Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hogy készüljek lelkileg a...

Hogy készüljek lelkileg a szülésre?

Figyelt kérdés
37 hetes terhes vagyok, tegnap voltam a dokinál, befordult a baba. Eddig faros volt, úgy volt hogy császár lesz. 3 nővérem van összesen 8 gyerekkel, mindegyikük császárral születezz farfekvés miatt. Azt hittem ez genetika, nekem is az lesz. Örültem, hogy nem kell megküzdenem a babáért, csak kiveszik és most nagyon félek.
2016. febr. 11. 15:23
 1/7 anonim ***** válasza:

Ez a természet rendje. A szülés. Menni fog:)


A császármetszésről nincs tapasztalatom, de nem leányálom az sem, ahogy másokon láttam.

2016. febr. 11. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

"Örültem, hogy nem kell megküzdenem a babáért, csak kiveszik"


ajjajj, ezért mindjárt kapni fogsz :)

Küszködj csak, ez így is, úgy is küzdelem!

2016. febr. 11. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

...és még mennyit fogsz szülés után "küszködni"..;-)


Én életem legfájdalmasabb élményére készültem, nem kergettem magam hiú ábrándokba. Képzelheted, amikor még menstruációs fájdalmam sem volt soha...És egyúttal azzal nyugtattam magam, hogy több milliárd nő túlélte már; felnőtt nő vagyok, édesanya leszek, nem engedhetem meg magamnak, hogy ne álljak helyt.


A gyönyörű az egészben végül az volt, hogy fájdalom nélkül tágultam majdnem 4 ujjnyiig, csak amikor már ctg-re lefektettek, akkor kezdtem érezni fájdalmat, de az is elviselhető volt. Ugyanilyen gyors és könnyű szülést kívánok Neked!


A kitolási szakasz, amikor a baba feje a hüvelyben van, az nagyon tud feszíteni. Az még kellemetlen tud lenni.

2016. febr. 11. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 nanaszka ***** válasza:
Èn ùgy voltam vele,hogy sokkal rosszabbra számìtottam,mint ami volt. Az a cèl lebegjen előtted,hogy egy tündèrkèvel leszel gazdagabb.... megèri hidd el... nem olyan vèszes az...
2016. febr. 12. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

,,Örültem, hogy nem kell megküzdenem a babáért, csak kiveszik és most nagyon félek."

Hát el tudom képzelni, milyen jól esik ez a mondat a császáros anyukáknak (én nem tartozom közéjük).


Tudod, a küzdelmet nem lehet megúszni, ez egy ilyen műfaj. Ha nem a szülés közben fáj, majd fog utána. Én úgy vagyok vele, hogy fájt, de biztos nem annyira, mint a császáros szobatársamnak az első felkelés, mert ő szabályosan sírt közben. :(


Ha szerencséd van, könnyű a szülésed, akár császár, akár természetes. Ha nincs, akkor nehéz, akárhogy is szülsz. Nincs harmadik lehetőség, fájni fog, csak máshogyan.

2016. febr. 14. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Hátnem tudom kihogy van ezzel de én nagyon megszenvedtem ! Szülés előtt 4 nappal kezdett el fájni elviselhetően a hasam és már a 2 . Nap éjszaka nem aludtam annyira kellemetlen rossz fájdalmas érzés volt! 3.-4. Nap már éjszakára ki voltam bukva mondták a szoba társaim h álmomba is "nyöszörögtem" a fájdalomtol! De akkor is csak szakaszokba aludtam! Mire oda kerültem h szülök nem voltam képbe a fáradtságtol meg a kimerültségtöl volt h 2 fájás között elaludtam! :) Így persze erőm se volt h nyomjak és vákummal kellet segítsenek ja és még a doki egyszer bele is könyökölt a hasamba h segítsen :) hát nehéz szülés volt az biztos. Nem tudom h lessz e kistestvér mert ez nagyon megviselt! De pl . Szoba társamnak elfojt a magzatvize hirtelen 3 óra alatt megszült! Nekem ez is 8 óra hossza volt mikortol a szülő szobába kerültem! Érdekes dolgok ezek :)
2016. márc. 16. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Jaj Utolsó, nem lehetett egyszerű...:(

Kérdező! Végül milyen szülésed volt? És hogy élted meg?

2016. márc. 20. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!