Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Érdekelne, hogy kinek milyen...

Érdekelne, hogy kinek milyen tapasztalata van a szülés közbeni érzéstelenítés bármely formájáról? Gondolok főleg az epidurális érzéstelenítésre ill. a "gáz"-ra akár.

Figyelt kérdés
2011. jún. 5. 12:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

SZUPER!!

2x szültem EDA-val, két nagy babát, simán.

Semmi utólagos kellemetlen mellékhatása nem volt.

2011. jún. 5. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Én is EDA-val szültem, és most is azzal fogok. Semmiféle mellékhatása nem volt, és nagyon megkönnyítette a vajúdást. Gyakorlatilag semmit nem éreztem belőle.
2011. jún. 5. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Szuper az EDA! Én nem akartam, féltem tőle. Aztán mégis kértem, amikor már nem bírtam a fájdalmat. Nem éreztem, mikor beadták, utána viszont mennyei volt a vajúdás. Biztos, hogy a következő szülésnél is kérni fogom!!!!!
2011. jún. 5. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Csak ajánlani tudom az epidurált! 4 kg-os babát szültem meg így. Az elején nem kértem, rettenetes fájdalmaim voltak, levegőt is alig tudtam venni. Ja, és alig tágultam, a fájdalomtól annyira megfeszült a testem. Végül beadták az epit, egyáltalán nem fájt, nem volt kellemetlen. 5 perc múlva hatott, fájdalom nyom nélkül elmúlt (teljesen). Elernyedtem, jobban lettem, ettől a tágulás nagyon gyorsan beindult, félóránként egy centit tágultam. Még pisilni is kimehettem, nagyon kényelmes volt. Közben beszélgettem a szülésznővel, telefonáltam a párommal, mert nem lehett velem, külföldön volt. Egyszer csak mondták, hogy kezdhetek nyomni. 5-6 nyomásra kint volt a baba (első). Utána kikötötték az epit, az orvos összevarrt. Simán ment minden, fél óra múlva már zuhanyoztam, és ebédeltem egy jót. Ha nem kötötték volna be, és a szülés hátralévő részében is azt a fájdalmat kellett volna átélnem, mint az első 5 óra alatt, szerintem belehaltam volna. Mindenképpen kérd.
2011. jún. 5. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm mindenkinek, Megerősítést nyert az én elképzelésem, ugyanis már többször szültem, (köztük egy faros szüléssel) és mindegyiket nagyon megszenvedtem, pedig kifejezetten magas a fájdalom küszöböm. Most viszont lehetőségem lesz érzéstelenítést kérni.
2011. jún. 5. 13:54
 6/11 anonim ***** válasza:

Mindenképpen ajánlom az EDA-t!

Természetes szülésnek indult, egyből 4 percesekkel kezdődött. OTT, itt a világ vége! Nem tágultam. Kértem EDA-t, de mivel nem tágultam ki még 2 ujjnyira, így nem adtak. Majd mikor már szünet nélküli fájásaim volta 3 órája, akkor a dokim ajánlotta, hogy adnak, hátha el tudok teljesen lazulni. Megkaptam... 1-2 perc, és semmit sem éreztem. magamnál voltam, nem úgy mint előtte. Majd mikor kitágultam, leesett a szívhang, azonnal műtő. Ott adtak még 3 adagot, majd teljesen lebénultam. Semmit sem éreztem. Se húzás, se vonás, hányingerem sem volt. (spinálisnál van állítólag)

Ezt azért írtam le, mert ha Ég NE ADJA, de császár, akkor jobb, mint a spinális. Semmi utózöngése nincs, se fejfájás, se semmi. Nem kell 12-24 órát feküdnöd.

Ami még nagyon fontos: amikor beadják utána kb. 10-15 percig ne mozdítsd el semerre a fejed, csak középen legyen ahogy fekszel. Ez azért nagyon fontos, mert ha elfordítod, akkor azon az oldalon nem hat. Nekem felhívták erre a figyelmem. Sajna be is jött, éjjel 2x kaptam még 1-1 adagot fájdalom csillapítás miatt, majd reggel mielőtt kivették akkor is egyet. Akkor már 30 órája ébren voltam, elfelejtettem,h ne forduljak el. Elfordítottam a fejem. Nem hatott azon az oldalon.


Ne haragudj, h hosszú voltam, de úgy érzem fontos infókkal szolgáltam.

2011. jún. 5. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Én is ajánlom! 2 hónapja szültem az első kisbabám, a dokim is javasolta az eda-t és a szülésznő is. Csak 2 óra időtartamra adták be, amíg folyt az oxitocin is és amígteljesen eltűnt a méhszáj. A gép bivalyerős fájásokat mutatott, de én csak pici zsibbadást éreztem, ásítoztam és picit kábultan mondtam is a férjemnek, hogy ez olyan jó anyag, kár hogy ő nem próbálhatja ki ;) de a viccet félretéve, nekem annyi volt a mellékhatása, hogy közben a zsibbadástól elkezdtem vizsketni, másfél óra után vakaróztam mint a bolháskutya. A másik mellékhatás, hogy nehezen tud az ember pisilni tőle, kitolás előtt megcsapoltak, és még szülés után is, mert tele voltam, de nem tudtam pisilni. Szülés után is még pár napig nehézkes volt a pisilés, de az szerintem már a csapolás miatt volt. Egyébként én a tolófájásokat már bőven éreztem, tehát ahol én szültem ott a kitolás előtti 2 óra pihenőnek adják be az eda-t. Hallottam olyanról is, hogy úgy szült vki edával, hogy a kitolást sem érezte, mondták neki, hogy mikor nyomjon.
2011. jún. 5. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Én is EDA-val szültem, a második babámat, szerintem nagyon jó, szinte semmit sem érzel, az elsőnél nagyon fájt... (EDA nélkül) Csak anyit akarok még hozzátenni hogy nagyon elzsibbadtam, azt se éreztem hogy pisilni kell és bepisiltem, hát adtak rám egy pelust....ha ha
2011. jún. 5. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
utolsó előtti vagy, én meg nem tudtam pisilni, engem meg kellett csapolni emiatt.
2011. jún. 5. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Csak jókat tudok írni az EDA-ról,dokim maga ajánlotta mielőtt rákérdeztem volna! Semmi mellékhatás,de végszóra kaptam meg:S Nem maradt volna erőm nyomni,ha nem kapok,nagyon rosszul voltam,életemben még így nem fájt semmim!
2011. jún. 6. 03:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!