Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Nyíregyházán szült mar valaki?

Nyíregyházán szült mar valaki?

Figyelt kérdés
A babanak mit csomagoljak össze? Vannak olyan dolgok amiket ok adnak? Magammal mit vigyek? És rendesek ott az orvosok, ápolók??

2016. márc. 30. 13:38
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Alapítványi szoba lesz vagy sima? Az alapítványiban elvileg minden van én nem ott voltam.

Napi 4 vagy 5 pelust adnak az nem elég, kell bevinni, popsitörlőt, popsikrémet is.

Köldökápoláshoz adnak mindent, a köldök ápolását ha nek kérdezed alapból nem mutatják meg.

Ruha a kórházi lehet csak rajta esetleg karmolás elleni kesztyűt vihetsz be mert a kiszokni amit ők adnak a kezére hamar lecsúszik. Én vittem be és jól jött de sokak szerint nem jó a kezére húzni.

Saját hálóinget levetetik, volt a szobában aki megpróbálta de szóltak neki. Egy leggingset vettem a hálóing alá mert fáztam, azért még nem szóltak éppen.

Nem vittem bimbókiemelőt pedig kellett volna és hozattam be de jobb lett volna, ha első perctől van.

Vittem be 2 papucsot, 2 törülközőt, tusfürdőt, köntöst, napi 2 bugyit, zoknit, betétet, sok vizet, telefont, töltőt, könyvet. A mellszívót és cumit is behozattam. Kb ennyi jut az eszembe.

Orvosom fogadott volt, annyi pénzért nagyon kedves volt.

A csecsemősök is azok, de kérdezni kell, maguktól nem nagyon mondanak semmit, ha szükséges szoptatácsi tanácsadó ő is megy akár mindennap de alapból nem, nálam járt is elégszer.

Alapítványi szobában sok dolog máshogy működik pl nekik nem kell kórházi hálóingben lenni (ezt láttam) illetve úgy olvastam itt kapnak mindent pelenkázáshoz is.

Szeptember végén szültem.

2016. márc. 30. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszodat! Gratulálok a babadhoz :)
2016. márc. 30. 14:32
 3/16 anonim ***** válasza:
Ja az osztályos nővérek nagyon kedvesek. A csecsemős orvosok is biztosan bár nekem volt egy pici gondom vele, azt hitte viccből mondom, hogy nincs tejem 3. napon meg utána is, mivel nagyon nem stimmelt 4. napon a széklete adtak pótlást végre, azt mondták éhezéses széklet és kiderült, hogy 10 milit szopizik alkalmanként és van mikor annyit se. Ez volt az egyetlen gondom a kórházzal. De akinél nincs gond a tejjel biztos, hogy nem jár így, sokan mennek haza 4. napon is. :)
2016. márc. 30. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Köszönöm egyébként, könnyű szülést! :) mikorra vagy kiírva?
2016. márc. 30. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Május 19-re :)
2016. márc. 30. 14:46
 6/16 A kérdező kommentje:
Megkerdezhetem hogy amúgy Nyíregyházi vagy vagy a környéken lakó?
2016. márc. 30. 14:47
 7/16 A kérdező kommentje:
Azt szeretnem meg kérdezni hogy az apas szülés engedélyezett? Bocsi a sok kérdésért csak szeretnek mindenre felkészülni :)
2016. márc. 30. 14:53
 8/16 anonim ***** válasza:

Akkor már nincs sok hátra. :) Igen, nyíregyházi vagyok.

Nálunk nem volt apás szülés de elvileg valami apás szülés felkészítő tanfolyamhoz vagy mihez van kötve. Gondolom a szülészeten tudnak ebben segíteni, hogy kéne feliratkozni rá.

2016. márc. 30. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Nem kell semmilyen tanfolyam,amikor mentünk fel a szülőszobára szóltunk,hogy apás szülés lesz és a férjem jött velem.Én két hónap múlva fogok szülni,megint apás szülés lesz és alapítványi szoba,így bárki bejöhet hozzám és végig velem lehet a baba.
2016. márc. 30. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Nekem azt mondták kell tanfolyam és akivel beszéltem és apás szülést terveztek mind elmentek.

Egyébként nem alapítványi szobában voltam és végig velem volt a baba, rooming in szobában, van az is, 2 szoba, 6 ágyasak az igaz de legalább nem viszik el a babát csak fürödni és vizsgálatokra.

2016. márc. 30. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!