Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ismételt császárnál tényleg...

Ismételt császárnál tényleg kivágják az előző heget?

Figyelt kérdés
Ezt olvastam, hogy nem rizikóznak, hogy esetleg ugyanott elvékonyodjon nagyon, ezért a régi műtéti heget kivágják és úgy húzzák össze, hogy friss legyen a heg.

2016. febr. 28. 11:12
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Nekem kivágták. Mondták is, hogy nagyon vékony volt.
2016. febr. 28. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Hol szültél?
2016. febr. 28. 11:17
 3/14 anonim ***** válasza:

Ésszerűbb így. A méhfal "nyúlékony", pláne szülés után, így egyszerűbb és biztonságosabb ez a megoldás.


Valószínűleg ún. babérlevél metszéssel csinálják, ahogy a bőrgyógyászaton is a sebészek, ha anyajegyet metszenek ki.

2016. febr. 28. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Két külön dolog a bőrön lévő heg és a méhen lévő heg.

A ,éhen lévő heg az, ami elvékonyodik. De azt nem vágják ki, miért kellene? Attól, hogy vékony, attól nem kell kivágni, maximum kicsit nagyobb sebszélt kell felvenni a varrásnál.

A bőrben lévő heget vágják ki, de azt sem azért, mert elvékonyodik, hanem mert a heget nehezebb varrni és rosszabb a vérellátása, így rosszabbul gyógyul.

Egyébként változó, hogy kivágják-e vagy sem, attól függ, milyen az előző heg. Meg persze orvos függő, hogy mi a szokása.

2016. febr. 28. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Szerintem sok mindenen múlik, hogy hol vágnak. Ez a belső hegre igaz. Egyrészt követik a méhen lévő heg állapotát, ettől függ, hogy a kismama szülhet-e hüvelyi úton, vagy eleve császározzák. Aztán ott a lepény helyzete. Nekem most mellső fali lepényem van, ez eleve korlátozza, hol lehet vágni. Bízom az orvosomban, majd ő eldönti, mi legyen. :)
2016. febr. 28. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Azért olyan sok dolgon nem múlik. Az aktív-passzív szakasz határán kell vágni, kevés ritka kivételtől eltekintve. Előző császár esetén is ugyanott kell vágni.
2016. febr. 28. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
nekem megvan mind a két hegem. pedig próbálták ugyan azt felválni.
2016. febr. 28. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 4 császármetszésem volt, 1 hegem van, a régit mindig kivágták.
2016. febr. 28. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Nekem is kivágták,ezt mondták is előre, egy hegem van csak.
2016. febr. 29. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
7-es válaszoló, hol császároztak?
2016. márc. 1. 08:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!