Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülés egyedül? (részletek lent)

Szülés egyedül? (részletek lent)

Figyelt kérdés

Évekkel ezelőtt az orvosom azt mondta, hogy nem lehet gyerekem, mégis besikerült. Amikor a barátom megtudta, azt mondta, hogy választhatok vagy elvetetem vagy ő nem kér belőle. Nem voltam képes elvetetni. :(

A 15. hétben vagyok és néha iszonyatosan kétségbeesem, mondjuk amikor eszembe jut, mi minden vár még rám és hogy egyedül fogok szülni.(családom nincs)


Azt kívánom, hogy bárcsak senkinek ne lenne hasonló tapasztalata, de ha mégis lenne, kíváncsi lennék, hogy élték meg, hogyan oldották meg.


2014. jún. 24. 15:03
 1/10 anonim ***** válasza:
45%

Gratulalok, kitartast. Jo dontes volt, hogy megtartotad. A vilag legcsodalatosabb dolga egy gyermek.

Jo babavarast :)

2014. jún. 24. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Nincs egy barátnőd sem aki elkísérne majd?

Így nem csak a szülés lesz nehéz, hanem minden egy pici babával.

Hogy érted, hogy családod sincs? Egy unokatesó, vagy nagynéni sincs? Egy kolléganő, vagy barátnő?

2014. jún. 24. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Először is nagyon sajnálom, hogy ez történt veled.

Másodszor lehet, hogy még az "apuka" észhez tér, és visszajön. Ha nem, akkor is biztosan van valaki közeli barátnőd, aki elmegy veled.

Ha az sincs, fogadj egy szülésznőt abban a kórházban, ahol szülni fogsz.

2014. jún. 24. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
81%
Gratulálok! Soha többé nem leszel már egyedül! Esetleg érdemes lenne egy dúlát keresned a környezetedben, sokat segíthet egy társ a szülésnél, aki megért és támogat! :)
2014. jún. 24. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
79%
Barátot, férjet bármikor találhatsz, de gyereket nem! Jól döntöttél, így lehet neked is igazi családod.
2014. jún. 24. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Gondolj arra,hogy az a baba egy csoda,és csak rá koncentrálj.

Meg fogod oldani,miatta és magad miatt is.

A pasi ennyit is ért,ha lelép ahelyett hogy veled örülne.Majd lesz más,aki a babával együtt is szeret.


Konkrét kérdéshez: mi elég messze élünk minden rokontól,amikor szültem,még ismerősök se voltak,37.hétben páromnak el kellett utaznia 2 napra külföldre,nekem beindult a szülés,így megoldottam egyedül,hívtam mentőt,az bevitt,nem volt se fogadott orvos,semmi,amíg vajúdtam,addig sima korteremben voltam,aztán szülőszobán,jobb lett volna nem egyedül,hosszú 10 óra volt,de csak azzal foglalkoztam,hogy mikor bújik már ki.Amikor éreztem,hogy már nyomni is kell,volt csengő,és jött a doki,addig egyedül voltam,időnként rámnéztek.

2014. jún. 24. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
74%

Borzasztó lehet, ha nincs kivel megosztani a várakozás örömeit és nehézségeit. Biztosan nehéz lesz majd egyedül, de meg fogod tudni oldani. :) Jól döntöttél, pláne annak tükrében, hogy ez a baba tényleg egy csoda, az orvosi szakvélemény ellenére megfogant, és reméljük, minden rendben is lesz vele. :)


Azt javaslom, keress egy dúlát - jobb mint a szülésznő, mert a dúla a szülő nő segítésére, támogatására van ott, kvázi egy olyan képzett személy, aki a lelkeddel és a testeddel is törődik, fizikai és lelki támaszt is tud nyújtani a vajúdás és a szülés alatt. Ha van esetleg ismerős (pláne többször szült) anyuka, akivel egy hullámhosszon vagytok, hasonló az életfelfogásotok, ővele is nagyon hasznos lenne minél többet beszélgetni.

2014. jún. 24. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
7. vagyok. Még annyit, hogy a baba vér szerinti apjának - akár tetszik neki, akár nem, akár kér belőle, akár nem - kötelességei lesznek amint megszületik a pici, minimum a gyerektartás fizetése, szóval elvileg az anyagiakhoz hozzá kell járulnia majd. De reméljük, hátha megjön az esze. :)
2014. jún. 24. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
48%
Persze, hogy most még kétségbe esel, hiszen minden változik körülötted és te is nagy változáson mész keresztül. Még engem is elkap sokszor a frász, mert első baba és semmit nem tudok, és ezernyi kérdés sokszor előjön, pedig itt a párom, a családom. De még így is nehéz. De fel a fejjel, mert ha megszületik, akkor már tényleg soha nem leszel egyedül és érte minden akadályt le fogsz győzni. Párod meg lehet még így is, hogyne lehetne. Egy igazi társ, aki mindenben melletted áll és nem lép le, ha nehézségek adódnak. Kitartást!
2014. jún. 24. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia !

A kislányom Zara 9 hónapos egyedül nevelem 10 hetes (magzat) kora óta . Nálunk annyi sztori, hogy én már 18 éves korom óta németországban élek itt ismerkedtem meg a volt párommal akitől van a kislányom . Mikor megtudta közel 5 év együtt lét után nem kellet neki a gyerek így egyedül nevelem szültem meg a kislányomat. Igaziból tőlem is messze van a családom. ha bármi kérdésed van írj privit

2014. júl. 23. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!