Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Volt köztetek valaki aki...

Volt köztetek valaki aki mérges volt a babájára szülés után?

Figyelt kérdés
Olvastam egy két forumot, ahol arrol volt szo, hogy az anyákban nem alakult ki szülés után a kötödés, szeretet.. Meg olyanrol is akinek 4 hos volt a babája és sokat volt nyügös és az anya már agresszivabban szolt rá a gyerekre, vagy durvábban emelte fel..köztetek volt valaki aki pl azért volt mérges a babájára, mert a szülés alatt ugymond "megkinozta" öt, vagy akár maradando károsodás maradt és az miatt volt mérges a babára?

2016. márc. 29. 11:06
 1/10 anonim ***** válasza:
Szia, nálam ilyen nem volt meg amúgy is császàroztak. Viszont mikor huszadjára markol bele a hajamba és tép meg olyankor màr én se kedveskedve szólok rá.
2016. márc. 29. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nem válasz a kérdésre, de sosem értettem, hogy miért a babára mondják ezt. Nem volt könnyű szülésem, a végén mondták is ott előttem a gyereknek, hogy ,,de megkínoztad szegény anyukádat", én meg rögtön mondtam, hogy dehogyis, ketten együtt harcoltunk, hogy kijöjjön. Szegény gyerek legalább annyira kész volt, mint én, örültem, hogy nem lett császár. Na mindegy, elnézést az offért.
2016. márc. 29. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Nekem volt egy szobatársam a kórházban, aki úgy utasította "rendre" a két napos babát, mintha egy dackorszakos hisztit kezelt volna. Sokat sírt a baba, hát van ilyen. Ő meg ráförmedt, hogy Anna, most már fejezd be! De az a hang! Nagyon gáz volt szerintem.
2016. márc. 29. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Hát igen akadnak érdekes dolgok...
2016. márc. 29. 11:39
 5/10 anonim ***** válasza:
5%

Gáz volt? És te hogy segítettél neki?


Igen, én mérges voltam és most is mérges vagyok. Mind a kettőre, mert mást sem csinálnak, csak üvöltenek, nekem meg tele a fszom az egésszel. Ez van. Gáz? Lehet fújolni, hajrá kórus, egy-két-há!

2016. márc. 29. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
83%
Sajnos én is haragudtam rá, mikor csak 1-1 órát tudtam aludni. De ez szerencsére csak az első 2-3 hétben volt, és így visszanézve biztos, hogy összefüggésben volt azzal, hogy depressziós voltam. Állandóan sírtam, nem tudtam semminek sem örülni, főleg a babámnak nem. Sőt... Folyamatosan arra gondoltam, hogy mi a fenének vállaltam, nem vagyok alkalmas erre, nem fogom tudni megszeretni. Aztán a depressziós egyik napról a másikra eltűnt és rájöttem, hogy milyen gyönyörű, édes kisfiam van, aki nem hasfájós, egész könnyen elalszik, és csak a rosszabb napjain kel 3 óránként gyakrabban. Az elején sajnos csak azt éreztem, hogy rettenetesen nehéz az egész. Szerencsések azok, akiknek nem voltak ilyen gondolataik, mert borzasztó rossza anyának gondoltam magam, rettentő lelkiismeret furdalásom volt. A családom segített átlendülni ezen az időszakon, mert rövid idő alatt észrevették, hogy ha nem segítenek, belesüppedek a depresszióba, ezért folyamatosan volt itt velem valaki, éjszaka is felkeltek, a babát büfiztették, altatták, így én valamivel többet tudtam aludni és ami legfontosabb, nem éreztem magam egyedül. Tudom nem mindenki ilyen szerencsés. Lényeg, hogy ezek a gondolatok sajnos sok esetben normálisak, de elmúlnak!!!
2016. márc. 29. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
30%
El sem tudom kepzelni hogy milyen anya az aki azert merges a babajara mert nehez volt a szules... ez az elet rendje, ennyi. Az pedig koztudott dolog hogy a szules nem egy leany alom.
2016. márc. 29. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Miért kellett volna segítenem neki? Ki vagyok én? Az anyja? Alkalmazottja? Ő is szült egy gyereket, meg én is.


Egyébként 5-ös, nagyon durva amit írsz, és azért, mert egy alapvető dolgot elfelejtesz: a gyereked megszületéséről TE döntöttél, nem Ő. Ő nem választhatott, Te igen.

2016. márc. 29. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
5-ös, nem ítélkezni akarok, de azt írod mérges vagy mindkettőre, mert mást sem csinálnak, csak üvöltenek és tele a f...szod az egésszel. Sajnos idegileg nem mindenki bírja a megpróbáltatásokat ez tény, és az első gyerkőcnél még nem tudod mire számíthatsz, de kérdem akkor minek szültál mégegyet????
2016. márc. 31. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

ismerősöktől hallottam a sztorit, hogy egy nő a vajúdás közben olyanokat kiabált, hogy "gyere ki ,elvágom a nyakadat"... :( szörnyű!!

a nővérem is fél éve szült, az első néhány nap nagyon megviselte, de elmúlt neki. szerintem valahol normális, ha 1-2 napig még "feldolgozod", de akkor sem a babára kell mérgesnek lenni. a nővérem sem a kislányát szidta vagy valami, szimplán nem volt beszédes, inkább csak sírt és aludt.. de mint írtam, elmúlt neki.

2016. máj. 25. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!