Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Császármetszés alatt bent...

Császármetszés alatt bent maradhat a kontakt lencse a szememben?

Figyelt kérdés

Programozott császárom lesz

Évek óta kontakt lencsét hordok (rövidlátó vagyok)

Nem tudom, hogy készüljek, hogy a gerincbe adott érzéstelenítés miatt ki kell-e venni a kontakt lencsémet, vagy szemüvegben kell lennem?

A lencsémben aludni is lehetne, de éjszakára mindig ki szoktam venni. Ilyen műtétnél viszont nem tudom mi a teendő.


2016. márc. 29. 17:26
 1/6 anonim ***** válasza:
Szemüveget nem vihettem a műtőbe.
2016. márc. 29. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Mindkettő lehetett. (Maternity,programcsaszar)
2016. márc. 29. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én bent hagytam. Elég erős, 4 - 4,5ek. Így biztos megörültem volna, h fél napig nincs bent. A szemüveget nem bírom. A másik,h mivel szemüveg tényleg nem lehet rajtam a műtőben, homályosan láttam volna a kisfiunkat is. Ezt az élményt pedig úgy akartam átélni,h látok is 😊. Én nem szóltam senkinek róla a kórházban.
2016. márc. 29. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Rajtam szemüveg volt.
2016. márc. 29. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nekem szemüvegem van. Bár nem császár, csak méhlepény miatti küret volt, az altatóorvos levette rólam és félretették. Ébredés után kaptam vissza.
2016. márc. 29. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem elég felelőtlenség nem szólni... a császármetszés egy komoly hasi műtét, lehetnek szövődmények, lehet, hogy altatni kell. Ilyenkor az aneszteziológusnak MINDENT tudni kell, az összes szedett gyógyszert, gyógyászati segédeszközt, mindent!


És egy adalék... egy műtétem után anélkül, hogy kontaktlencsét viselnék, kötőhártya-gyulladásom lett a műtő légkondijától.


Értem én, hogy az a cél, hogy lásd a babát, de ha összeszedsz egy hasonló kötőhártya-gyulladást, akkor napokig nem fogod látni!

2016. márc. 30. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!