Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A szülés valóban ennyire...

A szülés valóban ennyire veszélyes?

Figyelt kérdés
Most olvastam a bezzeganyán egy cikket, a repedésről szól. Egyre jobban félek a szüléstől már hallottam ilyet a környezetemben is.
2016. márc. 24. 12:14
 1/10 anonim ***** válasza:
63%

Én is olvastam a cikket.

Sőt még a híradóban is volt, hogy császár után benne hagytak egy kendőt a veszprémi kórházban az nőben, majd panaszaival elküldték, hogy szedje a gyógyszereket...

2016. márc. 24. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
11%
Jeeeezus :(
2016. márc. 24. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
71%
Sőt, az anyai halálozás tekintetében, nemzetközi összehasonlításban Magyarország rosszabbul áll, mint Kazahsztán vagy Bosznia-Hercegovina, ha jól emlékszem, 100000 szülésre vetítve 17 nő hal meg a szüléssel kapcsolatban.
2016. márc. 24. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
83%

Nem a szülés veszélyes, hanem a magyar egészségügy...


Na jó, a szülés sem sétagalopp, de megfelelő szaktudású (és kipihent) emberrel, és jó ellátással nem olyan veszélyes.

2016. márc. 24. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
81%
Azt tudom javasolni, hogy ne olvassatok ilyen szarokat.
2016. márc. 24. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
75%
Persze, hogy veszélyes. Minden az az életben. Ellenben lehet csökkenteni a veszély mértékét. Pl lehet bele egyezni a gatmetszesbe és máris kisebb az esélye a repedesnek
2016. márc. 24. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
61%
Ne olvass tényleg rémisztő történeteket. Állj pozitívan a dologhoz és minden rendben lesz. A legtöbb helyen meg alapból csinálnak gátmetszést, ahol meg nem ott időbe szoktak lépni és vágnak.
2016. márc. 24. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
58%

Azt én sem értem, hogy miért kell ennyire tiltakozni a gátmetszés ellen. OK, persze nem kellemes, de az meg még rosszabb, ha valaki esetleg a fenekéig reped szerteszét.

Az sokkal durvább sérülés, összevarrni sem lehet olyan szépen, mint egy 2-3 cm-es gátmetszést.

2016. márc. 24. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
37%
Évezredek óta szülnek az emberek és az állatok.
2016. márc. 24. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
32%

Tény, hogy vannak rázósabb szülések, de azért vannak ott az orvosok, hogy segítsenek. Persze egy lesz*rom hozzáállású orvos esetében előfordulhatnak problémák sajnos, ezt aláírom :( Gondolom emiatt van sokaknak fogadott orvosuk. Szerencsére nálunk olyan a szülészet, hogy egyik doki ellen sem lenne kifogásom, mindegyik korrekt és jó orvos, úgyhogy én nem fogadtam dokit egyik szülésemnél sem. De vannak kórházak, ahol sajnos muszáj, ha jót akar magának az ember.

De azért a szülés alapvetően egy természetes folyamat, a tested tudja, hogy mi a dolga, az a ritkább, ha valami probléma van. Egyébként meg a gátmetszés tényleg nem egy szörnyű dolog, sokkal jobb, mint repedni. Az is igaz, hogy a legjobb, ha vágni sem kell (nekem a másodiknál nem kellett), gyorsabb a felépülés, de ha úgy látja jónak az orvos, hogy vág, szerintem sem kell elutasítani.

2016. márc. 24. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!