Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Miért van ekkora megfelelési...

Miért van ekkora megfelelési kényszer a nőkben, ha szülésről van szó?

Figyelt kérdés

Amikor a szülésről beszélgettem másokkal, és gyakran itt is úgy olvasom, a szülőnő legtöbb kérdése arra irányul, hogy "mit fog szólni a szülésznő/orvos, ha...", kiabálni fog, fel akar kelni, nem így vagy úgy szeretné, ha nem kér beöntést, borotválást, sorolhatnám.


Miért van ez a nőkben, hogy nekik kell megfelelni?

A kórházban szolgáltatást veszünk igénybe, nem szívességet teszünk másoknak. Ők vannak értünk, nem mi értük, vagy csak én vagyok fordítva bekötve?

És mégis a saját szülésén a nő azon aggódik, hogy nyomáskor jön-e széklet, vagy vajon sikerül-e kiabálás nélkül szülni, le van -e borotválva, stb. Miért?

Ezek mind teljesen lényegtelenek, hisz, aki ott van, azért van ott, hogy segítsen, és nem azért, hogy mi segítsünk neki megkönnyíteni a munkanapját.


2015. okt. 22. 10:31
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem tudom, engem hidegen hagyott minden ilyesmi. Nem kiabáltam de nem miattuk, hanem mert nem kellett.. Viszont az eszembe se jutott, hogy mondjuk kitolásnál jön-e széklet. Borotválást a szülésznő csinálta, kb az se érdekelt, akkor már majdnem folyamatosak voltak a fájások, igazából nem is voltam teljesen magamnál.

Előre meg nem foglalkoztam ilyenekkel, úgy értem a szülés beindulása előtt vagy az elején. Bár én eleve nem vagyok az a típus, aki előre izgulja túl a dolgokat, ennyire a részletekbe meg főleg nem gondoltam bele, mert részletkérdés. És biztos láttak már millió ilyet.

2015. okt. 22. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező, 100%-ban igazad van! Szeretnék én is úgy működni, mint az első válaszoló! De sajnos az én fejemben is megfordult elsősorban a kakadolog... A szőr még hagyján, a kiabálás nem izgat. :) Szerintem ez azért van így, mert az életünk nagy részében "viselkednünk kell" ehhez szoktunk hozzá, és hiába tudjuk, hogy ez egy más helyzet, mégis a szemérmesség miatt vannak ilyen gondolatok.


26+6 hkm

2015. okt. 22. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szerintem nem csak a szülésnél van ez így,alapvetően mindenki arra törekszik,hogy a legjobbat nyújtsa,mutassa magából.Ezek meg meglehetősen intim dolgok (kaka,nuniszőr...)és ezért pluszban kellemetlen érzést okoznak,ha rajtunk kívül más is részese lesz.Ez természetes szégyenérzet,úgy gondolom.

Az,hogy a kórházi dolgozók vannak értünk egy kicsit lesarkított,hiszen épp onnan is megközelíthetjük,hogy mi lenne,ha nem lennének ott,hogy segítsenek.Kicsit bonyolultabb lenne a helyzet,azt hiszem.Valamilyen szinten kordában kell tartani és szabályokhoz kell kötni egy szülést,mert az megint csak káoszt okozna,ha minden anyuka azt és úgy tenné a szülése közben,amit kigondolt.

2015. okt. 22. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Alapvetően egyetértek azzal, amit a szeméremérzetről mondtál. Ennek a mondatodnak viszont egyetlen szavával sem értek egyet:


"Valamilyen szinten kordában kell tartani és szabályokhoz kell kötni egy szülést,mert az megint csak káoszt okozna,ha minden anyuka azt és úgy tenné a szülése közben,amit kigondolt."


Nem kell szabályokhoz kötni egy szülést, ha valaki a szülőszoba közepén guggolva akarja megszülni a gyerekét,akkor úgy. Nem okoz káoszt, miért is okozna, legfeljebb nem kényelmes annak, akinek le kell guggolnia hozzá. De egy remek szülésznő mondta egyszer: akinek nem hajlik a dereka, ne menjen szülészetre dolgozni.

2015. okt. 22. 12:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!