Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Honan tudtad, hogy szülni fogsz?

Honan tudtad, hogy szülni fogsz?

Figyelt kérdés

A nővéremnek hasmenése volt egész éjjel, és rossz volt a közérzete. Fájdogált, de azt mondta inkább egy gyenge menstruációs görcshöz hasonlitott, és mérni sem tudtta, mert rendszer telenül jöttek a görcsök egész délelött. A szülésznő azt mondta rendszeres 10 perces fájásokkal induljon el, vagy ha elfolyt a magzatvíz. Délután egy erősebb fájása volt és akkor elintultak a kórházba, beértek kb 20 perc alatt, de útközben szinte folyamatosan fájdalmai voltak, megvizsgálták és a kórházba érkezéstöl számított fél órán belül megszületett a fia.

Anya mondta, hogy mi is nagyon könnyen és gyorssan születtünk.

Most én várok babát, és nagyon félek, hogy esetleg nem érek be a kórházba.

tudni fogom, érezni fogom, hogy indulnom kell?

Nővérem is nagyon félt, mert anya sokat mesélt nekünk milyen gyorsan születtünk meg. De azt mondta, nem érezte úgy hogy indulnia kell. A terhesége közepétől tapasztalt jósló fájásokat, de ez még annál is gyengébb volt. Az első "igazi fájás" után 50 perccel megszületett a fia.


2016. ápr. 5. 14:51
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%
Honnan tudtam? megmondta előző délután az orvos :D
2016. ápr. 5. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
49%

Eléggé beijesztettek már anyádék, úgy sem tudunk megnyugtatni, nem vagyunk rád akkora hatással, mint ők. Így csak annyit tudunk mondani, drukkolunk neked.


Nekem első szülésem 29 óra volt, a második 16, így én tényleg nem szólhatok semmit. Honnan tudtam, hogy szülni fogok? Majd' bele pusztultam, sírva könyörögtem, hogy lőjenek le. Elég nyilvánvaló volt.

2016. ápr. 5. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Az elsőnél onnan tudtam hogy folyamatosan szivàrgott a magzatvíz órákon át, ezenkívül abszolút semmi jele nem volt.

A màsodiknál megbeszéltük hogy a kiírt napon beindítja ha addig nem történik semmi (terhességi diabéteszem volt és max 2 napot várt volna még)

2016. ápr. 5. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Nálam mindennapos volt a jóslófájás, aznap reggel se volt ez másképp. Elmentem gyanútlanul zuhanyozni, mikor kijöttem rámjött egy erősebb fájás, az már meglepett mert zuhany után el szokott múlni. Persze izgatott lettem, akkor már tudtam, hogy szülni fogok és vártam a rendszeres fájásokat, hogy tudjunk indulni végre. Volt ez délelőtt 10 körül. Hajnal 2-kor már el is tudtunk indulni. :) baba meg másnap 10-re lett meg szóval olyan jól nem jártam, mint a nővéred. :)
2016. ápr. 5. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Vasárnap este 9-től éreztem pici görcsöket, rendszertelenül. Gondoltam, ohh ez is csak jósló. (Akkor már túlhordtam 6 nappal, úgyvolt, h hétfőn doki, megvizsgál és utal a kórházba)

11 körül ért haza a párom, megjegyeztem neki teljesen nyugodtan, mosolyogva, h 9 óta vannak fájásaim de enyhék és rendszertelenek. Később picit erősödtek de még akkor is azt gondoltam, h jósló. Éjfélben elmentem tusolni, mondván ha csak jósló, elmúlik, ha szülés lesz akkor pedig erősödik. Tus alatt párszor a csempére borultam, kalimpáltam páromnak h nézze az időt. Ekkor már a család toporgott a házban, h induljunk már, hisz a kórház 1,5 órára van kocsival. A fájásoknál vagy ülnöm kellett vagy kapaszkodni de én még nagyon ráértem, még átnéztem a táskám mégegyszer stb.

Elindultunk, párom taposta a gázt én meg nyugtatgattam, h ne siessen mivan ha tényleg nem szülök még?!?! De ekkor már igencsak kapaszkodtam a fájásoknál és koncentrálnom kellett a légzésre. 3 után vették fel az adataim, megvizsgáltak, 5-6ujjnyira tág voltam, legkésőbb(!!) 6-7-re meglesz a baba mert gyönyörűen tágulok. Kaptam oxy-t h rendszereződjön a fájás meg erősödjön... fogalmam sincs mi volt, pár fájás után képszakadás...aztán már csak arra emlékszek, h öten mondják körülöttem össze-vissza h mikor nyomjak... de sajna császár lett a vége. 6óra 5perckor született meg a lányom.

Nagyon jó emlékként maradt meg bennem!! ☺

Sok sikert és ne aggódj!!! ☺

2016. ápr. 5. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Elfolyt a magzatvíz és beindultak a fájások. Már a 41 hét vége felé jártam, alig vártam.
2016. ápr. 6. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Az elsőnél arra ébredtem, hogy fájásaim vannak, félálomban először azt hittem, hogy meg fog jönni, aztán persze rájöttem, hogy nem egészen erről van szó :D

A másodiknál elfolyt a magzatvizem.

Egyébként szerintem ha félsz, menj el egy szülőszoba-látogatásra, ott pontosan el fogják mondani, hogy mikor kell elindulnod, és hol kell jelentkezned, amikor odaérsz.

2016. ápr. 6. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Anyukám leghosszabb szülés (első fájástól) 4 óra volt, testvéremnél csak sima vizsgálatra indult,útközben jöttek a fájások,nemsokkal később,hogy beért a kórházba meg is szült. Én nagyon sokáig vajúdtam ráadásul császár lett vége,szóval attól hogy anyukád gyorsan szült,nem törvényszerű,hogy te is (olyan) gyorsan fogsz. Onnan tudtam,hogy szülni fogok,hogy jöttek a fájások.
2016. ápr. 6. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
A fájásokon kívül inkább valami furcsa hangulat jelezte, hogy közel az idő. Ez azt jelenti, hogy alig beszéltem, nagyon kellett a nyugalom, minden külső inger zavart, "elbújhatnékom" volt.
2016. ápr. 6. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Aznap raktuk össze a kiságyat, mondtuk, hogy most már jöhet a lány. Jött is. Aznap este fura vizeset éreztem alul és úgy ugrottam ki az ágyból mintha az életem múlna rajta. Jól tettem az ágy megmenekült és a parkettán landolt egy kisebb adag magzatvíz vércseppekkel keveredve. Tudtam hogy szülni fogok. Megszenvedtem rendesen 12órát vajudtam oxitocinnal és méhszájtágítóval. Az utolsó 3 órában másfélperces fájásaim voltak, nagyon szenvedtem. Végül megcsászároztak, így 13órát tartott a szülésem.
2016. ápr. 6. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!