Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Otthonszülés Magyarországon?

Otthonszülés Magyarországon?

Figyelt kérdés

Nem tervezek ilyesmit csupán érdekel a dolog.

Ha valaki már szült otthon (nem is biztos, hogy ott van rá lehetőség) az utána bement a kórházba, hogy elvégezzék a szükséges vizsgálatokat? Vagy csak pár nap után? Hogyan zajlik az anyakönyvezés?

Egy ismerősöm érdeklödik ez után és szeretnék neki segiteni.

Csak a legális otthonszülés érdekel.

Köszönöm


2016. ápr. 2. 20:55
 1/7 anonim ***** válasza:
36%

szemelyesen nem ismerek ilyet viszont epp a minap beszelgettem errol a fogadott orvosommal. o csinal otthon szuleseket - teljesen legalisan - adjunktus es mellette maganrendeles kereteben. azt modnta nagyon nem szereti mert borzaszto felelotlensegnek tartja es mem egyszer 3 percen mult a baba elete hogy beertek vele a korhazba.

szerintem aki ilyet kockaztat csak azert mert derogal neki a korhazi kornyezet az nem normalis. akkor menjen magan klinikara. beszeld le rola az ismerosod.

2016. ápr. 2. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
52%
Bezzeganya.hu egyik terhesnaplijat aki írta ő az otthonszulest választotta. A napploban ír arról is.
2016. ápr. 3. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
72%

Én ismerek ilyen nőt, igen. Semmi probléma nem volt.

Keress rá a születésházakra, bíztos el is magyarázzák szívesen, hogyan zajlik ez.

2016. ápr. 3. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Nem beszélnék le senkit semmiről. Amúgy egy dolgozathoz kellenek az információk. Otthonszülés Európában régen és most.

Köszönöm mindenkinek.

2016. ápr. 3. 08:19
 5/7 anonim ***** válasza:

Jogi vonatkozás - keress rá, ott megtalálsz minden kitételt, ami az osz-hez követelmény.

- egészséges várandósság, x percen belül legyen kórház...

- ikerbabák, előzetes császár, vagy bármilyen egyéb veszélyeztetettség már kizáró ok, stb.

2016. ápr. 5. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Én otthon szültem a másodikat, legálisan, bábákkal. Szülés után is a bába látja el az anyát, a babát 24 órán belül neonatológus nézi meg, majd a gyermekorvos veszi át. Az anyakönyveztetésre 7 nap van, a férjem intézte, a bába állít ki hozzá papírt.
2016. ápr. 9. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
KEdves utolsó válaszoló! Megkérdezhetem, hogy a 4 közül melyik praxis segédkezett Nálatok? előre is köszönöm!
2016. máj. 21. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!