Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Aki nem fogad orvost és...

Aki nem fogad orvost és szülésznőt terhessége ideje alatt, és végig a "közösbe" jár, nem fél? Nem érzi magát kellemetlenül, hogy minden alkalommal más és más vizsgálja?

Figyelt kérdés
Elég sokszor hallom/olvasom, hogy nem fogadnak orvost a kismamák.Ez nem vakmerőség?
2016. febr. 3. 18:48
1 2 3 4
 11/39 anonim ***** válasza:
93%

Téged nem zavar, hogy az én SZTK-s orvosom téged (vagy mást) magánrendelésen pénzért fogad, engem pedig ingyen? Nálunk az SZTK-ban szuper modern gépek vannak. A dokik is jó fejek, nyugodtan járhatsz mindig ugyanahhoz.

Ha pedig extra vizsgálatokat akarsz, pl. kombinált, nifty, ahhoz úgyis elmész magánklinikára.

És az orvosok nem túrkálnak bennem, hanem vizsgálnak.

2016. febr. 3. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/39 A kérdező kommentje:

Éppúgy, ahogy fogorvoshoz is magánrendelésre megy az ember, úgy máshova is.

De természetesen mindenkinek más a jó.

2016. febr. 3. 19:54
 13/39 anonim ***** válasza:
81%
Képzeld fertőtlenítenek és minden vizsgálathoz új kesztyűt húz az orvos stb. Odafigyelnek, hogy ne kapj el mástól semmit. Én ahhoz az orvoshoz járok SZTK-ba, akit fel akartam kérni amúgy is, csak sajnos lecsúsztam róla. Nem kapok ezért kevesebbet, és így is hozzá járok csak ingyen. Én meg spec nem költök 12 ezer ft-ot arra, hogy bőrfotelben várakozzak havi 1x, pedig ki tudnám fizetni, de őszintén mondom, sajnálok ilyen rahedli pénzt elkölteni, ha az orvos meg ugyanaz. De kinek mi..
2016. febr. 3. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/39 anonim ***** válasza:
98%

...pfff...


Ez kicsit lekezelő stílus, kedves kérdező....

kérdeztél, válaszoltak, erre elmeséled, hogy Te mindenhová, mindenért magándokihoz jársz...

Hidd el, örülünk :)


...de van, aki nem teheti meg...és ezzel a kijelentéseddel, esetleg rossz érzéseket keltesz benne...tapintat is van ám a világon.


Mondom ezt úgy,hogy mind a 4 gyerekemet magánkórházban szültem, mi is magándokihoz járunk, de nem kérkedem vele, nem cigánylányozok, nem nevezem vakmerőnek azokat akik ezt nem tehetik/teszik meg....

2016. febr. 3. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/39 anonim ***** válasza:
87%
3-szor szültem, egyszer sem fogadtam orvost. Jártam magánrendelőkben 3D, 4D ultrahang miatt, de ennyi. Én is mindig ugyanahhoz az orvoshoz mentem. Szüléskor persze az ügyeletesnél szültem, egyszer sem volt gondom. De te is járhattál volna úgy, hogy valami miatt nem ér be a fogadott dokid a szülésre és az ügyeletes vezeti le. Akkor mit csinálsz?
2016. febr. 3. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/39 A kérdező kommentje:

Be voltam biztosítva:))) Ugyanis az orvosom ragaszkodott hozzá, hogy beszéljünk a főorvossal arra az esetre, ha ő valami oknál fogva nem tudna jönni.Így tehát a főorvossal is meg voltak beszélve a kéréseink, hisz sose lehet tudni.

Egyébként szilveszterkor szültem, mégis beért az orvosom.Még a szülésznőnk is.És nekem sem kellett az autópályán szülni, pedig 100 km-re lakom Budapesttől.

Szerencse is kellett.

2016. febr. 3. 20:20
 17/39 anonim ***** válasza:

maganhoz jarok de csak mert idot sporol nekem es kulturalt a rendeloje es mert a korhazi gepek nalunk kritikan aluliak...nekem ez igy egyuttesen megeri a fogadott orvost.

az epp nem zavarna hogy mindig mas vizsgal a "kozosben"...mit gondolsz szulni hol fogsz? 3-4 no vajjudik egyszerre csoda ha jut kulon szoba...es kb 5-6 orvos lat puceran ha csaszaroznak de sima szulesnel is minimum ketten vannak jelen....ott nem zavar?? udv a magyar egeszsegugyben.

2016. febr. 3. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/39 anonim ***** válasza:
92%

Nem értem, mi ebben a vakmerőség. Fizetek tb-t, amiért jár az eü ellátás, ebbe beletartozik a terhesgondozás is.

Egyébként engem minden alkalommal ugyanaz az orvos vizsgál, nálunk úgy van, hogy lakcím szerint fel van osztva, hogy ki melyik dokihoz tartozik terhesgondozás szempontjából, és végig az az orvos csinálja a gondozást, ugyanúgy, ahogy a védőnő. Persze a szülésnél nem hiszem, hogy pont ő lesz bent, van kb. 10 szülészorvos a kórházban, vagy lehet, hogy több is, bármelyik lehet. De mivel ha az ember nem terhesgondozás miatt megy nőgyógyászhoz, hanem csak úgy, pl. rákszűrésre, vagy gyógyszert felíratni, vagy valami betegség miatt, akkor meg bármelyik dokihoz kérhet időpontot, így én már majdnem mindegyiknél voltam, és itt nem tudnék olyan dokit mondani, akinél ne szülnék szívesen, mindegyik normális.

2016. febr. 3. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/39 anonim ***** válasza:
100%

"Éppúgy, ahogy fogorvoshoz is magánrendelésre megy az ember, úgy máshova is."


Ez mitől ennyire evidens??? Fogorvosnál egyszer voltam összesen magánrendelésen, mert akihez amúgy járok, éppen szabin volt, aki meg helyettesítette, ahhoz nem akartam menni, és sürgős is volt. Meg én eleve nem nagyon vagyok a magánrendelés híve, ha már egyszer amúgy is fizetek az ellátásért. Mire föl fizetnék két helyre is?

2016. febr. 3. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/39 anonim ***** válasza:
79%

Terhes vagyok, aranyerem van, néha gombám, néha felfázásom, a csizmába beleizzad a lábam, mert a vizesedéstől rám tapad, néha izzadok is a terheskabát alatt, néha a gyerek szétrúgja a gyomromat, amitől használnom kell a vécét, néha a hólyagomat is úgy üti meg. Néha a körmömről picit le van nőve a lakk, és a hajamon fél cm-es lenövés szokott néha lenni.


Mindezt a dokim magánrendelésén teszem, remélem, kérdező, egy ilyen gusztustalan (bár fehér) lány után nem kell majd neked ráfeküdnöd az asztalra. Magánrendelésen:D


34hkm

2016. febr. 3. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!