Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Tényleg nem lehet a békéscsaba...

Tényleg nem lehet a békéscsabai kórházban epidurális érzéstelenítést kérni?

Figyelt kérdés

2016. febr. 23. 12:51
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem Békéscsabán, de nekünk azt mondták a szülésfelkészítőn, hogy alapvetően kérni lehet bárhol, aztán majd a doki eldönti, hogy mennyire vagy kitágulva, mert az alapján döntik el, hogy mikor kaphatod, és hogy az egyetlen altatós orvos épp ráér e majd veled foglalkozni, mert pl a műtőből nem fog csak azért kijönni, hogy te ezt megkapd.
2016. febr. 23. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Kórházanként változó. Nálunk például úgy van, hogy szülés közben nem lehet kérni, előre el kell dönteni, és felkérni az aneszteziológust (fizetős).
2016. febr. 23. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Sajnos az, hogy jogod van a fájdalomcsillapításhoz, az nem azt jelenti, hogy hozzá is jutsz, vagy hogy olyanhoz jutsz hozzá, ami tényleg hat.


Amúgy kettes, nálunk is így van, és ebben az a vicces, hogy mikor volt az az anesztes felmondásos ügy, és nyilvánosságra hozták, hogy mennyit keresnek, akkor rögtön azzal védték őket, hogy jóhogy mert hát ők nem kapnak hálapénzt. Na, a kismamák azért tudnának mesélni, hogy ki mindenki kap "hálapénzt", aki elvileg nem is.

2016. febr. 23. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszi az eddigieknek a választ! Én úgy tudtam, hogy a legtöbb helyen úgy működik a dolog, hogy nekiindulhatsz úgy, hogy megpróbálod EDA nélkül, aztán dönthetsz úgy, hogy adják be mégis. Ezek szerint van, ahol le kell fixálni előre. Viszont neten utánanéztem 5 független helyen, és mindenhol azt írták, hogy a csabai kórházban erre egyáltalán nincs semmi esély, még csak az sincs, hogy attól függene, hogy ráér-e az anesztes orvos. Viszont ezek kb 5-6 éves adatok, amit találtam, ezért szeretném tudni, hogy most mi a helyzet, vki olyantól, aki ott szült. (Azt tudtam, hogy ha már jön a tágulás, akkor már nem adják)
2016. febr. 23. 17:12
 5/9 A kérdező kommentje:
kitolás, nem tágulás, bocsi
2016. febr. 23. 17:15
 6/9 anonim ***** válasza:

# 3: Nem tudom, hogy most hogy van, de amikor én szültem, akkor az egész kórházban EGY olyan anesztes volt, akit fel lehetett kérni EDA-ra (jó pénzért).

Természetesen voltak más, ügyesetes aneszteziológusok a császármetszésekhez, de ők csak akkor jöttek, ha műteni kellett, egyébként nem.

2016. febr. 23. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Megpróbálod eda nélkül, elkezdesz tágulni, még bírod, aztán egyre nehezebb, akkor szólsz hogy te mégis szeretnél edat. A doki megvizsgál és közli hogy már nem lehet, mert 2 ujjnyinál jobban ki vagy tágulva, azért fáj annyira, de akkor már nem adnak :(
2016. febr. 23. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Hát ez nem túl biztató. Valaki esetleg, aki mostanában szült ott, tudna bármilyen infót mondani? Körülmények, szülésznők, csecsemősök, bánásmód, stb.
2016. márc. 14. 21:43
 9/9 anonim ***** válasza:
Szia. Azota szuletel mar? Leirnad -akar privatban,- hogy milyen volt? Engem is erdekelnenek a bekescsabai korulmenyek.
2016. máj. 31. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!