Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Akinek szép, természetes...

Akinek szép, természetes szülése volt, milyen érzés volt a kitolás?

Figyelt kérdés

Természetes szülést átéltek emlékeire lennék kíváncsi (nem hüvelyi szülés, hanem természetes szülés, tehát nem oxis, hasbakönyöklős, gátmetszéses stb. dolgokra).


Mesélnétek a kitolási szakról, hogy milyen testhelyzetben csináltátok, hogyan irányítottátok a helyzetet, milyen légzés esett jól? Milyen volt maga az érzés fizikailag és lelkileg? Ki várta a babát ott, amikor kibújt?


2015. okt. 27. 12:25
1 2
 1/16 Zsani vagyok ***** válasza:
21%
Fájdalom csillapítás nélkül kegyetlen, én kettőt szültem.. Hát majd meg tudod de tuti benned fog maradni mert nagyon fájdalmas főleg ha szét repedsz
2015. okt. 27. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Bocsi ezt most nem ertem. Azt kerdezed: nem huvelyi?? Termeszetes.

En szultem termeszetesen , de huvelyen jott ki :D


"Elnezest nem offolni akartam" :)

2015. okt. 27. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Kifejtenéd részletesebben, ha nem nagy kérés, hogy visszaemlékezz? Nálad mi-hogy történt?
2015. okt. 27. 12:30
 4/16 A kérdező kommentje:
Úgy értettem, hogy ha valakinek azt mondom, természetes szülés, annyit szűr le belőle, hogy nem császár. DE azért hüvelyi szülés és természetes szülés között nagy különbségek tudnak lenni. Pl. egy oxival felpörgetett méhre kívülről gyakorolt nyomás fekvő helyzetben egyértelműen tönkrevágja a gátat. Olyan szülési tapasztalat érdekelne, ahol a nő saját teste irányított a maga természetes ritmusában és nem az orvos.
2015. okt. 27. 12:31
 5/16 Zsani vagyok ***** válasza:
Bárcsak úgy szülhettem volna ahogy kérdezed hogy milyen lehet.. Nekem azert volt természetes mert fajdalom csillapítás nem volt meg gat metszés se se beöntés annyi hogy nem kellehettem fel az ágyról..de magamtol szültem nem kaptam oxit se
2015. okt. 27. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Az orvosom és a szülésznőm támogatja, hogy úgy tegyek mindent, ahogy érzéseim szerint jó nekünk. Nagyon izgatott vagyok, és bár a vajúdásról van elképzelésem, mert második baba, nem tudom, hogy egy saját tempójú kitolás milyen érzés lehet (előző császár lett). Nagyon izgulok, gondoltam, talán aki átélt hasonlót, mesélhetne, hogy milyen érzés, ahogy jön kifelé a baba, hogyan lehet szépen "kiengedni", hogy neki is, nekem is jó legyen.


Gondolom, hogy fáj, hiszen nagyon-nagyon érzékeny hely, nagy baba, miegymás... de a feszítő fájdalom kívül mégis milyen? :) Meg lehet ezt fogalmazni valahogy? Hasonlít egy kicsit akármihez is?

2015. okt. 27. 12:51
 7/16 anonim ***** válasza:
Nem volt beavatkozásmentes, így is nagyon hosszú volt, a kitoláskor guggoló helyzetben voltam, fájások között visszadőltem az ágyra. A doki és a párom fogta a kezem, hogy ne kelljen egyensúlyozni, a szülésznő várta a babát odalent. Hogy ott lenn milyen érzés volt, őszintén szülva alig emlékszem, feszített az tuti, de a fájdalom akkor már nem volt vészes, az a vajúdáskor volt jelentős. Nem kaptam semmilyen fájdalomcsillapítást, de így is ki lehetett bírni, nem volt rossz élmény. Nehéz volt fizikailag, de nagyon támogató volt a szülésznő és a doki is. Nem könyököltek, nem szóltak bele a testhelyzetbe.
2015. okt. 27. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Mennyire voltál "észnél", hogy irányítsd az eseményeket? Vagy csak a tested tette a dolgát, te már nem gondoltál bele, hogy most kicsit nyomsz, vagy nagyot, lassan vagy gyorsan? A szülésznő nem szólt, hogy mit-hogy csinálj?
2015. okt. 27. 13:00
 9/16 anonim ***** válasza:
Kettőt szültem otthon (meg egyet kórházban, de az nem ilyen volt). Az egyik nagyon hirtelen jött, álltam épp amikor megéreztem hogy márpedig ez a gyerek most ki fog jönni, végül valami guggolásszerű pózban született, a dúla fogta meg a babát. Szerintem ha akartam volna se tudom visszatartani. A másikat négykézláb szültem, senki nem mondta hogy csináljam, ez jött valahogy magától.
2015. okt. 27. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Nem ijedtél meg, amikor érezted, hogy most jön?

Milyen érzés, amikor a fej már kint van, és még vár az ember a következő fájásra, de a buksi már kilóg? Megérintetted?

2015. okt. 27. 13:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!