Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Császár után a jéghideg...

Császár után a jéghideg műtőben nem fáznak meg a babák?

Figyelt kérdés
Felmerült bennem, hogy amikor a kislányom született, én úgy fáztam a műtőben, majd' megfagytam. Kiemelték és mellém tették, persze ordított szegénykém. Aztán vitték végig a jéghideg műtőben és vágták a köldökzsinórt. Amíg méregették, meg vizsgálták, végig ordított a hideg helyiségben, ez normális?

2016. febr. 7. 00:48
 1/8 gnoomage ***** válasza:
51%
Túlélte? Megfázott? Te magad tudod a választ biztosra, mégis megkérdezed? :D
2016. febr. 7. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem fáznak meg. A műtő steril, a megfázás meg nem a hidegtől van, hanem a kórokozóktól.


Lehet, hogy nem tetszik a picinek a hőmérséklet változás, mert azért anyukában nem 18 fok van, de semmilyen baja nem lesz ennyitől.

2016. febr. 7. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
szerintem ott a kimerültségtől és társaitól is fázhatsz, lehet h nincs annyira hideg ott.
2016. febr. 7. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
De nagyon hideg van! Azonban a babákat gyorsan kiviszik. Ott meg megvizsgálják, és bebugyolálják őket. Én is vacogtam bent míg el nem érzéstelenedtem. Amúgy szerintem a lámpa nagyon melegít, azért hűtik így le a műtőt.
2016. febr. 7. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

A műtőkben azért van hideg, mert némileg lassítja a test működését, véráramlást, ami előny műtét közben.

25 fokban sokkal jobban vérezne a megvágott bőr, gyorsabban kellene az ilyen vérzéseket elállítani, stb.


A babát nem hagyják kihűlni, annál gyorsabban kiviszik őket.


Jómagam sima szülőszobán szültem, jó melegben (én annak éreztem, kórházakban amúgy is szokás túlfűteni). A méhlepénnyel gondok akadtak, így miután látták, hogy ez még eltart egy darabig, a csecsemős mondta, hogy a gyereket átviszik a csecsemőosztályra egy inkubátorba, hogy melegen tartsák.

Teljesen egészséges, hüvelyi úton született baba volt. Csak adott helyzetben senki nem tudta ölbe venni egy darabig, ezért inkább MÉG melegebb helyre vitték.

2016. febr. 7. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Császárral szültem, egy pillanatra mutatták meg és vitték is, mert hogy fázik. Másik helyiségben vizsgálták, aztán ment az inkubátorba. Szerintem az érzéstelenítés miatt vacogtam én, de a baba biztos nem fázik meg.
2016. febr. 7. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ha nem császáros akkor is kb. ugyanilyen hőmérséklet van a szülőszobán! :)

Mindkét gyerekem császáros lett, egyik sem fázott. Sőt, én sem. A vacogás a az infuba adott "gyógyszerek" miatt van.

2016. febr. 7. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Egyrészt nincsenek ott sokáig,másrészt egy életképes csecsemőnek nem árt meg a 17-18 fok pár percig,főleg,hogy steril a műtő,mint már írta valaki.
2016. febr. 12. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!