Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ti hogyan készültetek fel a...

Ti hogyan készültetek fel a szülésre? Testileg és lelkileg is érdekelne. Még van kb.7 hetem, de úgy érzem nagyon nem vagyok készen rá. Hogyan készüljek fel?

Figyelt kérdés
2012. aug. 12. 09:06
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
46%

Szia!


1 jótanács csak, ami első szülésnél nehéz lesz, de "agyban" készülj rá. Nem azért, mert a vajúdás közben ordító nőket kívánom lehúzni, szó nincs erről; de ha lehet ne kiabálj, még ha olyan is a temperamentumod...csak a babára és magadra koncentrálj! sokkal több nergia veszik el a kiabálásban, jajjgatásban- az mind a szülsére fordítható, h ne annyira fájjon, gyorsabb legyen stb!

Ja és még egy! Most megijedtél gondolom, h kiabáló nőkről írok. De hidd el a szülés egy "más" fájdalom. Szenvedsz, szenvedsz, de tudod h van értelme; nem tudom semmihez se hasonlítani, fáj, de akkor inkább szülök még 2 gyereket, minthogy 1x még begyulladjon a fogam....Na kb. így tudom a fájdalom jellegét röviden leírni.

2012. aug. 12. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
sehogy
2012. aug. 12. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

3 gyerek van


egyikre sem készültem :-)

annyi volt h összepakoltam a pakkom és elvoltam :-)

egyedül a 3-nál izgultam egy kicsit h még ne még ne

nem akartam karácsonyi vagy újévi babát -- rendes volt jan 2 született meg :-)


amúgy nem lehet rá készülni mindegyik gyerek más volt pocakban és szülésben is persze gondolkodhatsz álmodozhatsz róla de a valóság sokszor teljesen mást hozz még egy apától anyától született testvérek terhessége szülése is más


fizikailag amit tehetsz h gátmasszás olajat használsz

gyakorolod a légzést

tedd teli a fagyót majdnem kész ételekkel h főznöd se kelljen egy ideig

elmész megnézed hol fogsz szülni -- mármint a szülőszobát és környékét

kikérdezed a dokit szülésznőt csecsemőst nővérkéket

lelkileg eldöntöd h nem fogsz pánikolni semmi miatt sem, nem jó a stressz hidd el

és h könnyen fogsz szülni :-)


élvezd ki az utolsó heteket sétával pihenéssel mert ha meglesz a baba akkor jön a gálya :-)

sem időd sem energiád nem lesz egy darabig semmire sem míg bele nem jössz mindenbe

nem olyan macerás csak meg kell tanulni egymást a babával és az idő


azért jó babázást és könnyű szülést

2012. aug. 12. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Én nem készültem sehogy.Hihetetlen de izgulni sem izgultam amikor mentünk a kórházba.Csak azt vártam,hogy túl legyek rajta és vgére babázhassak.
2012. aug. 12. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

2. válaszoló vagyok.

Bocsi, készültem: összepakoltam a 30.héten a kórházi pakkomat és a kicsinek a babakelengyét beszereztem.


Mind 3 szülésemnél így volt.

No para, a dolgok jönnek maguktól, ahogy történniük kell.

2012. aug. 12. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Hello! Megértelek, nekem 8 hét van hátra kb.!!!!

Én úgy "készültem" lelkileg, hogy megnéztem 5-6 részt a Szülőszoba sorozatból, én nem láttam belőle eddig egyet sem. És sok új dolog leesett a szüléssel és az újszülött kinézetével kapcsolatban. Meg beszélgettem szült nőkkel a szülésről, vajúdásról, szülési fájdalomról. A lelki felkészülés egyik eleme volt, mikor megkérdezte egyikük, hogy mennyire szokott erős lenni a mensis görcsöm. Mondtam, hogy bizony már kamasz koromban is olyan méhösszehúzódásaim voltak sokszor, hogy a falat kapartam, és amíg a görcs ki nem ment, pár órán át, sétáltam körbe körbe a szobában, és nem mentem suliba se akár pl. És akkor azt mondta nekem, hogy neked akkor a vajúdás nem is lesz olyan megterhelő, mert az egy ilyen érzés a végén. Na hátha ezzel te is megnyugszol.

2012. aug. 12. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Ja, előző vagyok. Testileg meg úgy, hogy én bizony csinálom a terhes-gátizom tornát kb napi szinten dvd-ről. Nem csak a szülés miatt, hanem mert a torna a terhességi cukromnak is jót tesz.

Más készülés: kórházi csomag összepakolása lesz.

De azért egy valamit ne feledj: erre totál nem lehet felkészülni, mert minden szülés más és más, nem tudhatod mi fog történni.

2012. aug. 12. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
sehogy. még szülés előtti órákban sem voltam felkészülve rá, legszivesebben kiszaladtam volna a kórházból.
2012. aug. 12. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
:DDD az utolsó válaszolóval együtt érzek, velem ugyanígy volt az elsőnél, és félek most is így lesz... :p
2012. aug. 12. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Szia! Homeopátiás bogyókkal,málnalevél teával,nagyon hittem bennük ill. minden reggel és este elképzeltem, hogy halad át a babám minden probléma nélkül a szülőcsatornán, jó gyorsan. ill. szülés közben mindig azt mondogattam, hogy még nem kiabálok mer ennél csak jobban fog fájni,aztán egyszer csak megszültem és nem is kiabáltam.( A második babánál, az elsőnél végig beszéltem.)
2012. aug. 12. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!