Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Magyarországon miért ennyire...

Magyarországon miért ennyire korlátozottak a szülések? Miért nem elfogadott sem az otthon szülés sem a programozott császár?

Figyelt kérdés

Én szültem már Hollandiában is, Németországban és mos Svájcban fogok, mindegyik helyen a doki a terhesség megállapítása után megkérdezte hogy hüvelyi úton szeretnék-e szülni vagy császárral illetve hogy kórházban, szülőotthonban illetve a saját otthonomban. Az összes többi európai országokban teljesen normális a szülésnek bármely módja, Magyarországon meg egyes kórházakban még azt is megszabják hogy hogyan vajúdhat az ember lánya. Arról nem is beszélve hogy az anyukák többsége (tökéletes példa erre ez az oldal is többek között) egyből köpködi azokat, akik otthon szültek/nem a megszokott ritmus szerint szültek/nem kértek felesleges beavatkozásokat/császárt kértek/stb.

Komolyan érdekelne hogy a magyar felfogás szerint miért probléma hogy az anyuka úgy szül ahogy neki a legjobb?



2013. márc. 28. 12:35
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
73%
Na ha ez lenne Magyarországnak a legnagyobb baja én örülnék. Nem a szülés vagy nem szüléssel van a baj, hanem a hiszti amit csapnak körülötte.
2013. márc. 28. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
77%

Itt úgy szülhetsz, ahogy akarsz: [link] :)


Itt a pénz számít, nem tudom ahol eddig szültél, ott hogy van az állami kórházakban, de ha Mo.-on állami kórházban akarsz szülni, akkor nincs sok választásod. Bár ha adsz sok pénzt a fogadott dokinak, akkor lehet programozott császár is. Külföldön, főleg Hollandia, Svájc, teljesen más anyagi helyzetben élnek az emberek gondolom, ott egy magánklinika majdnem mindenkinek megfizethető, így van választási lehetőségük!

De persze ez csak az én gondolatom. Nem ismerem a többi ország, egészségügyi rendszerét.

2013. márc. 28. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Hű, azért ez a Doktor Rose elég kemény szolgáltatási díjakkal dolgozik, fél millió egy szülés, nem semmi.. :)

Nem a magánkórházakra gondoltam amúgy, azokon a helyeken amikről beszélek a sima snassz állami kórházakban is megkérdezik ezeket, Hollandiában pl a nők 60%a otthon szül és az ott teljesen elfogadott, nem kell érte súlyos összegeket fizetni, sőt ott az a kuriózum ha valaki kórházban szül:) Én ott szültem, szerdán és mondta a doki hogy a héten én vagyok az első aki hüvelyi úton kórházban szül, rajtam kívül a császáros anyukák voltak még akiknek szintén bármilyen brutális összeg nélkül elvégezték a műtétet.

2013. márc. 28. 12:50
 4/15 anonim ***** válasza:
60%
Mint nagyon sok mindenben, ebben is különbözik Magyarország a többi országtól! Erre egyszerűen nincs válasz, az okosok ilyen törvényt hoztak (otthonszülés), ez ellen nincs mit tenni.
2013. márc. 28. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
70%

Javaslom esetleg a gazdasági oldalak magazinok böngészését a magyar egészgéügy finanszírozás vagy a magyar egészségügy helyzete-állapota témakörben.

Ugyanis az otthonszüléshez nincs meg az 5 perc alatt elérhető mentő illetve kórház közelsége baj esetén, a császármetszés meg igenis elfogadott, sőt egyre inkább az, "csak" anyagiak kérdése. Ahogy előttem is írták, befáradsz egy klinikára kipengeted a pénzt és akár énekelnek is körülötted az orvosok ha úgy gondolod (jó ez nyilván irónia).

Más fejlett országokban fizeted magad után a tb-t és az állam van olyan helyzetben hogy megengedheti magának mondjuk azt is ha teszem azt az ÖSSZES szülőnő császárral szeretne szülni mivel annak költségei jóval magasabbak, kezdve a műtő, a műszerek, az ember igény (altatóorvos műtősnő 2 operáló orvos nővérek stb.) Itt M.on ahol én szültem pl. (megyei kórház) 1 db altatóorvos volt az egész kórházban amikor szültem, tehát ha valami hatalmas bajom lett volna akkor nyilván hívják de egyébként meg életveszélyes helyzetekre volt fenntartva ő kend egymaga az egész kórházra..

2013. márc. 28. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
75%
Ahhoz, hogy olyan lehessen a rendzser Mo.-on, mint ahol te szültél, ahhoz megfelelő anyagi háttér, alaposan kidolgozott rendszer, személyzet, szervezettség kellene. Itt nincs semmi. Ezért fekszel úgy ahogy ők akarják, nyomsz abban a ritmusban, ahogy ők akarják, mert nekik így kényelmes, így tudnak dolgozni papíron 12-t valóságban 24-t vagy többet. Extra szabadsághoz extra díjat kell fizetni. Nem tartunk ott ahol Hollandia, Németország vagy Svájc. De gondolom azért ez nem lep meg.
2013. márc. 28. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
57%
Én szívesen lemondanék erről a választásról ha 2. évig maradhatnék otthon gyed-en cserébe.
2013. márc. 28. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
55%

Az ősember otthon szült, a homo sapiens kórházban szül, mert élő egészséges gyereket akar.


Jó vicc.

2013. márc. 28. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
55%

"Komolyan érdekelne hogy a magyar felfogás szerint miért probléma hogy az anyuka úgy szül ahogy neki a legjobb?"


Szerintem ez az alapvető probléma. Én nem úgy akartam szülni, ahogy nekem a legjobb, hanem úgy, ahogy a babámnak! Emellett persze nekem is voltak igényeim, és igyekeztem olyan kórházat választani, ahol ezek megvannak, de igaza van az utolsónak. Mit csinál ilyen esetben az otthon szülő? Vagy ha leszakad a méhlepény és azonnal műtőbe kell vinni az anyát, mert elvérzik? Vagy sürgősségi császár kell? Vagy bármi, amit el sem tudunk képzelni? Nálunk pl. rövid volt a köldökzsinór, előtte nem is hallottam ilyet, 2 óra keserves kitolási szak után elájultam, a baba szívhangja esett és sürgősen tenni kellett valamit, szerencsén és az ott levők szakértelmén múlt, hogy nem lett baj! Problémamentes terhesség volt, egészséges, fiatal vagyok, elvileg semmi nem akadályozta volna, hogy otthon szüljek. Jól ottmaradtunk volna mind a ketten, Vagy csak egyikőnk. A programozott császár meg megintcsak szükségmegoldás. Ha az anyának valami baja van, ami miatt nem tud szülni, vagy a baba olyan lehetetlen pózban fekszik. De az, hogy valaki a saját kényelme miatt, mert neki "úgy a jó". Szerintem ez fene nagy örnőségre vall, de hát ez jellemzi a mi fene nagy követendő példával előttünk járó nyugati civilizációt!

Az anyagi vonzatát a dolognak pedig már leírták...

2013. márc. 28. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim válasza:
46%

Amire még senki sem hívta fel a figyelmet, pedig legalább olyan nagy gátja a szüléssel kapcsolatos szabadságnak az, hogy

1. kevés nő van a parlamentben, akik értelemszerűen kiállnának a női problémák mellett

2. nincs is nyomás a társadalom részéről a nők parlamentbe való küldésére (pl kvótarendszer)

3. még a civil érdekcsoportok sem rendelkeznek olyan nagy támogatottsággal a politika döntéshozóival szemben, hogy kényszerben legyenek.


TEHÁT AZ EGYIK LEGFONTOSABB KULCS A POLITIKÁBAN VALAMILYEN FORMÁBAN TÖRTÉNŐ RÉSZVÉTEL, VAGY ANNAK TÁMOGATÁSA. nem szabad az állampolgárnak a politikától elfordulni, tessék, itt az eredménye (szülés).

2013. ápr. 1. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!