Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A szülés kiírt napja az...

A szülés kiírt napja az utolsó menstruációtól számított kerek 40 hét?

Figyelt kérdés
Mert nekem az utolsó menstruációm csütörtöki napon volt (28 napos ciklus), mégis egy szombati nap a kiírt időpontom: 40 hét + 2 nap. Elszámolhatták?
2016. márc. 1. 10:13
 1/7 anonim ***** válasza:
33%
Nem... tudod ha keddi naphoz adsz 10 napot az nem keddre fog esni, viszont attól még 10 napot adtál hozza. Nem az számít milyen napra esett az utolsó menstruációd, hanem hogy 40 hét a terhesség, ami viszont egyáltalán nem azt jelenti hogy aznap fogsz szülni mikor betöltöd kereken a 40. Hetet. Lányom 38. Hétre, fiam 35. Hétre született.
2016. márc. 1. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Azt tudom, hogy nem a kiírt napon szül az emberek nagy része, engem a kiírt dátum érdekel most.
2016. márc. 1. 10:23
 3/7 anonim ***** válasza:
0%
Félreértettél, de semmi baj! Szövegértés egyes, leülhetsz 😊 ha te ilyen kedves tudsz lenni akkor én is.
2016. márc. 1. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nem értettem félre semmit,egy hét az 7 nap,nem 10,szóval akármennyit adogat hozzá,a hetek ugyanazok maradnak és ha csütörtökön jött meg neki utoljára,akkor a 40.hét is arra a napra esik,mert nem hozzáadogatsz,hanem fogod és lépegetsz lentebb minden csütörtökön...

Nem 10 naponta van a terhességi hét váltás,hanem ugyanazon a napokon minden héten.

Nem lehet mit félreérteni,hülyeséget írtál. A szülés meg nyilván sok mindentől függ,dde a kérdezőt a kiírt időpont érdekli.

Első 12 hétben egyformán fejlődnek a babák,ez alapján állapítják meg a kort. Nekem első lányomnl mivel 34 napos ciklusaim voltak,és tudtam mikor voltunk együtt csak védekezés nélkül,ami a normál 28 napos ciklusnál levő peteérés után kerek egy héttel volt,pont,amivvel a ciklusom is hosszabb volt,a kiírt dátum is egy héttel később volt,mert később fogant.

2016. márc. 1. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
26%
Oké, igazad van én ertettem félre a kérdést, de attól,még nem illik így válaszolni...
2016. márc. 1. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Hivatalosan az utolsó menstruációtól számított 40 hét. A védőnők viszont sokszor nem így számolják, hanem utolsó menstruációból levesznek x napot, és ahhoz adnak hozzá 9 hónapot, így előfordulhat egy-két nap eltérés attól függően, hogy hány napos hónapok vannak a 9 hónapban. Ezen kívül a 12-14 hetes ultrahang adatai alapján is módosíthatják a kiírt időpontot, ha nagy az eltérés a mért és a számított kor között.
2016. márc. 1. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nálam a védőnő nem számolt külön sosem,ő az uh-n látott adatokat nézte végig,és leírta az ottani méreteket. A 12.hét után jönnek már z eltérések,de ha ott is olyan extrém,akkor a doki jelezni fogja,hogy valami nem oké.
2016. márc. 1. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!