Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Milyen szinten és mibe van...

Milyen szinten és mibe van beleszólása a háziorvosnak a várandósság alatt?

Figyelt kérdés
6 hetes vagyok, ez az első terhességem és sok mindent homály fed számomra. Többek között a feltett kérdés is. Milyen teendőim vannak még orvosokkal kapcsolatban, védőnő stb stb.

2016. febr. 3. 09:56
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
76%
Mibe kéne beleszólnia? Az orvosok ajánlnak vizsgálatokat a protokoll szerint, te meg eldöntöd mit csináltatsz meg.
2016. febr. 3. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Nekem mondta például a doki, hogy keressek fel egy védőnőt azonnal és vigyem be hozzá a kiskönyvet, amit kapok....
2016. febr. 3. 10:03
 3/13 anonim ***** válasza:
51%

2: Igen, ez így van. Nem hallottál még védőnőről?

Időnként mész hozzá, aztán amikor megszületik a baba, ő megy hozzátok.

Ne mond, hogy ez olyan fura? Én még nem voltam terhes, de én is tudom, hogy vannak védőnők :D

2016. febr. 3. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Ez így van, de ez nem beleszólás, csak elmondta, hogy mi a teendőd. Egyébként a háziorvosnak annyi köze van a terhességedhez, hogy az elején megvizsgál, ő ad bizonyos beutalókat, és szakorvosi vélemény mellett ki tud írni táppénzre. Ezen kívül minden mást a védőnővel illetve a nőgyógyászoddal intézel.

A védőnő majd ad egy gondozási tervet, ebben minden benne van, ezen kívül minden kérdéseddel nyugodtan bombázhatod a tanácsadások idején, neki az a feladata (az egyik), hogy segítsen.

2016. febr. 3. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Az kimaradt, hogy ne egy védőnőt keress fel, de azonnal, hanem nézd meg interneten, ki az akinek a körzetébe tartozol, és hívd fel, hogy adjon időpontot.
2016. febr. 3. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
A védőnőhöz meg vinni egy papírt a nőgyógyásztól és csak utána adja ki a kis könyvet.
2016. febr. 3. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Hát a védőnőhöz elmenni abszolút a te érdeked, elmész, kiállítja a kiskönyvet, abba ír majd mindenki a gondozás alatt, háziorvos is hasznos ha pl tp kell.

Vagy te amúgy nem akarod "gondozni" a terhességedet?

2016. febr. 3. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Természetesen hallottam már védőnőről, de nem tudtam, hogy már el kell kezdeni vele konzultálni, illetve annyiban bonyolódik, hogy nincs itteni lakcímkártyám, tehát így nem tudom, hogy kihez fordulhatok.
2016. febr. 3. 10:19
 9/13 anonim ***** válasza:
74%
A védőnő nem kérlakcímkártyát, csak megkérdezi hol laksz életvitel szerűen, nekünk se ide szól a lakcímkártyánk, nem érdekelte.
2016. febr. 3. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Húha, hát én védőnő nélkül semmire sem mentem voltam.

Másképpen fogalmam se lett volna, hogy mikor kell melyik UH vizsgálatra menni, sőt, nekem a nőgyógyász megállapította a 7 hetes terhességet, utána már csak a 15. hétre rendelt vissza. Oda már a 12 hetes UH vizsgálat eredményével kellett mennem (máshol csináltattam) Ezeket magamtól biztos nem tudtam volna.

Ráadásul ha legalább 4 terhesgondozáson részt veszel, csak akkor fogsz kapni bizonyos juttatásokat szülés után.


De ezeket nem itt kell kérdezni, hanem szépen elmenni a védőnőhöz, és ő mindent el fog mondani sorjában.

2016. febr. 3. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!