gyerekem életéért.

Az összes rossz érzés nem érdekel, bár a mai napig kísért.

2016. jan. 29. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
4. vagyok, bocsi, nem válaszoltam az összes kérdésre. 16 órát vajúdtam az elsővel. Volt viccelődés is, meg hülyeségeket is beszéltem tök komolyan a vége felé, de természetesnek és szépnek tűnt a folyamat. Annak ellenére, hogy kegyetlenül fájt és nagyon kifáradtam. Elsőre kislány lett, másodszorra kisfiú. (3350gr/54 cm és 3300gr/55 cm)
2016. jan. 29. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ami elromolhatott, az elromlott (nálam is, a babánál is). Nem volt szép élmény, csak a sürgősségi császárnak köszönhetjül, hogy élünk.
2016. jan. 29. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Fiamnál indított szülés volt reggel 9-kor,17:35-re lett meg a baba, majdnem császáros lett, de utolsó percben (már készen állt a műtő, vérek levéve stb.)mégis természetes úton született meg. 2800 grammal és 52 centivel.

Anyum volt velem a szülésnél.

Lányomnál éjfél után 5 perccel elfolyt a magzatvíz, szüleim bevittek a kórházba, párom maradt itthon a kisfiúval.

A kórházban azt mondták, reggelig tuti nem lesz meg, beraktak a vajúdóba, ott el is voltam, hol jobban fájt, hol kevésbé.

Reggel már mehettem szülőszobára,akkor már anyum is bejött, innentől felgyorsultak az események és 08:15-kor meglett a csajszim, 3300 gramm volt a súlya és 56 centi hosszú volt.

Nekem mind a kettő babánál nagyjából azonos ideig tartott a vajúdás. Akkor nehéznek és fájdalmasnak tartottam, de így 8 és 6 év távlatából visszagondolva mind a két szülésem szép volt és jó emlékeket ébreszt bennem.

2016. febr. 1. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Életem legintenzívebb, legcsodálatosabb élménye maradt. Visszagondolva szép és könnyű szülésem volt. A párom a vajúdás alatt támogatott. 7 órán át vajúdtam összesen.

Bármikor végigcsinálnám újra és holnap is szülnék simán. :)

2017. jan. 12. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!