Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Megúszhattam volna vajon...

Megúszhattam volna vajon gátmetszés nélkül is 4,3 kilós gyerekkel?

Figyelt kérdés

167 centi vagyok, 65,5 kg-val mentem szülni, összesen 9,5-et szedtem fel, es csak a hasamra. Viszonylag vékony vagyok, a csípőm közeoesen széles, nem tudom, ezek így együtt mennyire számítanak.

A szülés maga nagyon fájdalmas volt, fájdalomcsillapítást nem kértem. A kitolás kb 1 óráig tartott, azt mondták, lassan megy, a végén esett valamennyit a gyerek szívhangja, így minél előbb i kellett szedni. Erre hivatkozva, illetve arra, hogy nagy a feje (36 volt a fejmérete) mondták, hogy vágni kell kb 2-3 centit. Lett mellette ödémám, még most 1 hónap után sem tudok rendesen ülni.


Gátmasszázst csinàltam az utolsó hetekben.


Tudom, hogy senki nem lát be egy párhuzamos világba, meg nem tudjuk meg, hogy mi lett volna, ha, de a fentiek ismeretében szerintetek elkerülhető lett volna a gátmetszés?



2016. márc. 19. 16:04
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
79%

Egyik gyerekemnél sem kerültem el a gátmetszést, pedig mindhárom csupán 3 kg körüli súllyal született. Kb. 2 hét és jobban leszel.

Az, hogy mi lehetett volna? Szerintem kár rágódni rajta.

2016. márc. 19. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
86%
Lehet, hogy megúszhattad volna, csak akkor magától repedt volna szabálytalan vonalban, esetleg nagyobb sérülést okozva, amit aztán nehezebb lett volna összevarrni.
2016. márc. 19. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
91%
Nekem 37 cm-es fejkörmérettel született a fiam, csináltak gátmetszést, és örülök neki, mert biztos, hogy repedtem volna. Az orvos emiatt javasolta, én pedig azért választottam őt mert megbízom a szakértelmében, látott már pár szülést. Szerintem sem rágd magad ezen utólag, rendbe fogsz jönni, és hidd el, hogy ha nem ez történik, hanem szétrepedsz az nehezebben gyógyulna.
2016. márc. 19. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
85%

Szerintem jobban jártál, mintha próbálták volna, h ne legyen metszés, aztán repedtél volna a fenekedig akár.

Egy 2-3 cm-es egyenes szélű vágás szépen összevarrható, egy repedés meg hát...

Ezenk kár gondolkodni, örülj, h egészséges szép babád született.

2016. márc. 19. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
81%
Egyetértek, szanaszét is repedhettél volna... A magasságod, súlyod, hízásod, a csípőd külső (!!!!) mérete nem mond semmit arról, hogy mekkora baba férne ki könnyen.
2016. márc. 19. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
79%
Én láttam már végbélnyílást is érintő durva gátrepedést, az első szülésemnél akkor is kértem volna gátmetszést, ha a dokim nem ajánlja fel. Sajnálom, hogy neked nehezen gyógyul, de hidd el, nagy valószínűséggel jobban jártál így.
2016. márc. 19. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%

50-50%

Én 4 kilós babát szültem( 160/62kg voltam) gátvédelemmel, de ennyi erővel szanaszét is repedhettem volna. Ezt már nem tudod meg. Hozzáteszem,én is 1 órát nyomtam,de ott helyben azt kívántam,bárcsak vágnának,h hamarabb kijöjjön.

2016. márc. 19. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
81%
Nekem 5 hétig fájt, utána mintha elvágták volna, azóta sincs gondom vele. A barátnőktől hallott repedéses sztorik nagyon durvák az én pár centis vágásomhoz képest. Ne rágódj rajta, elmúlik a fájdalom nemsokára.
2016. márc. 19. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
44%
Enyém is ekkora volt és nem vágtak, nem repedtem.
2016. márc. 19. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
82%
35 centis volt a babám feje 1 metszést kaptam rutinból, majd még 2-t, mert repedtem volna. 2-3 héttel később még én sem éreztem semmit már pedig kaptam 10 feletti öltést akkor. Pedig nem volt nagy baba, inkább átlagos súlyú 3,6 kilóval.
2016. márc. 19. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!