Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Normális, hogy 6 nappal a...

Normális, hogy 6 nappal a szülés után még mindig nagyon fáj a gátsebem? Nektek meddig fájt?

Figyelt kérdés
Nagyon szép, könnyü szülésem volt, szinte semmi fájdalom, gátmetszést se, varrást se éreztem. Másnap nagyon meg voltam lepödve, hogy mennyire fáj a gátseb, 100x rosszabb, mint a szülés. Valahogy erröl soha senki nem szólt nekem, hogy ez ennyire fog fájni. Mindenki csak a szülésről beszél, ami viszont egy teljesen kellemes, szuper élmény volt számomra, nem úgy mint a gátseb....
2016. febr. 21. 21:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nekem már 5 nap után semmi nem volt, lazán tudtam ülni járni, el se akartam hinni :)
2016. febr. 21. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Normális.
2016. febr. 21. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Én tök ugyanazt tudnám leírni, amit te, nekem is sokkal rosszabb volt a gátseb gyógyulása, mint maga a szülés, és én is meg voltam lepődve ezen, nem ez az általános. Az időtartamot tekintve arra emlékszem, hogy még 1 hét után sem tudtam rendesen ülni, talán 2-3 hét volt, mire helyrejött. (Meg voltam róla győződve, hogy begyulladt, de szó nem volt ilyesmiről, és nem is volt nagy vágás.)
2016. febr. 21. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Varratszedésig nekem nagyon rossz volt, alig tudtam menni és utána is fokozatosan lett egyre jobb, talán 2 vagy 3 héttel szülés után már nem fájt alapból. Én is meglepődtem. De sokan simán tudnak menni már szülés napján is, nekem nehéz volt.
2016. febr. 21. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Szülés után a 4. napon volt varratszedésem. A belső felszívódó volt. A külső meg annyira fájt már akkor, hogy nem tudtam járni, fájt a fekvés is, nem csak az ülés. De mint kiderült nekem azért, mert a varrat körül megduzzadt, és abba feszült bele a varrat. Amint a doki kiszedte, azonnal megkönnyebbültem. Jóformán szaladtam utána a folyosón. :)

Érzékeny maradt utána, de határozottan nem fájt.

2016. febr. 21. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Én fel voltam készülve, hogy iszonyatosan fog fájni, de csak egy picit húzódott az egyik varratom, meg ugye hiába tisztálkodtam, meg töröltem mindig,azért a vér néha odafolyt és nap végére kicsit kicsípte a sebet.

Nekem 10 nap után esett ki az a varrat, ami húzódott utána már az sem fájt. De mindenki más, lehet téged úgy varrtak, vagy érzékenyebb vagy lent, ez teljesen normális. Azt azért megnézheted, hogy nem e gyulladt be a seb, elvileg attól tud nagyon fájni.

2016. febr. 21. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Nekem 6.hétre múlt el a fájdalom. Tudom nem vigasztal de ilyen is van. Nekem is jobb volt a szülés mint a gátseb. Kitartás. Én boraxos popsikrémmel kentem az jó volt meg sokat tusoltam.
2016. febr. 21. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Tok normalis, eleg erzekeny helyen van ahhoz, hogy fajjon. En valami ket hetig uszogumin ultem utana, neked is ezt tudom javasolni:)
2016. febr. 22. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Teljesen normális, az első gyereknél nekem hetekig fájt. A másodikat gátvédelemmel szültem, csak egy pici repedés lett, két öltést kaptam, most vagyok a szülést követő 12. napon, de még most is picit érzékeny. Nem fáj, de azért érzem bizonyos testhelyzetekben. Egy rendes gátmetszés helye bőven fájhat még ilyenkor, nem is kicsit.
2016. febr. 22. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Mâsnap húzodott még, de nem fájt. Mázlis voltam legalàbb ebben, mert a szülés borzalmas volt. Szobatársamnak is iszonyúan fájt a gàtseb, legalábbis azt hitte, kiderült hogy az aranyere fàjt.
2016. febr. 22. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!