Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ha egy időben lenne: szülés...

Ha egy időben lenne: szülés apaként vagy tanú testvérnek esküvőn?

Figyelt kérdés

Férjem nővére ma hívott, hogy férjhez megy, az esküvőt pont azon a napon tartják, amelyikre ki vagyok írva szülésre. A férjem lesz a tanúja. Ha pont akkor lenne a szülés, elvárhatom a férjemtől, hogy azt válassza az esküvő helyett? Eddig apás szülést terveztünk. (Sógórnőméknél is jön a baba, azért akarnak gyorsan összeházasodni míg nem látszik.)

35 hkm


2016. febr. 22. 13:08
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
61%

Nagyon nehéz kérdés. Szerencsére kevés az esély, hogy a kiírt napon szülj. Amúgy én is ez előtt állok, 37 hetet betöltöttem, és apás szülés lesz :)

Ezt a férjednek kell átgondolnia, bár, én az ő helyében a szülést választanám. Csak ti vagytok a közelebbi hozzátartozók.

2016. febr. 22. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
82%
Mivel ilyen rövid időn belül lesz sógornődéknél az esküvő, gondolom nem lesz nagy felhajtás. Szerintem nem túlzás azt kérni a férjedtől, hogy Veled legyen a szülésnél, ha akkor indul be.
2016. febr. 22. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
74%
Reméljük nem egy napon lesz, így probléma sem lesz. De valóban a férjed kell hogy döntsön. De szerintem fontosabb a szülés.
2016. febr. 22. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
81%

Őszintén, én óriásit csalódnék a férjemben, ha a testvérét választaná ilyen esetben. Egyáltalán, ha nekem kellene "elvárnom", nem pedig ő maga hozná meg azt a döntést, hogy velem legyen.


A férjed már el is vállalta, hogy ő lesz a tanú? Ez ugyanis nem úgy megy, hogy gondolok egyet, hogy ki lesz és az úgy is lesz. Fel szokás kérni az embert! Én is felkértem a testvéremet, és elfogadtam volna a nemleges választ is.

2016. febr. 22. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
74%

Amikor a férjed elvállalta, hogy esküvői tanú lesz, már tudta az esküvő időpontját? Ha nem, hanem még valamikor régen felkérték tanúnak, de az időpontot csak most közölték, akkor nem igazán korrekt a nővére részéről elvárni azt, hogy a szülés helyett oda menjen. Én legalábbis így gondolom. Amikor a telefonban meghallottam volna az esküvő időpontját, az első, amit mondtam volna, hogy probléma van, akkorra van kiírva a feleségem.


Ha már előbb tudta, hogy mikor lesz az esküvő, és ennek ellenére vállalta el a tanúságot, akkor vele kell megbeszélned, hogy ezt pontosan hogyan gondolta.


Mert TÉNY, hogy nagyon kevés az esélye, hogy a kiírt napon szülj. De az utolsó hetekben-napokban már bármi lehet, szerintem az a férj, aki nagyon komolyan ott akar lenni a gyermeke születésénél, a terminus előtt-után közvetlenül semmilyen programot nem iktat be, és ezt meg kell értenie mindnekinek.

2016. febr. 22. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
64%

Egyrészt, az, hogy ki vagy írva egy bizonyos napra még egyáltalán nem jelenti azt, hogy azon a napon fogsz szülni. A gyerekeknek csak igen kis százaléka születik aznap, amikor "kellene". Sokkal valószínűbb, hogy már hármasban mentek az esküvőre, de még az is előfordulhat, hogy 2in1 leszel. Sőt, még abban az esetben sem biztos, hogy a tervezett napon születik, ha programcsászárral szülsz. Több ismerősöm gyermeke is döntött úgy a programcsászár előtti 1-2 napon, hogy na ő inkább most megszületik. :)


De ha véletlenül mégis aznap indulna meg a szülés, akkor a férjed helyében a szülést választanám. HA még csak rendszertelen, kezdődő fájások vannak, akkor bemennék a hivatalba aláírni, gratulálnék a párnak, és mennék a gyerekem születésére.

2016. febr. 22. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
58%

Ugyanazt akartam ìrni mint az utolsó. Az hogy ugyanaznap lesz a szülés kb 10.000:1 hez,az hogy aznap pont ugyanabban az időben az meg kb 1000000:1hez. Mondhatni szinte nincs rà esély. A gyerekek 15-20%-a születik a kiìrt napon. A többi előbb vagy később.

Tehàt férjed helyében bemennék alàìrni és vissza hozzàd ez ( mert gondolom nem 300kmre lesz az esküvő) max 1,5 óra,amìg nincs veled. Első szülésnél 80% hogy 5 perces fàjàsokkal is legalàbb 4-5 óra van még a szülésig.

Ha màr kórhàzban vagy egy perces fàjàsokkal,akkor nem mennék persze.


Egyébként ezt leültök és megbeszélitek,ki mit gondol. Lehet ésszerű megoldàst talàlni.

2016. febr. 22. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
86%
szerintem nem lehet kérdés... és testvérként én zavarnám vissza azonnal a szülőszobára, ha mégis megfordulna a fejében...
2016. febr. 22. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
29%

#7

" Az hogy ugyanaznap lesz a szülés kb 10.000:1 hez,az hogy aznap pont ugyanabban az időben az meg kb 1000000:1hez. Mondhatni szinte nincs rà esély. A gyerekek 15-20%-a születik a kiìrt napon. A többi előbb vagy később. "


számold ezt újra!

azért a 15-20% az igencsak 5-6:1hez...


de amúgy igen... lehet délben esküdni, és reggel vagy délután szülni, lehet, még te is elmész simán az esküvőre és aztán éjszaka megszülsz aznap... de mint írtam, ha választani kell, nem lehet kérdés.

a sógornőd tudja, hogy aznapra vagy kiírva? szerintem, ha tudná, fel sem merült volna benne, hogy tanunak várja a testvérét.

2016. febr. 22. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
81%
Tanú bárki lehet, akár az utcáról is behívhatják, de apa csak egy van.
2016. febr. 22. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!