Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mit gondoltok erről a cikkről,...

Mit gondoltok erről a cikkről, melyben egy külföldi orvos beszél a magyar szülészetről?

Figyelt kérdés
[link]

2013. máj. 18. 21:15
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
96%
Igaza van. Teljesen egyetértek vele.
2013. máj. 18. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
96%
Talán csak annyi kitétellel, hogy igen, meg akarom választani ki lehet velem, és ez a férjem, mert a legjobb barátom is, és nem vagyok delfin. De ezen kívül igen, igaza van. Nagyobb szabadság, több információ és több önbizalom kellene minden szülő nőnek. (első voltam)
2013. máj. 18. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
95%
Én is olvastam már és szerintem is igaza van.
2013. máj. 18. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
igen mondjuk én is szeretném ha velem lenne a férjem de orvos nem muszáj, hogy bent legyen, csak ha komplikáció van. bár abban a kórházban ahol én fogok szülni úgy hallottam, így is van. Ha minden rendben megy, akkor csak a szülésznő van benn, meg a férjed, vagy akit szeretnél magad mellett.
2013. máj. 18. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
46%
Sok igazsága van.De! A tudomány vívmányia segítik az ember életének minden területét.A hagyományok és azok tisztelete fontos,de nem elsődleges.Jelen esetben életek múlhatnak rajta.Én a konzervatív gondolkodást képviselem ebben a témában.
2013. máj. 18. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
62%

Eléggé hatásvadászó cikk. Burkoltan az otthon szülést propagálja. Ez viszont sok kockázatot jelent a baba és az anya számára is. Azonfelül, hogy nehéz a higiéniai körülményeket otthon megteremteni, és drága is.

De Magyarországon is képeznek bábákat, csak szülésznőnek nevezik őket.

A sima szüléseknél valóban nem szükséges az orvos jelenléte, csak azonnal elérhetőnek kellene lennie, ha komplikáció lép fel.

A 60-as évekig nálunk is csak a bábák vezették le a szüléseket a kórházakban.

Igaz, akkor a terhes nőket sem tömték tele mindenféle gyógyszerrel, mesterséges vitaminnal, mint most. Még is egészséges gyerekek születtek.

A nyugati országokban ma sem kapnak ennyi gyógyszert a terhes és szoptató nők, mint nálunk.

Az anyák sem viselkednek úgy, mintha ők lennének az egyedüliek, akik gyereket szülnek.

2013. máj. 18. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
49%
Jobb, hogy nem olyan kort élünk, mikor otthon szültek a nők... A néhai apai nagyim tudna mesélni róla, ő mindkét fiát otthon szülte. Évtizedekkel később műtétekkel hozták helyre, amilyen károkat odalent az otthonszülés okozott. Szakadtak össze-vissza a nők...
2013. máj. 18. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Hát igen. A fekve szülés nagy hülyeség...Irtózom tőle
2013. máj. 18. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Itt Bécsben a kórházban sem szokás gátmetszést alkalmazni mégsem "szakadnak össze-vissza" a nők.
2013. máj. 18. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
49%

Szerintem is kicsit túlzás ez a cikk...nyilván ez egy olyan dolog,hogy aki mellette van,az tűzön-vízen keresztül viszi a véleményét és próbál mindenkit meggyőzni!

Én 2x szültem eddig, és oké,lehet kipróbálnám mondjuk az ülve szülést,de tuti nem szülnék otthon!!!!

Ja és nekem eléggé vékony,sérülékeny a bőröm,ha nem vágnak én tuti szana-szét repedek.

2013. máj. 18. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!