Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mennyire hagynak magamra a...

Mennyire hagynak magamra a szülésnél? Szülésznő + orvos? Egyiküknek sem fizetek. Inkább egyedül lennék szülés alatt.

Figyelt kérdés
2016. ápr. 6. 20:39
 1/8 anonim ***** válasza:
10 percenkent bejarkaltak a vajjudasnal igaz fogadott doki. de gondolhatod hogy nem hobbibol mennek be annyiszor...nezik a szivhangot kozben, ctgre van kitve a baba...nezik a vernyomasod nezik a tagulast stb. nem azert mennek be mert a szenvedesedre kivancsiak :) hidd el gyorsabban is megy ugy az ido ha peregnek a dolgok korulotted mintha csak ulsz egyedul es varsz.
2016. ápr. 6. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nem volt fogadott orvosom sem szülésznőm. Amikor bementünk megvizsgáltak majd ott hagytak, hogy foglaljam el magam. Simán eltelt 15-20 perc is mire rámnéztek, vagy akkor jöttek be ha oxit adtak, injekciót, infúziót kötöttek be, ilyesmik. Óriási fájdalmak alatt sem álltak felettem, kb 10 percenként benéztek hogy hogy bírom, aztán ki is mentek. Amikor éreztem hogy jön a tolófájás akkor kikiabáltam, hogy jöjjön valaki. Nem fognak ott ácsorogni feletted, egyrészt mert nem lesz kedvük, másrészt meg ők is tudják hogy ilyenkor inkább zavaró ha valaki ott áll az ember felett.
2016. ápr. 6. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
nyugi, ha nem fogadtál, akkor nem nagyon fogják rád nyitni az ajtót. Kb mikor mész szülőszobára meg mikor már jön a gyerek. jobb esetben akkor azért ott vannak.
2016. ápr. 6. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Néha ránéznek az emberre. Éjjel (2-3 körül talán) kerültem szülőszobára 5 perces fájásokkal, fogadott orvosom volt de azt mondták ők értesítik (szülőszobán reggel 7-kor végülis kérdezték is, hogy ki az orvosom...) miután bekerültem reggel 7-ig orvost se láttam, szülésznő vagy óránként.. reggel 7 után a nappalos szülésznő elég sokat nézett be bár akkor már erős fájásaim voltak, 3 percesek egy jó ideje. Az orvosom jött 8 után meg 9 körül meg utána negyed órával később kitolásra. Szóval nem igazán zavartak vajúdás közben.

De gondolom ez erősen kórházfüggő is, nem mindegy éppen mennyi a szülés, mármint hogy 3-an tartanak a vajúdás vége körül vagy 10-en, illetve hogy kihez van az embernek szerencséje. Az éjszakások pl nálam nem túlozták el de még a végén se voltam.

2016. ápr. 6. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nekünk senki nem volt megfogadva, férjem velem volt. Ügyeletesnél szültem. Kb fél-1 óránként foglalkoztak velünk és a végén már egyre sűrűbben. Nyugodtan vajúdhattam, közben mi szóltunk ki, ha úgy gondoltuk (Mikor nagyon fájt :D ), volt, amikor jöttek maguktól.
2016. ápr. 6. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én is így voltam, hogy szeretném, ha egyedül lehetnék, de fogadtam szülésznőt és orvost is, mert azt viszont szerettem volna, hogyha kell segítség, akkor normális stílusban kapjam azt meg. A tervem annyira jól sikerült, hogy a fogadott szülésznőm továbbképzés miatt nem tudott bejönni, az ügyeletes orvos szerint pedig nem indult meg a szülésem, és nem hívta be az orvosomat. Egy sima kórteremben helyeztek el, és aludni parancsoltak. Három óráig voltak 3 perces fájásaim, hiába szóltam többször is, hogy szülök, mindig visszaküldtek aludni. Életem leghosszabb három órája volt. Nem tudtam, hogy mi van akkor (vajúdok vagy tényleg gyenge vagyok és nem is szülök csak azt hiszem), azt sem tudtam, hogy a fiunkkal minden rendben van-e, hiszen egy szívhangot nem néztek. Végül behívták az orvosomat és én hívhattam a férjemet (negyed óra alatt bent voltak), és onnantól már nem voltam magamra hagyva. Sokkal könnyebb volt úgy. A következő szülésnél én fogom hívni az orvosomat, és megbeszéltük, hogy majd akkor eldöntöm, hogy mit szeretnék, bent legyen vagy nem, hiszen nem tudhatom előre, hogy mit szeretnék, illetve szülés közben is változhat a hozzáállásom. Lehet, hogy lesz olyan szakasz, amikor inkább befelé fordulnék, és nem szeretnék senkit magam körül, de lehet, hogy lesz olyan szakasz, amikor szeretném, ha nagyobb kontroll lenne.
2016. ápr. 6. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A férjem velem volt,neki mondták,hogy mit kell figyelni mennyinek kell lenni a baba szívhangjának,egyébként fél-1 óránként jöttek be.
2016. ápr. 7. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Fogadott szülésznőm volt és fogadott orvos. A szülésznő végig bent volt, de csendesen a háttérben maradt, ha volt vizsgálat, azt gyorsan intézte és hagyott nyugiban vajúdni. A doki a vajúdás alatt 3-4 alkalommal jött föl megvizsgálni, és csak a szüléskor maradt ott.Nem éreztem, hogy háborgatnának, maximális nyugalomban volt részem.
2016. ápr. 7. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!