Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mi történik, ha kiírt időpontb...

Mi történik, ha kiírt időpontban +1-2 hét nem indul meg a szülés, de a babával minden rendben és a lepény sincs elöregedve? Akkor is indítják? Mondhatok nemet?

Figyelt kérdés

2015. dec. 22. 17:24
 1/7 anonim ***** válasza:

elvileg 42 hét előtt nem indítanak

de tuti befektetnek ...

én mindegyiket túlhordtam kb 8-12 nappal spontán indultak meg

2015. dec. 22. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 NikiDávid ***** válasza:
Én meg örülnèk ha meglenne nem h bent tarcsam 😁😀 ennyire jol viseled terhességet?! 39 hkm
2015. dec. 22. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Kórháza válogatja, hogy mi a protokoll, van ahol 41., van, ahol 42. héten indítanak.

Az elöregedő méhlepény és az esetleges meconiumos magzatvíz miatt nem jó nagyon ráhúzni. Hirtelen léphet fel baj, és ha nincs szó szerint a szomszéd szobában orvos, akkor akár késő is lehet, mire műtőbe kerülsz. 42. hetet emiatt kockázatos túllépni. A gyereknek előnye ámr nem származik belőle, de kára bizony lehet.



Van egy munkatársam, ott orvosi hanyagság/félreadminisztrálás miatt a 44. héten született meg. 65 cm és 5 kg felett volt, zöld magzatvíz, újra kellett éleszteni. Rendszerszinten rosszul működik a szervezete. Több szerve is rendetlenkedik, valamiért mindig orvoshoz kell mennie, felnőttként is gyenge az immunrendszere, minden betegséget elkap.

Szellemileg teljesen ép, sőt, a szakterületén kiemelkedő, de a teste nem funkcionál jól. Nincs konkrét fogyatékossága, de a hormonrendszere is szét van borulva, a veséje is hellyel-közzel működik, néha a mája bolondul meg, néha a hasnyálmirigye, az emésztése meg végképp katasztrófa. Van egy tucat ételallergiája, alig tud pár ételt enni görcsök nélkül.


Pont akkor mesélte, amikor terhes voltam. Amúgy se akartam ráhúzni, de a kiírt napon már rágtam az orvos fülét, hogy valamit matasson már ott, hogy beinduljon. Végül egy kicsit durvább vizsgálat után fél nappal beindult, így csak két nappal húztam tovább a hivatalos dátumnál.

2015. dec. 22. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

2-es, áá francokat, már most nyomja a gyomrom mega tüdőm, pedig ez még csak a 31. hét :D

2015. dec. 22. 21:36
 5/7 anonim ***** válasza:
Kérdezd meg a kórházat, ahol szülsz majd, hogy ott mi a protokoll. Engem 40 hét 3 naposan fektettek volna be és legkésőbb betöltött 41. héten indították volna, pedig minden rendben volt. Végül 40 hét 2 naposan magától beindult a buli.
2015. dec. 23. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
40. hét betöltése után 1 héttel indítanak, ez a protokoll, de nekem ez korainak tűnik, ha egyébként minden rendben van, ezért kérdezem, hogy ilyenkor mi van, ha én még ezt nem akarom? Mondhatok nemet?
2015. dec. 23. 07:53
 7/7 anonim ***** válasza:
Saját felelősségedre természetesen jogod van nemet mondani.
2015. dec. 23. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!