Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Gyereket szülni a semmire...

Gyereket szülni a semmire csak szerintem felelőtlenség?

Figyelt kérdés
Egyik jó ismerősöm gyereket vállalt úgy ,hogy éppen megélnek alap dolgokat nem bírnak meg adni a gyereküknek .Mindent kérnek szó szerint .Ide is jár kéregetni és még van pofája kritizálni ,mert nyilván valóan irigy ,hogy én mindent meg tudtam adni a gyerekemnek .Még tápszert is jár kérni...:(
2016. márc. 22. 08:47
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
78%
Egyszerű, nem adnék. Én nem babszemért veszem a dolgainkat. Egyébként nyilvánvalóan az, de hát ő is egy pici életke..
2016. márc. 22. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
59%

*Én sem


Ezt nyugodtan megmondanám neki is.

2016. márc. 22. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
59%

Igen, szerintem is felelőtlenség!

De ez a szegény gyerek... ha nem adsz nekik tápszert, akkor nem is eszik vagy mi? :///

2016. márc. 22. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
67%

Akik így vállalnak gyereket általában pont azt használják ki, hogy úgyis megszánja a gyereket valaki.

Vagy egyszerűen buta ahhoz, hogy előre felmérje, el tud-e tartani egy gyereket.

Nekem rengeteg tejem van, megcsináltattam az összes vizsgálatot a tejadáshoz. Van egy nagyon szegény (magyar) család az egyik szomszédos faluban. Tápszeres a baba. Mondtam, hogy odaadom szívesen a fagyóból a kb. 20 liter tejet (védőnő segítségével), ki is visszük nekik. Nem kellett... Akkor az ilyenen, hogy segíts? Mondjuk értelmes magyar anyuka is volt, aki azt mondta inkább tápszerezi, de mindegy. A tejtesónk anyukája meg össze teszi a két kezét, hogy anyatejet adhat a gyerekének, na de ez már nem ide tartozik.

2016. márc. 22. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
59%

4, ezt azért nem róhatod fel neki. A többség nem szívesen ad női tejet, ha tápszerre is van pénze. Mert nem anyatej, ami nem az anyától van. Pont az hiányzik belőle, ami az anyatejet jobbá teszi a tápszertől. Az ÉDESanya immunanyagai illetve nem is az adott baba aktuális életkori sajátosságai szerinti, ha a leadó babája más korú.

A tápszer a második legjobb lehetőség az anyatej után.

A női tej csak a harmadik.

2016. márc. 22. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
87%

Én nem szoktam ezzel foglalkozni, mert csak felhúzom magam, ha azt látom, egy gyerek szenved a szülők hülyesége miatt, de ma reggel nagyon kiakadtam a buszon. Anyuka kb 17-18 éves lehetett,"apuka" jó harmincas, pici baba a kocsiban. Párbeszéd: Apa:"Nincs pénzem, nem érted!?" Anya:"Most nem tudok adni, kell még venni erre a hónapra 1 csomag pelenkát meg a tápszer is kevés lesz."

Apa:"Na jó, de a következő Gyesből adsz egy tízest, elvégre nem a jóisten csinálta neked ezt a gyereket!"

Olyat lekevertem volna neki. Értitek, nem hogy azon agyalna hogyan tehetné jobbá a gyereke életét vagy valami. Neeem, neki is jár a gyesből, hisz volt olyan"kegyes", hogy gyereket csinált annak kislánynak.

Más mikor itt olvas, vagy hall valahol ilyet az ember.

Élőben látni nagyon idegesítő volt.

Na mindegy, csak eszembe jutott erről a kérdésről, mert jól felhúztam magam.

2016. márc. 22. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
38%
5-ös, azért kapnak a kora babák, meg a hasi műtéten átesettek, a súlyos allergiások TB-re anyatejet, mert amúgy a tápszer jobb??? Azért van a 4 hónapos korkülönbség határ, hogy az összetétel megfeleljen. De a más anya immunglobulinjai is jók, ha nincs saját. Nyilván jobb lenne a saját, de ha nincs inkább más anyáé, mint a tápszer. Ez szakemberek véleménye.
2016. márc. 22. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
59%
Most a csok miatt egyre több olyat olvasok,hogy pl apuka közmunkán anyuka otthon és van 3 gyerek és még 1-et bevállalnának mert úgy kijönne a ház ára. Volt olyan is ahol 1 gyerek volt,de még 2 gyereket bevállalnának,hogy házat tudjanak venni,viszont az igénylésre ami átlag mondjuk 70000ft nincs pénzük azt kifizetni és elengedhetik nekik? Meg biza olyan is akad aki úgy vállalna be a meglévő vagy meglévők mellé még +1 gyereket,hogy egyiküknek sincs munkája csak családi és gyes stb stb stb
2016. márc. 22. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
84%

Az összetétel már 1 hónap különbségnél se felel meg tökéletesen. A "súlyos allergiások"? Kicsit konkrétabban? Pont az anyatejnél összetételi változékonysága (a leadó saját ételfogyasztása) miatt rizikós allergiában.

Itt a PIC-en egyáltalán nem használnak női tejet. Ha az anyuka nem tud fejni, csakis koratápszert adnak.

2016. márc. 22. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
66%

Nektek nincs más dolgotok, mint ezen mérgelődtök? :)


Én hátrányos helyzetű gyerekekkel foglalkozom, láttam már karón varjút...nem is egyet. Ilyen az életstílusuk, ha fejre állsz se fognak megváltozni. Van ahol az újszülött együtt alszik a 8 éves kistestvérével, van ahol a 3 hónapost egyedül hagyják, mert "nm csinál semmi rosszat". Olyan is van, hogy a kaját, ruhát, amit kiviszünk nekik, egy másik faluban eladja szivarét...



Hiába mérgelődünk, van, amin nem tudunk változtatni. Az ilyennek meg beszélhetsz...

2016. márc. 22. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!