Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mit kell tudni a megindított...

Mit kell tudni a megindított szülésről? Kinek volt ilyen?

Figyelt kérdés

Tegnapra, 25. ére voltam kiírva. Az orvosom azt mondta, hogy ha csütörtökig nem lesz semmi, akkor beindítják. Annyit mondott, hogy fájásokat fognak csinálni. De ezt tulajdon képpen hogy meg mivel? És ha nem lesznek, vagy nem úgy alakul? Akkor császár lesz? Mert olvastam, hogy volt olyan anyuka, akinek a megindításból császár lett. De én meg nagyon-nagyon-nagyon félek a császártól.

De amúgy, hogy tegnapra voltam kiírva, nagyon jósló fájásaim se voltak. Csak néha enyhén olyan meg fog jönni érzés, de az is csak kis ideig... meg volt egy egy nagyobb görcs, de utána se semmi..

Azt hiszem kezdek kétségbe esni... és azt mondjam az orvosomnak j a császártól nagyon félek? Vagy fölösleges?



2016. febr. 26. 09:20
 1/6 anonim ***** válasza:

Ez úgy néz ki, hogy infúziót kapsz ami fájásokat csinál. Erőseket. Nekem spontán indult a szülésem de nem tágultam ezért kaptam oxitocint. Nálam elég volt de van aki így sem tágul, akkor császár illetve ha az oxitocin hatására nem jó a baba szívhangja, akkor is császár.

Felesleges mondani neki. Ha a baba rosszul reagál az oxitocinra akkor számára életmentő a műtét. Ha meg nem tágulsz bármi megváltás, eleinte én beavatkozás mentes szülést akartam de végül örültem az infúziónak. Ha úgy se tágultam volna lehet még a császárnak is örültem volna pedig ugyanígy féltem tőle, ahogy te is. Viszont félni sem kell tőle szerintem, nem viselték olyan rosszul a szülés utáni felépülést sem, ahogy láttam, nekem a gátseb se volt olyan túl kellemes utána, varratszedésig alig bírtam menni.

2016. febr. 26. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Csak akkor császároznak, ha indokolt, akkor viszont az életetek múlhat rajta.


Leírom, nekem hogy volt az indítás:

Először kézzel tágított kicsit a dokim, ettől elment a nyákdugó. Utána átmentem a szülőszobára, előkészítettek, és bekötötték az oxitocin-infóziót. Ez indítja meg a szülést. Ugyanúgy, mint egy normál szülés esetében, fokozatosan erősödő fájásokkal jár. Én hat órán át vajúdtam, az elején még enyhe fájások voltak, a végén már egybefüggő. Gyönyörűen tágultam az oxitocintól.

Azt tudd azért, hogy az oxitocin felerősíti a fájásokat, nem kicsit! A spontán szülő nők egy része is kap, de csak a vajúdás egy bizonyos szakaszában. Indított szülésnél viszont végig ez van... Rettenetesen fáj, de ki lehet bírni.

Aztán mikor eljön az ideje, a doki burkot repeszt (ha nem reped meg magától közben).


Nekem sürgősségi császár lett a vége, de azért, mert a babám fenntartotta a zsinór, nem tudott beilleszkedni a szülőcsatornába. Leesett a szívhangja, az én vérnyomásom pedig felment 200-ra, és semmivel nem tudták levinni. Az életünket mentette meg a császár.


Mondhatod a dokidnak, hogy félsz a császártól, de semmit nem jelent. Ha az életed fog rajta múlni, nem fog mérlegelni.

2016. febr. 26. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nekem burokrepesztés volt, amit nem éreztem meg. Az oxitocint vissza utasítottam, azt csak a legvégén kaptam, de így is megvolt a kicsi öt óra alatt.
2016. febr. 26. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

oxitocint kaptam, 41+5 naposan, 2 ujjnyira voltam nyitva. az oxitocint követően semmi nem történt, 1 órával rá burkot repesztettek. Na onnantól jöttek a fájások, egyből 2-3 percesek. 4 órán keresztül próbálkoztam, de nem tágultam eléggé, a baba feje nagy volt, ezért az orvosom császár mellett döntött.

Amikor beadták az érzéstelenítőt az szinte megváltás volt hiszen azonnal elmúltak a fájások. A műtétből semmit nem éreztem, ne félj tőle.

Másnap reggel felkelni: na az kutya dolog volt. De nem hinném hogy egy gátseb kellemesebb. A felépülés hosszadalmasabb a császár után ez tény. Nehezebben tudod ellátni a babádat, de az urbán legenda hogy nem tud szoptatni aki császáros, nekem az összes császáros ismerősöm sikerrel szoptatott. A legtöbbjük egy hét után már teljesen jól volt. A heget meg ma már egész szépen vágják, nem függőlegesen, legalább is nekem pont a bugyi vonalnál vágta vízszintesen, ha fürdőruhába vagyok, nem is látszik.

2016. febr. 26. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
En 2 gyereket szultem eddig, mindketto inditott volt ha ugy vesszuk. Elsovel 6 cm-re ki voltam tagulva amikor a 38.heti szokasos vizsgalatra mentem, a doki azt mondta, na innen csak kettobe megyek haza. Burkot repesztett, oxit kaptam, de az epidural hal istennek elnyomta a fajasokat, a repesztestol 6,5 oran belul kezemben volt a lanyom, szinte alomszules, azt hittem nem lehet uberelni. Masodik gyerek, ot mar tulhordtam 4 nappal, a doki mondta is hogy a kovetketzo latogatasra mar korhazi pakkal menjek, mert befektet. Azon a vizsgalaton 5 cm-re voltam nyitva, es a doki konkretan a gyerel koponyajat kopogtatta :-) Szinten burokrepesztes, oxi, epi, majd 2 ora 5 perc mulva a lanyom a kezemben :-) Ha azt hittem nem lehet jobb, hat ez az volt. Most vagyok 35 hetes a harmadik leanyzoval, a mult heten voltam vizsgalaton a gyerek feje mar a helyen, de meg zart vagyok. Remelem a masodikhoz hasonlo szulesem lesz ;-) Egyebkent josloim nekem se voltak egyszer se, most sincsenek, megis kitagultam valahogy. Drukkolok, es konnyu szulest kivanok ;-)
2016. febr. 26. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A szülésindítás annyit jelent, hogy megrepesztik a magzatburkot és kötnek be Oxytocin infúziót. Ha nagyon nem áll sehogy a méhszáj, akkor előtte méhszájérlelőt adnak.
2016. febr. 27. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!