Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Érdekelne, hogy van e valami...

Érdekelne, hogy van e valami jó tippetek arra, hogyan lehet a szülés utáni plussz kilókat leadni?

Figyelt kérdés
Szerencsésnek mondhatom magam, mert az egész terhesség alatt kb. 9-10 kg-ot híztam. De a kislányom már 9 hónapos, és 4-5 kg még rajtam van.Engem zavar, mert mindig is 56 kg voltam.Nem sportoltam, és így nehéz magam rávenni, hogy mozogjak is. De tudom, hogy muszáj lesz.
2010. ápr. 5. 22:20
 1/3 anonim ***** válasza:
54%

Ha szopizik, akkor nem sokat tehetsz, mert ez a 4-5 kiló pont annyi, ami egy lightos diétától nem igazán megy le, ezt tapasztalatból mondom.

Ha nem szoptatod a babád, akkor bele tudsz vágni komolyabb diétába, tornába.

Elég nehéz így, hogy nem írtál a táplálkozási szokásaidról, de én nagyjából azt csinálnám, hogy elhagynék minden nasit és minden fehér lisztes ételt, cukrot. Folyadékként csak víz, abból napi másfél-2 liter, köretnek zöldség, salátának vagy párolva. Kenyér (teljes kiörlésű vagy rozs) csak reggel. Gyümölcsökből csak az alacsony szénhidrát-tartalmúak. Natúr ételek, pl picire kockázott alma natúr yoghurttal és nem cukrozott gyümölcsyoghurtok. Napi ötszöri étkezés, hogy ne álljon le az anyagcsere.Figyelj a glikémiás indexre, a lassú felszívódású szénhidrátot tartalmazó ételek kevésbé dobálják a vércukrot, később leszel éhes, kevésbé hízol.

Hirtelen ennyi jutott eszembe.


Mozgás: nekem baba mellett a szobabicikli jött be, egyébként egy lusta disznó vagyok :) Ha most 9 hónapos a kislányod, akkor nemsokára itt az idő és naphosszat rohangálhatsz utána, ráadásul itt a nyár, én ilyenkor napi 2x2 órát tepertem a gyerekkel lent. Ez is sokat számit!

2010. ápr. 5. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Én nagyon sokat toltam a babakocsit emelkedőn (ott lakunk), napi 1 óra séta nagyon jó erre jó tempóban.
2010. ápr. 6. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

szia,


ha nem vagy az a sportolós tipus, akkor sok-sok séta, biciklizés a kicsivel, és no vacsi :)

2010. ápr. 6. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!