Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mikor és hogyan indult meg az...

Mikor és hogyan indult meg az első szülésetek?

Figyelt kérdés
34hetes kismama vagyok elsőbabámat várom és szüléstörtenetekre lennék kiváncsi. tudom mindenkinek más.. esetleg éreztétek hogy mikor fog jönni a picur? volt e napokkal előbb jele? stb.. köszi! :)

2016. jan. 17. 15:31
 1/9 Kávétejszín ***** válasza:

Semmi jele nem volt. 38+1 hetesen hajnalban 20-30 perces fájásokkal ébredtem, reggel bementünk a kórházba, délután 4-kor a szülőszobára, este fél 9-re lett meg.

Most vagyok 40 hetes második lánykával, nyákdugó elment, jósló fájások már vannak kb. másfél hete, minden este azt hiszem, szülni fogok hamarosan, 2111 a méhszájam és nem történik semmi...

2016. jan. 17. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Pont 39 hétre szültem. Előző este nem tudtam enni, nem voltam éhes. Aztán hajnali 2-kor alvásból felébredtem, és a következő pillanatban éreztem, hogy folyik a magzatvíz. Néhány óra az egész szülés, de nagyon fog fájni... Igazából ne foglalkozz vele mi lesz, pakold össze a holmidat, amit a kórházba szánsz. Inkább az utáni otthonlétre készülj fel már most is. Pl. hogyan kell szoptatni, ki főz rátok (mama, rendelsz kaját, mélyhűtőt telepakolni), stb.
2016. jan. 17. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
köszi. a csomag már összevan rakva.. ha menni kell csak fel kapom.. valószìnűleg mireliten fogunk egy darabig élni.. :) mamák messze vannak..
2016. jan. 17. 17:49
 4/9 anonim ***** válasza:

38+5 naposan elkezdett szivàrogni a magzatvíz, 5,5 óra múlva indultam el a kórhàzba, út közben kezdődtek az 5 perces fàjások. Semmi előjele nem volt, soha nem volt 1 jósló fàjàsom sem, nyàkdugóval sem talàlkoztam. Addig nem gondoltam komolyan hogy szülni fogok amíg be nem vittek a szülőszobàba...

Egyàltalàn nem éreztem hogy közeledik az idő, sem a kórhàzi csomag nem volt összekészítve, de még el sem lett kezdve a babaszoba... A vàsàrlàst màsnapra terveztük...

2016. jan. 17. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

40+1 naposan reggel 6-kor elfolyt a magzatvizem, 7-re a kórházban voltunk. 8-tól kezdődtek a fájások és 13:31-kor megszületett a kislányunk.


Szerencse, hogy beindult a szülés. Vasárnap szültem. Mivel toxémiás voltam a 35.héttől, ha nem indult volna be spontán, másnap az orvosom indította volna.

2016. jan. 17. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Csak annyit "éreztem", hogy nem a kiírt napon jön. 38+6, előtte való napon rosszkedvű voltam és lassú. Barátnőm szerint furcsa voltam. A baba is lassú volt. Hajnalban érzetem egy pukkanást és onnantól 30 percenként jöttek a fájások 2 órán át, majd egyre sűrűbben. A víz nem folyt el, csak szivárgott, később megtudtam, hogy felső burokrepedés miatt. Délután már igen sűrű fájásaim voltak, 1 perceseknél eldöntötték, hogy császár lesz, mert nem tágultam semmire. Tolófájásoknál kaptam meg az érzéstelenítőt. 16 órát vajúdtam.
2016. jan. 18. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, hetekkel előtte elment a nyákdugó, nagyon korán jóslóztam. A másodikkal szintén, ő sem a kiírt napon jött, hanem kicsit előbb.
2016. jan. 18. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Én is azt érzem hogy a picur előbb fog jönni.. jóslóim már lassan 2hete vannak.. köszi a válaszokat! :)
2016. jan. 18. 17:43
 9/9 anonim ***** válasza:
40 hét 0 naposan a kórházban rossz NST értékek miatt a dokim beindította.
2016. febr. 1. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!