Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mennyire gáz, ha az orvosomat...

Mennyire gáz, ha az orvosomat bejelölöm facebookon?

Figyelt kérdés

2016. febr. 25. 19:30
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

barátnőm jelölte be a nőgyógyászunkat épp a minap, pont azon gondolkoztam, hogy miért? tőle nem kérdezném meg,nehogy megbántsam, de akkor tőled megteszem :) miért jelölnéd be?

én azért nem tenném mert nem ismerem, ő se ismer engem, magánéleti dolgokról nem szoktunk beszélni, csak az én nőgyógyászati gondjaimról, babáról, szülésről... szóval nem ismerjük egymást, hangsúlyozom-szerintem! :)

2016. febr. 25. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
olyan fura lenne, nem? látná azt, ha bejelentkezel egy étterembe, vagy ha egyetemista korodból bejelölnek egy fotón, esetleg ha megosztasz egy cikket...
2016. febr. 25. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
11%
Számomra nem az. Nekem ismerősöm a nőgyógyàszom.
2016. febr. 25. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
68%

Én is pont gondolkodtam, mert megtaláltam a nőgyógyászomat a FB-on, és látom, hogy több anyuka ismerősömnek ismerőse.

Túl sok jelentőségét nem látom, inkább csak amolyan gesztus... de nekem akkor is fura lenne, annak ellenére, hogy nagyon sok éve járok hozzá (nem csak terhesen), és az előző gyermekem is nála szültem.

Én még nem jelöltem meg, de gondolkodom rajta...

2016. febr. 25. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Én nem jelölném be az orvosomat bármennyire bíró a kapcsolatunk nem személyes. Kicsit tolakodó lépésnek érezném, mintha bepillantást szeretnék nyerni a magánéletébe. Ha máshonnan is ismernén maximum akkor. (Ilyesmire gondolok hogy egy utcában laknánk, vagy osztálytársak lennének a gyerekeink vagy hasonló)
2016. febr. 25. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem a facebook úgy önmagában gáz.
2016. febr. 25. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

A facebook a barátok, ismerősök kapcsolódását segíti. Szerintem a nőgyógyász egy elég intim dolog, miért kellene tudnia az egész baráti körömnek, kihez járok?

Mindemellett az orvosomnak is legyen privát szférája, nem a barátja vagyok, hanem a beteg, páciense.

2016. febr. 25. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Én nem jelöltem be,de én is megtaláltam a dokimat! :)

Amúgy se jelölgetek be mindenkit,akit ismerek.

2016. febr. 25. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem tenném.
2016. febr. 26. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Nem. Minek? Amúgy érdekes, szerintem az eredeti nyelv jobban kifejezi, hogy ott nem "ismerős"-t veszel fel, hanem friend-et azaz barátot.


Én ugyan nem orvos vagyok, de kifejezetten nem szeretem, ha valaki aki ügyfelem fel akar venni facebookon. Szép-szép, de nem vagyunk barátok, nem akarom bevenni a magánéleti körömbe egyáltalán. Tudom, hogy be lehet állítani, hogy ki mit lásson, de akkor sem, a munka és a magánélet között nálam van egy határvonal, és ha valakivel csak munkaügyben találkozok és beszélek (az is munkaügy, ha két év múlva meglátjuk egymást felismer és puszta udvariasságból megkérdem, hogy jól működik-e még) akkor az kimarad az én magánéletemből és a facebookom is a magánéletem egy része.


A munkaügyi kapcsolatoknak ott a céges szám, esetleg email cím, vagy a székhely.


És a legjobban azt utálom, hogy még én érezzem kellemetlenül magam, ha elutasítom az illetőt, de ha meg nem utasítom el, akkor meg úgy legyek vele, hogy de jó, bemászott a körömbe egy (újabb) ember, aki marhára idegen nekem.

2016. febr. 27. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!