Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mi a véleményetek a háborítatl...

Mi a véleményetek a háborítatlan szülésről?

Figyelt kérdés

Kórházban, de az anya választja meg a vjúdás módját, a szülési pozíciót, akár ő is emeli magához a babát, ő dönti el, hogy rátegyék-e rögtön, mikor vágják el a köldökzsinórt, stb., miközben a szaksegítség (szülésznő/orvos) jelen van,d e csak akkor avatkozik be, amikor szükséges.


Ti mit gondoltok erről? Akinek ilyen szülése volt, milyen volt?



2015. okt. 20. 17:04
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy gondolom, hogy ennek nem lenne szabad extra elvárásnak lennie. Az lenne a normális, hogy ez az alap ellátás része.


Nekem az első nem sikerült szépre. Most másodszor pont ilyenre készülünk, és meg is találtam hozzá a megfelelő segítőket. Remélem, sikerül megvalósítani.

2015. okt. 20. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Minden problémamentes szülésnek így kellene zajlania. A szülőket alaposabban fel kell(ene) készíteni, szintén minden esetben, de egy ilyen szülésnél meg pláne. Sajnos megvannak a kialakult szokások, a nők azért fizetnek az orvosnak hogy minden rendben esetleg gyorsan menjen, hülyén venné ki magát ha az orvos az egész szülés alatt csak ácsorog és semmit nem csinál. Ez vele a legnagyobb probléma szerintem, és emiatt nem fog igazán elterjedni.
2015. okt. 20. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen, a kettesnek igaza van ebben. Amolyan "dolgozzon meg" a pénzéért hozzáállás. Pedig azzal tenné mindenkinek a legtöbbet, ha nem avatkozna be, csak akkor, ha nagyon muszáj. De ehhez az kell, hogy az anya hozzáállása se az legyen, hogy minél előbb túl legyünk rajta, ne érezzek lehetőleg semmit, stb. Mert aki meg akarja úszni a fájdalmat és minél előbb túl akar esni rajta, annak kell az EDA, kell az oxi, és társai, mert ezek gyorsítanak és tompítanak. Az nem lenne elégedett sosem egy háborítatlan szüléssel. Nincs ezzel gond, ha valaki így akarja, de sajnos nincs meg a valódi választási lehetőség manapság. Igencsak hajtanod kell, ha olyan segítőket akarsz találni, akik komolyan támogatnak a háborítatlanságban. A legtöbben csak "persze-persze" hozzáállással állnak hozzá, aztán ott találod magad ctg-re és oxira kötve 1x1méteren, mert már iszonyú rég, 4-5 órája nem tágultál ki... érted az iróniát gondolom. Senki nem fog masszírozgatni és két napig kísérgetni, lelkileg támogatni, stb. állami pénzért, állami kórházban.
2015. okt. 20. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
38%

nem tudom én úgy vagyok vele hogy szeretem ráhagyni az orvosomra, akinek naponta van 3-4 szülése és 30 éve praktizál, hogy mikor vágja el a köldökzsinórt, hogy kell e gátmetszés, hogy szükséges e a császár, az indítás, stb...én nem gondolom, hogy az én kényelmemet, vagy elképzeléseimet az ideális szülésről az orvos szakmai meglátásai elé kellene helyezni. Így én csak annyiban vagyok a háborítatlan szülés híve, hogy mondjuk a vajjúdás módját megválasszam, bár ebben is az orvosomra hallgattam, mikor mondta hogy üljek a kád vízbe, beleültem volna, csak mire kifolyt a víz sajnos meg kellett császározni.

szerintem olyan hülye dolog amikor nők forszírozzák hogy ők így meg úgy fognak szülni meg amikor ragaszkodnak az elveikhez és nem hajlandóak elfogadni a kórházi protokollt...több évtizedes tapasztalatokat felülírni csak mert én kigondoltam valamit és úgy akarom.

2015. okt. 20. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
71%

A kórházi protokoll csalóka, és sajnos nem haladunk a korral. A császárarány a csillagokban, az orvosok nagy részének fogalma sincs róla, hogy a lelki támogatás fontossága mekkora, és sorolhatnám. Hiába lát napi 3-4 szülést, ha mindegyiket úgy csinálja végig, mintha téglát rakodna és ha időre nem teljesít a nő, mint a robot, akkor meg van bolygatva. A szülés nem ennyire egzakt, mint amit csinálnak belőle napi szinten és elhiheted, hogy egyetlen 30 éves tapasztalattal bíró férfi orvos sem tudja jobban, hogy a szülő nőnek mi-hogy lenne jobb, mint maga a nő, ha hagyják ráérezni a saját testére.


Csak néhány apróság, ami nálunk rutin, pedig hosszú évek óta kritizálja a WHO: [link]

2015. okt. 20. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Háborítatlanul szültem. Külön kértem őket, hogy alapvetően hagyjanak békén. Beavatkozás mentes, álomszülésem volt.
2015. okt. 20. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
54%
Császárral szültem. Számomra álomszülés volt.
2015. okt. 20. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
70%

Egyetértek az ötössel. Egy kórházban dolgozó szülészorvos kórházi szüléseket lát, igazából alapból egyáltalán nem ért a háborítatlan szüléshez. Amikor esetleg olyan apróságokból következtetnek a szülés állapotára, hogy milyen hangon nyög a nő, meg van-e kedve beszélgetni vagy nincs. Ehhez értelemszerűen folyamatosan ott kell lenni a szülő nő mellett, ami egy sima kórházi szülésnél nem igazán szokott megvalósulni. Az orvosok elsősorban a szülés problémáira készülnek fel, nem a szülés természetes lefolyására. A háborítatlan szüléskísérésre külön kellene felkészülni (inkább a szülésznőknek mint az orvosoknak). Ennek a módszernek egyébként amúgy minden statisztikája jobb, hosszan lehetne ecsetelni hogy miért, nagyon röviden úgy lehet összefoglalni hogy a szülések körüli problémákat nagyon sokszor maga a kórházi gyakorlat okozza.

Az meg hogy a szülő nő elképzelései nem fontosak, óriási tévedés. A szülést az orgazmushoz lehet hasonlítani. Ha nem adottak a körülmények, nagyon elhúzódik mire sikerül odáig eljutni. Bármilyen zavaró tényező olyan hormonválaszt okozhat, ami órákkal vetheti vissza a szülést. Egy goromba orvos, egy fölösleges hüvelyi vizsgálat, egy rosszkor nyitva hagyott ajtó stb mind-mind lassítja, akár vissza is fordíthatja a tágulást.

2015. okt. 20. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez a természetes szerintem. Nálam így volt, segítettek, de nem zargattak, csak akkor avatkoztak be, mikor gond volt, mindent megbeszéltek előre velem, lehetett dönteni.
2015. okt. 20. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
0%

OLyaj... ez már megint olyan dolog, amihez mindenki ért..


Amiket írtál kérdező, szerintem a legtöbb helyen így zajlik. (kivételt képez a szülés közbeni pozíció) A köldökzsinór átvágásának megvan a szakma száblya, amit a régi időkben is ismertek. Azért nem hülyék dolgoznak ott sem..


Én ezzel alapvetően egyetértek, de az elsődleges szempont ne az anya kényelme legyen, hanem a baba egészsége. Egészséges, oxigénhiánytól mentes kibújása.

Én császáros voltam, volt pár dolog, ami nagyon nem tetszett akkor és ami rosszként maradt meg bennem.

Leginkább az a része, hogy elfelejtik, hogy a császár is egy élet világrahozatala, amikor is nem illik a másik műtétről csevegni, az ebédet megvitatni, a kismamát figyelmen kívül hagyni, mintha ott sem lenne.

A kismama emberi méltóságához való jogáról nem is beszélve. Erről is tudnék írni.

Ez persze erősen intézmény és orvosfüggő.

2015. okt. 21. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!