Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Oxitocin infúzió nélkül...

Oxitocin infúzió nélkül tényleg könnyebb a szülés?

Figyelt kérdés
2016. márc. 18. 07:45
 1/8 anonim ***** válasza:
72%
Igen.
2016. márc. 18. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
50%

Az könnyebbség, hogy fájásgyengeség és tágulási nehézség esetén napokat kínlódhatsz nélküle?


Nem kéne automatikusan adni, ez tény. A természetes tágulás (már ha tágul valaki), kevésbé fáj, ugyanakkor lassúbb is (kivéve egyeseknél).

Amint bekötik az oxyt, hihetetlen mértékben megugrik a fájdalomérzet, ezért EDA nélkül (jó esetben) nem is adják.

Ha túlzottan feltekerik és/vagy az EDA-val spórolnak mellé, akkor jóval fájdalmasabb élmény, mintha simán szülnél.

2016. márc. 18. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
EDA nagyon sok helyen nem elérhető még szüléshez. Úgyhogy nyugodt szívvel adják az oxit anélkül is.
2016. márc. 18. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nekem ezt a dúla úgy magyarázta, hogy ha minden a maga útján, jól halad, akkor az oxitocin mellett más hormonok is termelődnek, többek között endorfin, ami miatt könnyebb elviselni a fájásokat. Ha viszont infúzión keresztül kapja valaki az oxitocint, akkor az endorfin nem termelődik.


De vannak esetek, amikor rá kell segíteni, ebben mondjuk eléggé eltér az orvosi, kórházi szemlélet a dúlák, bábák szemléletétől, ahogy észrevettem.


Saját esetem: magzatvíz elfolyással indult a szülés, közel tíz óra múlva sem erősödtek megfelelően a fájásaim, és még egy ujjnyira sem tágultam ki. Kaptam oxitocint, fokozatosan emelték az adagot, na fájásaim azok lettek rendesen, de továbbra sem tágultam, pedig még valami méhszájlazító injekciót is kaptam. Mivel EDA-t elvileg 2 ujjnyi tágulásnál adnak, így nálam az nem jött szóba. Végül megcsászároztak, mert a baba szívhangja többször és egyre jobban leesett a fájások alatt.

2016. márc. 18. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Fájdalomcsillapítást nem kaptam, de azt a zárójelentésemről tudtam meg, hogy oxitocint adtak. Nem volt elviselhetetlen a fájdalom. Fogászaton már éltem meg rosszabbat.

Mondjuk nekem a kitolási szakaszban kötötték be (utólag rákérdezem a dokinál), mert elakadt a baba és nem tudták hirtelen, hogy mitől.

Utólag kiderült, hogy forgási rendellenesség, fájásgyengeség volt az ok, így vákuummal tudták csak kiszedni.

Azért viszont szíveskedjen bekapni a kórház, hogy a méhlepény manuális kitépkedése alatt nem engedélyeztek bódítást, mert a protokoll nem engedte. Két évvel korábban lehetett még. Az orvos is szentségelt, mert látta, hogy mennyire szenvedek - ahhoz képest a szülés szúnyogcsípés volt.

2016. márc. 18. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
34%
Nem tudom mit értesz könnyebb szülés alatt. Én már kétszer szültem mindkétszer kaptam oxit (EDA nélkül, sőt egyáltalán nem kértem semmilyen fájdalomcsillapítást, szóba sem került). Az elsőt 3, a másodikat 1 óra alatt szültem meg. Igaz amikor bementem mindkettőnél már 5 perces fájásaim voltak (de csak olyan menstruációs görcs szerűek), a magzatvíz sem folyt még akkor el, viszont mindkettőnél teljesen be volt ékelődve a baba, és teljesen ki voltam nyílva (szólva észrevétlen vajúdtam). Így burokrepesztés is volt, majd oxi, mivel a fájásaim nem voltak elég erősek (a doki még meg is jegyezte, hogy biztos szülni akarok :), mert a gép nem mutatott nagy fájdalmakat. Gondolom így az oxi segített, hogy elég erős legyen és ki tudjam tolni. Én inkább szülök így harmadszorra is. Mindkét szülésem gyönyörű élmény volt.
2016. márc. 18. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nincs összehasonlítási alapom, én CSAK oxitocinnal szültem. Indított szülésem volt, nulláról indítottak, előtte egy darab jóslófájásom sem volt még (én sem éreztem, NST sem mutatott ki semmit). Viszont preeklampszia miatt indítani kellett.

Hát az oxitocin csinált nekem fájásokat.... eleinte még mosolyogtam, aztán egyre durvább lett. A végén már szinte elviselhetetlen.

Tágultam én, mint a kisangyal, 6 óra alatt nulláról eljutottam a kitolási szakaszig, csak a köldökzsinór fenntartotta a babát, így császár lett a vége.

Utóbb kérdeztem a szülésznőt, hogy oxi nélkül is ilyen lett volna, erre mondta, hogy nem, sokkal enyhébbek a fájások nélküle. De ki lehet bírni azért. A férjem két egyperces között megkérdezte, hogy akarok-e még szülni ezután is, és igent mondtam. :)

2016. márc. 18. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nàlam úgy történt, hogy 10 perces fàjàsokkal indultunk el a kórhàzba. Du. 4 órakor azt mondta az orvos, hogy még nem tàgultam és akàr 12 òra is lehet a szülési. Du. 6 kor néztek NST-t, amikor màr 5 perces fàjàsaim voltak,de azt mondtàk, hogy ebből még nem lesz szülés. Fél 9- kor mentem, hogy elfolyt a magzatvizem. Megvizsgàlt a doki és màr 4 ujjnyira nyitva voltam. Na ekkor lett aztàn kapkodàs. Szóltam a férjemnek, hogy jöhet vissza, ha egyàltalàn hazaért, mert szülni fogok. Este 9-kor befektettek a szülőszobàba a szokàsos előkészületek nélkül (beöntés, borotvàlàs) és adtàk az oxitocint érzéstelenítő nélkül. 1 óra múlva még lett a kislànyom. Maga a szülés kb. fél òra volt. Könnyű szülések volt. Viszont totàl szétrepedtem és elég nehezen gyógyult.
2016. márc. 23. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!