Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Milyen volt a második szülésed?

Milyen volt a második szülésed?

Figyelt kérdés

Könnyebb-nehezebb? rövidebb-hosszabb?

Hogyan indult be? más volt mint az első?


2016. febr. 2. 14:28
 1/5 anonim ***** válasza:

Jobban készültem rá lelkileg. Fele annyi idő volt, mint az első, így "csak" 16 óra az első fájásoktól számítva.

Azt, hogy mikor indult be, biztosabban tudtam, mint elsőre. Elsőre fél napig nem voltam biztos benne, most 1-2 óra alatt tudtam, hogy ez Az. Teljesen más volt, mint az első, jobban fájt, de jobban is viseltem mindent, mint elsőre.

2016. febr. 2. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

40 perc volt az első fájástól a lepény megszületéséig

Igaz 14 hónap van a 2 gyerkőc között, valószínűleg ezért.

Tágulásos vérzéssel indult, ezzel is mentem be, de már nem engedtek haza, 2 ujjnyira nyitva voltam...

2016. febr. 2. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Első szülésemet a 42. héten megindították. Reggel 8-tól este 8-kor született meg a baba. Az utolsó 4 órában összeértek a fájások, szünet nem volt közöttük. Ekkor azt mondtam, több gyerek nem lesz. De úgy alakult, hogy lett. :) Második szülésnél már hajnaltól voltak fájások, de enyhék, hol elmúlt, hol újra kezdődött. Este kezdett rendszeres lenni. Negyed 9-kor lefektettem a lányomat, kijöttem a szobájából, és elfolyt a magzatvíz. A kórházban már erősödtek is a fájások, de az elsőhöz hasomló "kibírhatatlan", egybefüggő fájásokra készültem. Ez nem volt. :) Az első szüléshez képest szinte semmi nem volt a második. Fél 11 előtt 2 perccel már a hasamon feküdt a kisebb lányom. :)
2016. febr. 2. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szinte percre pontosan 6 óra volt mindkettő, a fájások között nem éreztem különbséget, rohadtul fájt mindegyik. Az össz különbség annyi volt, hogy az elsőt indították 10 nap után, a második 5 nap után magától elstartolt, elfolyt a magzatvíz.
2016. febr. 2. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Egészen más, minden tekintetben. Na persze a végeredmény mindkét esetben tökéletes lett, és onnantól kezdve, hogy a babát a kezembe adták, nem volt különbség, de az ehhez vezető út merőben más volt, és a második szülésemre azt kell mondjam, hogy egy lehetőség volt arra, hogy pozitívumként éljem meg az eseményeket.


Na nézzük:

Az első fájásokkal indult, korán reggel.

A másodiknál elfolyt a magzatív késő este.


Az elsőnél a kórházban a vizsgálatok után felfektettek a szülőágyra, és onnantól végig feküdnöm kellett.

A másodiknál sétálhattam, zuhanyozhattam (háromszor is voltam), amíg fel nem erősödtek annyira a fájások, hogy már ez nem volt kivitelezhető.


Az elsőnél nem igazán tudtam elkülöníteni a vajúdást a tényleges szüléstől, teljesen összefolyt az egész, fájt folyamatosan.

A másodiknál maga a kitolás jól elkülöníthető volt, és nagyjából húsz perc volt, amíg nyomnom kellett.


Az elsőnél volt gátmetszés, ami amúgy nem fájt, de utána a helyével sokáig szenvedtem.

A másodiknál nem volt gátmetszés, így egy hangyányit jobban fájt az, amikor a baba feje kibújt, viszont utána mintha nem is szültem volna, olyan fitt voltam.


Az első babám belegabalyodott a köldökzsinórba, nem ékelődött be rendesen a feje, ezért elég sokáig tartott, mire ki tudott bújni, felmerült, hogy császároznak, de végül nem kellett, viszont így nagyon hosszúra nyúlt a legfájdalmasabb része.

A második simán megtalálta a kivezető utat, bár a zsinór neki is a nyakán volt (nem tudom miért, az én gyerekeim úgy látszik, előszeretettel találják meg a nyakacskájukkal), fel sem merült, hogy ne tudnám simán megszülni.



Összességében a második szülésem sokkal lazább menet volt, nem mintha az nem fájt volna, de akkor is, sokkal jobb élmény volt, nem éreztem magam passzív félnek.

2016. febr. 29. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!