Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Külföldi kismamáktól szeretnék...

Külföldi kismamáktól szeretnék kérdezni: melyik országban éltek és mennyibe kerül ott egy szülés?

Figyelt kérdés
Tervezzük a párommal, hogy külföldön fogunk dolgozni 1-2 éven belül. Angol nyelvterületen. Családot is szeretnénk, és felmerült bennem a kérdés, hogy odakint mire kell számítani ezen a téren? Remélem egy-két példát olvashatok majd elsőkézből. (Nem célom a magyar egészségügyet összehasonlítani, szidalmazni, vagy negatív fényben feltüntetni mások előtt - ezért szidalmazó sorokat nem szeretnék kapni. Csak szeretnék felkészülni.) Köszönöm!
2009. dec. 10. 14:05
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Amerikában szültem, 9000 dollár volt, amiből a biztosító a felét fizette, mert elég jó biztosításunk volt.
2009. dec. 10. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Szia! Mi is készülünk pár éven belül Irországba. Szlovákiában született a picim 3 hónappal ezelőtt, és szerintem minden szülés annyiba kerül, amennyire hálás vagy a dokinak :))) Szóval ha magánorvost fogadsz, annyit adsz neki, amennyit akarsz. Szerintem angol nyelvterületen sincs ez másképp. Élnek ismerőseim, Ausztriában, Németországban, és mindenkitől azt hallom, hogy nagyon kiépült a szociális rendszer, támogatják az anyukákat. Jóval többet kapnánk mi is ott, mint itthon. Képzeld, én azt is olvastam egy eu-s portálon, hogy ha te itthon vagy a gyerekkel, és a párod pl Angliában dolgozik, akkor összevetik, hogy a két országban mennyi támogatásra lennél jogosult, és Magyarország köteles lenne kifizetni a különbözetet :O Ezen én is nagyon meglepődtem. Persze erről kevesen tudnak, és ugye annak, aki nem kérnvényez valamit, nem adnak semmit ajándékba :)))
2009. dec. 10. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:

Dániában, Koppenhágában élek. Márciusban fogok szülni, ingyen. Mivel meg van a biztosításom. Azaz a cpr number.

Sárga kártya. Mint itthon a TB.

2009. dec. 10. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Japánban 750000 yen plusz ami még esetleges extra függ ki mikor szül és vissza lehet igényelni ha jól tudom:)
2009. dec. 10. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Németországban fogok szülni, van biztosításom, tehát ingyen. Ha nem lenne, akkor 10000 euro körül lenne, plusz a vizsgálatok.
2009. dec. 10. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
10000 eurooooo?
2009. dec. 10. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
A 10 e euro reális. Nekem a 9000 dollárnál szülés után este hazamentem, de Európában bent tartanak 1-2 napig, tehát többnek kell lennie.
2009. dec. 10. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Skóciában fogok szülni most decemberben és teljesen ingyen van minden mert van TB kártyánk. A terhesség alatt és a baba egy éves koráig minden felirt gyógyszer is ingyen lessz nekem is és a babának is.
2009. dec. 10. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Angliaban elek, majus vegere varjuk a babat. Ingyenes, mert van biztositasom. Itt hihetetlen modon tamogatjak a kismamakat es a babakat. Nagyon csaladcentrikus ez az orszag. A terhesgondozas, szules ingyenes, ezen kivul kaptam egy kartyat amire ingyen kapom a gyogyszereket + majd a baba is 1 eve koraig, + ingyenes a fogorvosi kezeles. Ezen kivul kaptam valami kuponokat, amire hetente ingyen kapok zoldseget, gyumolcsot es tejet, ennek az osszeget a duplajara emelik ha meglesz a baba. (ha meglesz a baba, heti 18£-ot kapunk child benefitet, + kb 50£/het a child tax credit) Ja! Es a terhesseg alatt is van 2x 1-1 osszeg, amivel a babavarast tamogatjak, 1x190£, + 1X max 500£. Tehat emiatt nem kell aggodnod, ha Angliaba jottok.
2009. dec. 11. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Az utolso vagyok. Kifelejtettem, hogy ha min 26 hetet dolgozol terhesseg elott akkor jogosult vagy a brutto fizetesed 90%-ra, a baba 9 hos koraig (ez a magyar gyed-nek felel meg)
2009. dec. 11. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!