Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Otthonszülés vélemények?

Otthonszülés vélemények?

Figyelt kérdés

Sziasztok!!Eddig teljesen elzárkóztam eme szülés forma elől, ha lehet így nevezni..Teljesen normális lefolyású terhességemet a kórházban császáros szülés mellett fejeztem be..Nagyon nagyon szerettem volna természetesen szülni, de az orvosom akiben teljesen megbízom, és le a kalappal előtte a baba méretei miatt nem javasolta hogy megpróbáljam..

Most meghallgattam egy dúla előadását, teljesen elzárkózva az otthon szüléstől, és szikla szilárdan gondolva hogy márpedig kórház, kórház, kórház, kicsit elgondolkodtam..Lehet hogy tényleg szebb, és jobb úgy ahogy a természet ezt kitalálta, és gyakorlatilag a testünk teszi a dolgát??Vagy iszonyat rizikó, és felelőtlenség..?VAn aki esetleg otthon szült, és írna a döntése okáról, és a szülés történetéről?


2016. febr. 26. 17:51
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
72%
Csodálatos dolog lehet,rengeteg otthoni álomszülés videót néztem már. Gyönyörű tényleg. DE! Én nem merném bevállalni az esetleges komplikációk miatt. Ha hirtelen császár kell? Vagy egyéb komplikációk adódnának (rengeteg dolog történhet) akkor mit tennél? Rosszindulat nélkül kérdezem.
2016. febr. 26. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Hát igen..ez az ami engem is eltántorít..Viszont az aranyóra, hogy velem lehet a pici, és hogy a férjem is velem lehet, és hogy semmi gyorsító folyamat nincs, meg olyan álomba illőnek hangzik..Hangsúlyozom hogy az első szülésemet is nagyon jó élménynek éltem meg, hiába voltam császáros..
2016. febr. 26. 18:04
 3/15 anonim ***** válasza:
65%
Nem vállalnám be főleg nem egy császár után.
2016. febr. 26. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
65%
Egy korábbi császáros szülés után én a helyedben nem vállalnám be.
2016. febr. 26. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
65%
jól hangzik az otthonszülés meg minden, de azért a kórháznak megvannak az előnyei: profi felszerelés, császár elérhető, ráadásul utána jól jön az a pár nap hogy kiszolgálnak meg hogy nem neked kell magad után takarítani...szerintem ne gondolkozzon ezen, mindenképp a kórház mellett döntenék főleg egy császárral a hátam mögött
2016. febr. 26. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
65%
Egyre több kórházban van alternatív szoba. Az se sokkal másabb, mint otthon, mégis ott az orvos, ott a felszerelés. A legtöbb kórházban már nem viszik el a babát, ha nem indokolt, együtt lehet a család, miutàn ellátták a babát és az anyát.
2016. febr. 26. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
65%
Én sem vállalnám be, félnék tőle, hogy egy esetleges komplikáció esetén nem részesülnénk megfelelő, gyors ellátásban. Viszont, a megfelelő orvos, és kórház választása mellett, ugyan úgy ott lehet apuka, megadják az aranyórát, és nem sürgetnek.
2016. febr. 26. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
73%
Magyarországon nincs meg hozza a megfelelő háttér, úgyhogy kizárt. Császár után meg épeszű emberben fel se kellene hogy merüljön.
2016. febr. 26. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
70%

Szerintem császár után jogilag sem lehetséges az otthonszülés.

Ismerősöm két gyermekét szülte otthon. Én féltettem, és egy picit irigyeltem.

De: ha én vállaltam volna be az első gyermekemnél, akkor most nem írnék itt! Mindketten életveszélybe kerültünk hirtelen, baba is, én is, tényleg 10 perc volt összesen kikapni, ami a kórházban lehetséges volt, otthon nem lett volna.

Egyszer egy nőgyógyász ismerősöm azt mondta, hogy 100-ból 99 baba meg tudna születni simán, orvosi beavatkozás nélkül. A gond az, hogy SENKI nem tudja előre megmondani, hogy melyik az az EGY, amelyik nem.

2016. febr. 26. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
48%

[link]


Nézd meg ezt a videót:) (biztos a zene;) miatt de megsiratott:)


Azt gondolom,hogy próbálj olyan helyet találni korházban,ahol megvan a nyugalmad,és biztonságban is vagytok!

Gyertyákkal,dolgokkal amik megnyugtatnak,csodálatos szülést varázsolhatsz magatoknak. 1-es voltam.

2016. febr. 26. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!