Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » 2 császár után megpróbálnád...

2 császár után megpróbálnád 3. a hüvelyi szülést, ha van hozzá orvosod, vagy nem? Miért igen, miért nem?

Figyelt kérdés
2016. febr. 19. 14:57
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:

2 után már biztosan nem.

Elég,ha csak egy helyen van nyoma annak,hogy szültem!

2016. febr. 19. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
Tehát azért nem, mert épp elég, hogy van egy heged, és mivel már úgy is van, a hüvelyi szülés nem menti meg a hasadat a hegtől, sőt, még akár máshol pl. gáton is lehet egy heged és feleslegesnek tartod, hogy további sérülésed legyen, ha már így is van egy? Jól értem?
2016. febr. 19. 15:05
 3/24 anonim ***** válasza:
62%

Nem. Egyrészt, mert szerintem ilyen orvos nincs. Ha neked azt mondja támogat ebben, akkor hazudik. Vinni fog a műtőbe.

Bevallom őszintén én is játszottam a gondolattal, de az orvosom egyértelműen mondta, hogy ez kizárt, legalábbis vele az, de elmondta azt is, hogy nincs orvos, aki ezt vállalja. Ha van, akkor az pofátlanul hazudik.

Én is sajnálom, hogy úgy alakult, hogy három császármetszésem lett, de legalább van három egészséges gyerekem. Az utolsó műtét után az orvosom elmondta, hogy hajszálvékony volt a hegem, szinte átlátszó volt. Na, most akkor ez hogy bírt volna ki egy "első szülést"? Szétment volna a méhem. Az elképzelés szép, de nem, nem két császármetszés után! Igen, igen, jöhetnek azzal, hogy a császármetszés is milyen kockázatos. Valóban! De nem ebben az esetben! Illetve ebben az esetben a hüvelyi szülés kockázatosabb. Nem vagyok orvos, nem kell rám hallgatni. Csupán a saját tapasztalatomat íro le, és elég jól körbejártam a témát az orvosommal.

2016. febr. 19. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:
Én 3 orvost is ismerek és nem hazudnak. Sikeresen 2 császár után szült anyáktól tudom, kik ők.
2016. febr. 19. 15:10
 5/24 A kérdező kommentje:
Ettől függetlenül persze, félek, de a harmadik császártól is, mert olvastam a kockázatait ennek is és nem túl bíztató sem az összenövések esélye, sem a komoly szövődményeké. Félelmetes nekem az is.
2016. febr. 19. 15:10
 6/24 anonim ***** válasza:

Én túl vagyok három császáron, 3,5 év alatt volt ennyi műtétem. Tudom miről beszélek. Ismertem a kockázatokat.

Nézd, Te döntésed! Ha ennyi orvost ismersz, aki ebben támogat és pozitív tapasztalatok vannak a hátuk mögött, akkor mérlegelj és vágj bele! De azért nem árt, ha utánanézel annak is, hogy ma Magyarárszágon hány nő szült hüvelyi úton két csm után, hányan próbálták meg, lett e komplikáció szülés közben stb.

Én is féltem a harmadik műtéttől, okkal, de bíztam az orvosomban és abban, hogy a legjobbat akarja nekem. Mindegyik műtétemet Ő csinálta. Nem akar vágni azonnal. A második gyerekem másfél évvel az első után született és nem műtétre készültünk, holott csak másfél év volt a két baba között! Azért lett műtét, mert farfekvéses volt és ezt csm után nem vállalta.

2016. febr. 19. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:
Rettenetes élményeim vannak a műtőből, és nagyon félek tőle. A felépülés is rémálom volt. A hüvelyi szüléstől is félek, érthető okokból. De nagyon szeretnék még egy babát. Nem tudom, hogy merre menjek majd. Még nem mertünk próbálkozni sem. Félek, akárhogy is lesz. De nem akarok lemondani sem róla.
2016. febr. 19. 15:21
 8/24 anonim ***** válasza:
Amúgy most néztem az on the spot szülés részeit, ami nagy hatással volt rám, és most fáj a legjobban, hogy nem élhettem át igazi háborítatlan természetes szülést. Nem tudom láttad-e, de nekem a mexikói volt a kedvencem, mikor a kis Neha született. Így utólag, magyar kórházban hiába akartam volna úy szülni, képtelenség lett volna. Az első gyerekem is, ha nem olyan háttér van, amilyenben voltam, lehet meg tudott volna születni természetes úton, de hanyatt fekve vajúdással, úgy, hogy rajtam a ctg és nyomatják az oxitocint esélytelen volt... Sajnálom nagyon, hogy nekem ez nem adatott meg, de örülök a gyerekeimnek és remélem, hogy a lányaimnak majd tudok segíteni felkészülni a szülésre.
2016. febr. 19. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:

Igen,jól értetted,amit írtam!

Én nem próbálnám meg! De ez én vagyok,és te ezt kérdezted!

2016. febr. 19. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:
Bocsi, hogy így visszakérdeztem, csak ez az indok eszembe sem jutott. Meglepődtem. Lehet, hogy azért nem jutott eszembe, mert a két császár miatt olyan maradandó problémáim lettek, hogy már nem féltem a "szépségem", mert már majdhogynem mindegy. Köszi, hogy írtál, újfajta nézőpont volt.
2016. febr. 19. 15:28
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!